Socialiniai tinklai

Aktualijos

Brangiai rekonstruotame parke telkšos dumblina „myžalkė“?

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškyje rekonstruojamas Eibariškių parkas, kuris, kaip tikimasi, turėtų tapti miestiečių poilsio vieta. Beje, kaip Radviliškyje jau tapo įprasta – viskas mėgstama pirkti brangiai, taip ir šio parko rekonstrukcija kainuos  beveik milijoną – 900 tūkst. eurų

Darbus planuojama baigti rudenį

Eibariškių parko rekonstrukciją planuojama pabaigti rudenį. O kol vyko rekonstrukcijos darbai, Eibariškių parko kraštovaizdžio tvarkymo projektas pabrango nuo 447 tūkstančių iki 889 tūkstančių eurų. Kodėl prireikė papildomai beveik pusę milijonų eurų, taip ir liko neaišku.

Eibariškių parke planuojama, kad bus: įrengtos edukacinės aikštelės, amfiteatras, nutiesta  apie penkis tūkstančius kvadratinių metrų takų,  pastatyta per trisdešimt suoliukų, įrengtas apžvalgos takas pelkingoje parko vietoje. Trys pontoniniai tiltai sujungs tvenkinio saleles. Ant didžiausio parko kalno bus įrengtas medinis aštuonių metrų apžvalgos bokštas, kaip buvo sakoma projekto pristatymo metu, skirtas  paukščių stebėjimui.

Kad parko lankytojai jaustųsi saugūs, prie takų bus įrengtos ir vaizdo stebėjimo kameros, takai bus apšviesti.

Rekonstrukcijos metu buvo iškirsta apie  800 medžių. „Radviliškio krašto bendruomenė“, sukilusi ginti radviliškiečių su meile sodintų ąžuolų, pasiekė, kad 30 parko ąžuolų bei kitų vertingų medžių būtų išsaugoti – jie susodinti ant kalvelės, šalia vieno pagrindinių takų.

Pasak  projektuotojų, parkas bus tikra visuomenės poreikius tenkinanti poilsio zona. Ar tikrai

Paplūdimiai įrenginėjami, o maudytis draudžiama

Eibariškių parke esantis tvenkinys – vienintelė vieta Radviliškyje, kur gyventojai gali išsimaudyti, pasikaitinti saulėje. Šiuo metu prie tvenkinio įrenginėjami du paplūdimiai, tik klausimas, ar jie bus reikalingi

Pakrantes ir vandenį teršia antys

Radviliškiečiai, atėję į Eibariškių parką, pripratę  palesinti čia gyvenančius ančių pulkus. Antys, išperėjusios jau ne vieną vadą, nuolat gyvena tvenkinio pakrantėse, plaukioja vandenyje ir, aišku, jį teršia išmatomis. Šiuo metu Eibariškių tvenkinyje maudytis uždrausta – atlikus vandens tyrimus paaiškėjo, kad žarninių enterokokų kolonijas ir žarninių lazdelių kolonijas sudarančių vienetų skaičius 100 ml vandens viršijo higienos normoje nustatytas vertes. Tik įdomu, kodėl atliekant ankstesnius tyrimus vanduo visada būdavo švarus ir tinkamas maudytis – juk ančių kolonija vandenį teršia daugelį metų..

Tvenkinyje – dumblo iki kelių

Radviliškio gyventojai pasiskundė Radviliškio rajono savivaldybės  tarybos nariui Gediminui Lipnevičiui, kad tvenkinyje maudytis nesmagu ne tik dėl ančių draugijos, bet ir dėl  dumblo, į kurį klimpsta kojos.

„Gavau daugelio gyventojų skundų dėl Eibariškių tvenkinio vandens, netinkamo maudytis. Keista, kad Eibariškių takeliams bei kitiems statiniams meras, kaip minėjo, įsisavino net apie 900 tūkstančių eurų ir neliko pinigų tvenkinio dumblui išvalyti. Teikiau siūlymą Tarybai, merui, administracijai peržiūrėti šių bei kitų metų projektus ir numatyti lėšų Eibariškių tvenkinio dumblo bei pakrančių išvalymui. Manau, lėšų šiems darbams atlikti galima bus sutaupyti atsakingai vykdant kelio Sedūnai – Karčemos asfaltavimo darbų konkursą“,- Tarybos narys G. Lipnevičius trumpai pakomentavo savo teiktą siūlymą rajono valdžiai išvalyti Eibariškių tvenkinį nuo dumblo, kad radviliškiečiai ne tik galėtų grožėtis parku, bet ir saugiai išsimaudyti.  

Lauks specialistų išvados …

Nors gyventojai skundžiasi, kad tvenkinio pakrantės nusėtos ančių išmatomis, tvenkinyje – dumblo iki kelių, taip pat patvirtinta, kad  vanduo neatitinka higienos normų ir maudytis uždrausta, administracijos direktorė paklausta, ar imsis Tarybos nario siūlymo, nusprendė, kad leis lėšas specialistams, kurie turi patvirtinti, ar valyti dumblą, ar ne: „Eibariškių tvenkinio išvalymo nuo dumblo ir pakrančių išvalymas bus planuojamas, jei specialistai nustatys, jog šiuos darbus būtina atlikti“.

Belieka tikėtis, kad greitai įvyks rinkimai ir į gyventojų išsakytas problemas bus reaguojama operatyviai, o ne per valdišką požiūrį. Ar Tarybos nario G. Lipnevičiaus siūlymas išvalyti tvenkinį bus išgirstas, parodys laikas.

„Radviliškio krašto“ informacijaKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Šimtadienio ir Paskutinio skambučio šventės aidai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro bendruomenė puoselėja gražią tradiciją – kiekvienais metais, likus 100 dienų iki egzaminų, trečiakursiai, mokytojai, auklėtojai, draugai kviečiami į Šimtadienio ir Paskutinio skambučio šventę.

Siekiant atsakingai saugoti savo ir kitų sveikatą šiemet šventė surengta nuotoliniu būdu. Smagu, kad ji tapo nemažiau emocinga ir įsimenanti.

Šilti šventės vedėjos specialiosios pedagogės žodžiai ir vaizdo filmukas apie trejus metus mokykloje sujaudino ne vieną: tie daug čia patirta, sužinota, keliauta, sportuota. Centro direktoriaus, pavaduotojos ugdymui, praktinio mokymo vadovo, profesijos mokytojų, auklėtojų nuoširdūs palinkėjimai palietė ne vieno mokinio ir mokytojo širdį, išriedėjo ašara. Mokinių pasisakymuose – mieli prisiminimai iš centro gyvenimo, padėka mokytojams ir auklėtojams, ateities planai.

Nesvarbu, kad šventė nuotolinė, kad nebuvo galimybės apsikabinti, paspausti ranką, įteikti gėlės žiedą. Ji tikrai nuoširdi, įsimenanti, kviečianti tolimesniam keliui į pasirinktą profesiją.

Centro informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriuje abiturientų ir absolventų šventė

Avatar

Paskelbta

data

RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus bendruomenė rinkosi į virtualią Šimtadienio ir Paskutinio skambučio šventę. Šventė kiek neįprasta, ne tokia, prie kokios esame įpratę, tačiau nemažiau reikšminga. Dvyliktokai pažymėjo šimto dienų laiką, likusį iki brandos egzaminų. Trečio kurso mokiniai – Paskutinio skambučio šventę, po kurios jų pamokos mokykloje baigėsi, o iki finišo tiesiosios – tai yra kompetencijų vertinimo egzaminų – liko tik praktikos atlikimas darbo vietose.

Renginyje netrūko gražių žodžių, palinkėjimų ir sveikinimų. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Stanislava Kavaliauskienė linkėjo mokiniams sėkmės ir džiaugėsi jaunuolių gebėjimu prisitaikyti prie nuotolinio mokymo. Pirmo kurso mokiniai įteikė abiturientams Šimtadienio kalendorių, padėsiantį neprarasti laiko nuovokos. Absolventai perskaitė savo „testamentą“ ir įteikė atminimo dovaną mokyklai. Gražius žodžius vieni kitiems skyrė ir patys mokiniai, ir administracijos darbuotojai, ir grupių vadovai. Galima tik pasidžiaugti, kad virtualus bendravimas, neatima galimybės švęsti mums svarbias šventes ir leidžia neprarasti svarbaus bendrystės jausmo.

Linkime savo abiturientams ir absolventams nepamiršti, kad gyvenimas yra dinamiškas: siekimai ir tikslai keičiasi, bet svarbiausia – suprasti, kas Jums teikia laimę. Džiaukitės darydami tai, kas Jums patinka, ir gerbkite save už tai, kad sugebate džiaugtis ir suprantate, ko trokštate.

Neformaliojo švietimo organizatorė Audra Kisežauskė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi