Socialiniai tinklai

Aktualijos

Dabar ir bibliotekininkai turi savo Angelą

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 10 d. Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojos susiruošė į kelionę po Trakų žemę. Išvykos tikslas – dalyvauti „Bibliotekininką globojančio“ angelo šventinimo ceremonijoje. Dar pavasarį Lietuvos bibliotekininkai ir jų bičiuliai buvo kviečiami prisidėti prie gražios iniciatyvos – Angelų kalvoje pastatyti bibliotekininkus globojantį angelą. Pagaliau ši idėja buvo įgyvendinta.

Angelų kalva atsirado 2009 metais Užugirio kaime (Trakų rajone), įgyvendinus projektą  „Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetis krikščioniškųjų vertybių šviesoje“. Jau pirmaisiais metais ant kalvos iškilo 17 skulptūrų. Jas statė seniūnijos, policijos pareigūnai, ugniagesiai, gydytojai, pavienės šeimos, giminės ir kiti. Per aštuonerius metus kalva tapo tikrais Angelų namais, kuriuose apsigyveno net 38 angelų skulptūros. Ant kalvos stovi Tikėjimo, Atjautos, Bičiulystės, Senolių ir našlaitėlių globos, Šviesių minčių, Derliaus, Gerumo, Mokytojų, Kūrybos, Mokslo ir prasmingų žinių, Saugantis nuo ugnies, Motinos ir vaiko, Sveikatos, Tautų atgimimo, Šeimos angelai, Trakų kraštą globojantis angelas, Atgailos angelas, kurį pastatė kaliniai.

Kasmet yra minimos Angelų kalvos įkūrimo metinės. Nuo 2010 metų čia rengiamas sakralinės muzikos festivalis „Skamba giesmės Angelų kalvoje“. Angelų kalva – ypatinga erdvė ir, atrodo, kad ten vaikštant sunku išlikti nepaliestam angelo sparno. Šiais metais Angelų kalvoje vyko VIII sakralinės muzikos festivalis, kurio metu buvo pašventintas Bibliotekininką globojantis angelas. Nuo šiol visi bibliotekininkai ir bibliotekos turi savo Angelą sargą.

Kitas Radviliškio bibliotekininkių aplankytas objektas – Užutrakio parkas ir dvaras. Romantiškasis Užutrakis lankytojus vilioja net tik gražiai tvarkoma gamta, bet ir atnaujintais rūmais. Užutrakio dvaro sodybą supa nuostabus ežerų kraštovaizdis, kuris nuo seno garsėjo garbinga Lietuvos istorine praeitimi. Sugrįžęs iš praeities dabar istorinis Užutrakis žavi puošniomis skulptūromis, prižiūrėtais takais, nuostabiais gėlynais.

Apžiūrėję dvarą bibliotekininkai aplankė ir Trakų pilį, o vykstant namo užsuko ir į Kernavę, kur gėrėjosi rudeniškais piliakalnio vaizdais, apžiūrėjo atkurtą XIII amžiaus gyvenvietę.

 

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kontrolės komitete išspręstų problemų nėra, nors dirbama korektiškai

Avatar

Paskelbta

data

Tarybos posėdyje tvirtinimui buvo pateikta Kontrolės komiteto darbo ataskaita. Ataskaitoje rašoma, jog 2020 m. buvo organizuoti trys Kontrolės komiteto posėdžiai.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, kokius darbus Kontrolės komitetas pabaigė 2020 metais.

Į šį klausimą K.Račkauskis atsakė, jog visi pradėti darbai buvo pabaigti. Pasak komiteto pirmininko K. Račkauskio, dėl  mokinių maitinimo neekologiškais maisto produktais buvo kreiptasi į tarnybas ir gautas atsakymas, kad jos tyrimo nepradės ir nevykdys.

Tarybos narius nustebino toks atsakymas – pasak pirmininko, jis nebesirūpins  vaikų  maitinimu, o darbų, kuriuos neva atliko, taip ir nesugebėjo įvardinti.

Pirmininkui taip pat paantrino šio komiteto narė Z. Žvikienė – į kiekvieno gyventojų prašymą buvo reaguota, visi suplanuoti darbai pabaigti ir dar pridūrė, jog dirbo korektiškai. Bet ji  taip pat pamiršo įvardinti, kokius darbus padarė  ar  kokias problemas išsprendė Radviliškio rajono gyventojams. 

Taip ir liko neaišku, ką  Kontrolės komitetas dirbo, kaip dirbo, ką  padarė, kad  Radviliškio rajono gyventojams būtų  geriau. Bet svarbiausia, kad Kontrolės komiteto nariai žino, kad  kažką dirbo.

Jonas Petrikas


  

Skaityti daugiau

Aktualijos

Smulkus verslas klupdomas ant kelių maldai

Avatar

Paskelbta

data

Lietuvoje nebeliko stipraus, nuoseklaus vadovo su aiškia vizija, platforma, konkrečiais įsipareigojimais, terminais.

Vėl peštynės, nesusikalbėjimas, prezidentūra už didesnį savarankiškai dirbančių apmokestinimą, koalicija lyg ir muistosi tam, bet, neabejotinai, dėl akių.

Viskas  Lietuvoje yra sumodeliuota, suredaguota  kaip  Šveicarijoje, kur už žmones valdžia net sumoka metinius mokesčius ir šie sau gali kojas mirkyti šiltų fiordų srovėse.

Nebeverta aušinti burnos dėl tarimosi su pilietine visuomene. Vien tai, kad  PSO  primygtinai ragina pradinukus leisti į mokyklas, o lokdauninio režimo prievaizdai spjauna ant įstatymų ir suponuoja aiškų faktą, kad be protestų ši gvardija nenurims.

– Nebijokite, kaukių dėvėtojai,- ramina liaudį senmergaitė premjerė, –  pirmadienį svarstysime verslo atlaisvinimo planus, atminkite, kad akmens plokštėje nesame iškalę korono valdymo scenarijaus.

Žodžiu, dirbsime va bank principu, kaip diena – taip naujas varžtų atsisukimas ribotų smegenėlių vingiuose. Statistikos departamentas baugina kvailučius 3 banga, nes vangiai testuojasi,  NVSC  transliuoja depešą, kad, ką  jūs – nėra jokių simptomų. Tą patį porina vienintelė epidemiologė  Loreta  Ašoklienė.  Po valandos statistai, duomenų analitikai atsiprašo naivuolių, kad galbūt perspausta su konstatavimu.

Tai smulkus versliukas lyg ir įkvėpė oro gurkšnelį.  Bet su juokinga laisve, erdve, nuostatomis.

Kirpykloje 10 metrų plotas su 1 kirpėja, kuri turi dėvėti 3 kaukes vienu metu, o įėjęs klientas privalo pasirašyti, kas toks yra ir nurodyti telefoną, kad po to  Razmuvienė galėtų atsekinėti galus,  kas besimptominis, kas su virusu…

Proto genialumas.  Jau lyg ir atsidaro drabužių parduotuvėlės, bet lankytojai įleidžiami po vieną – esant sniegui, krušai, vėtrai šnirpškite nosimi lauke, žmogaus teisės yra  Laisvės partijos vizitinė kortelė.
Tačiau išgerti arbatos, kavos senamiestyje šiukštu negalima, nes  „Bisau  Gvinėjos 2147“ viruso mutantas smogs nepakeliamai.

Nuo šiol mūsų viltis yra  Zemlys –  Balevičius, tik jo matematiniai koeficientai duos nurodymą parduoti gėlių puokštes turgelyje.

Ruslanas  Baranauskas, LMS  narys

Skaityti daugiau

Skaitomiausi