Socialiniai tinklai

Aktualijos

Bus užkalti dar vienos mokyklos langai – 10 darbuotojų lieka be darbo

Paskelbta

data

Radviliškio rajone užsimota likviduoti dar vieną mokyklą – Damoklo kardas pakibo virš Šaukoto pagrindinės mokyklos. Šią mokyklą norima uždaryti, o mokinius perkelti į Šiaulėnų gimnaziją.

Argumentas – mažai mokinių

Investicijų ir kaimo reikalų komitete politikai diskutavo dėl Šaukoto pagrindinės mokyklos  likvidavimo. Pasak savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Laisvūno Vaičiūno, šioje mokykloje mokiniai mokosi jungtinėse klasėse, o vieno mokinio išlaikymas per metus kainuoja 11 600 eurų, kai tuo tarpu Radviliškyje – 3 300 eurų. „Šioje mokykloje  mokosi mažai mokinių,  tad  racionaliau mokinius būtų vežti į Šiaulėnų M. Šikšnio gimnaziją, nes palikus skyrių ir toliau dirbti, bus ir toliau didinama mokinių socialinė atskirtis, jiems nebus suteikiamos pilnavertės  mokymo paslaugos“,- sakė L.Vaičiūnas.

Prognozuojama, jog Šaukoto pagrindinėje mokykloje liks mokytis 14 mokinių. Šiuo metu mokykloje yra  trys klasių komplektai, dirba 17 pedagogų.

Po mokyklos uždarymo 5 pedagogai  ir toliau liks dirbti Šiaulėnų gimnazijoje. 1 pedagogas, kuris šiuo metu dirba tik skyriuje, bus įdarbintas gimnazijoje. Vienas pedagogas yra pensinio amžiaus, o  4 pedagogams tai nėra vienintelė darbovietė – jie dirba ir kitose švietimo įstaigose. 4 pedagogams bus išmokėtos kompensacijos ir ilgalaikio darbo išmokos.

Tiesa, kiek liūdniau bus aptarnaujančio personalo darbuotojams – liks dirbti tik vienas vairuotojas, o kiti 6 darbuotojai bus atleisti – jiems bus išmokėtos kompensacijos ir  ilgalaikio darbo išmokos.

Na, apie socialinę atskirtį galima diskutuoti, gal Šiaulėnų  gimnazijoje šaukotiškiams vaikams ir geresnės sąlygos mokytis, tačiau yra ir nemažai minusų – vaikams reikės anksti keltis, laukti geltonojo autobusiuko, o po pamokų laukti, kol bus nugabenti į namus. Na, o vakare dar laukia namų darbų  ruošimas.  Beje, ir būrelių veikla gimnazijose prasideda po visų pamokų, o  iš kitur važinėjantys vaikai į juos paprasčiausiai nespėja. Tai kuo čia  ne socialinė atskirtis?

Beje, valdžioje buvę „valstiečiai“  teigė, jog kaimų mokyklų negalima uždarinėti, reikia išsaugoti jas iki 5 klasės, kad pradinukams  nereikėtų geltonaisiais autobusiukais vos prašvitus važiuoti į mokyklą. Tačiau realybė pasirodė kitokia  – pastaruoju metu vien Radviliškio rajone uždarytos bent keturios mokyklos.

Liūdna, kai yra tokios pasekmės

Liūdna, kai kaimuose viena po kitos nyksta mokyklos, sunaikinamas paskutinis kultūros židinys. „Aš į Tarybą atėjau ne tam, kad būtų uždarinėjamos mokyklos. Rajone kaimai nyksta, iš jų žmonės bėga, nes nėra darbo. Kadangi nesirūpinama pagalba verslui, tad ir turime tokias liūdnas pasekmes. Liūdna, kad rajone uždaroma dar viena mokykla, o galėtų būti ir kitokie sprendimai“,- komiteto posėdyje sakė Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, priekaištaudamas konservatoriams, per 20 metų nustekenusiems rajoną.

Ką gi, dar vienas rajono miestelis – Šaukotas – lieka be mokyklos. Nevalingai kyla klausimas, kuris miestelis bus kitas, liksiantis be mokyklos.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į Viešųjų pirkimų komisiją – tik savi ?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vis brangstant savivaldybės administracijos organizuojamiems Viešiesiems pirkimams, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo iškeltas ir šis klausimas.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, kodėl į  pirkimų komisijas neįtraukiami Tarybos nariai bei kiti nešališki asmenys. „Viešųjų pirkimo komisijos visada yra sudaromos iš savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie yra šališki ir jiems kartais sunku išsakyti savo nuomonę. Siūlyčiau į šių komisijų sudėtį  įtraukti nešališkus asmenis, nepriklausančius savivaldybės administracijai“,- siūlė G. Lipnevičius.

Pasak savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus, į Viešųjų pirkimų komisijų sudėtį nedraudžiama pasitelkti kitų narių, tik tai turėtų būti specialistai, turintys  teisinių ir techninių žinių bei esantys nepriekaištingos reputacijos. „Manau, kad Viešųjų pirkimų komisijų narius atsakingai parenka administracijos direktorė“,- sakė savivaldybės teisininkas. Šis pasakymas šokiravo daugelį Tarybos narių – pasirodo, administracijos direktorės statytiniai tvarko Viešuosius pirkimus, per kuriuos  išeina savivaldybės milijonai. Ar galima pasitikėti komisijos nariais, kuriuos paskiria konservatorė J. Margaitienė, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas kelias – nauja afera?

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad  Radviliškio rajone labai brangiai asfaltuojami keliai. Štai Sadūnų – Karčemų kelio atkarpos asfaltavimui Tarybos buvo prašoma skirti beveik milijoną eurų, Vasario 16-osios gatvė rekonstruojama daugiau nei už puse milijono. Dabar užsimota brangiai asfaltuoti kelio atkarpą, vedančią į Oro ir gynybos batalioną.

Trim šimtams metrų – „auksinis“ asfaltas?

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje  buvo aptartas kelio atkarpos, einančios nuo magistralinio kelio iki įvažiavimo į Oro ir gynybos bataliono teritoriją asfaltavimo klausimas. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  iškėlė  klausimą, kodėl  šios 300 metrų atkarpos asfaltavimui yra skiriama 620 tūkst. eurų suma – vieno metro asfaltavimas kainuoja daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, jog šis projektas buvo numatytas dar brangesnis. „Šios kelio atkarpos asfaltavimui buvo skirti 700 tūkst.eurų, o konkursą laimėjęs rangovas įsipareigojo darbus atlikti už 603 tūkst. eurų. Buvo organizuojamas atviras konkursas, kurį laimėjo rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“,- sakė G.Vičas. Šis kelias eis  nuo plento Šiauliai – Radviliškis, pro Miškų ūkio urėdijos administracinį pastatą, Oro ir gynybos bataliono link.

Administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė net nepaaiškino Tarybos nariams, kodėl jos valdomoje savivaldybės administracijoje vyksta  tokie brangūs Viešieji pirkimai.

Na, dėl didelės šios atkarpos asfaltavimo kainos komitetų metu buvo paaiškinta, jog šiam „kareivių keliui“ reikia ypatingai stipraus asfalto, kad juo galėtų važiuoti karinė technika. Tik įdomu, kaip ta karinė technika atriedės  iki Oro ir gynybos bataliono sustiprinto įvažiavimo – juk, kaip žinia, magistralinis kelias asfaltuotas  paprasta danga.

Ar „kareivių kelias“ yra tik rajono valdančiųjų pinigų įsisavinimas, o gal  tai yra bereikalingas pinigų švaistymas, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi