Bibliotekoje – mitologiniai akcentai

Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka Naujuosius 2018-uosius metus pradėjo papuošdama konferencijų salę naująja paroda. Nuo sausio 4 d. bibliotekoje eksponuojama šiaulietės dailininkės Vitos Žabarauskaitės tapybos darbų paroda „Žeimelio legendos“.

Vedama nuostabių Žeimelio mitologijos motyvų, menininkė nutapė paveikslų kolekciją, į kurią sudėjo visus ryškiausius minimo krašto mitologijos elementus. Dailės darbų parodoje „Žeimelio legendos“ atsispindi Juozo Šliavo legendos ir pasakojimai apie Žeimelio kraštą: apie skrajojančius Pūkius, apie nenuilstančias Laumes, apie Dievų gyvenimą, apie Nares, kurios neretai dar vadinamos undinėmis.

Lietuvių mitologija alsuojantys darbai buvo pradėti tapyti vasaros metu. Nors V. Žabarauskaitei priimtinos visos ryškios ir tarsi „šaukiančios“ spalvos, šioje parodoje vyrauja tik žalia spalva ir įvairūs jos atspalviai. Tokia spalvinė tematika pasirinkta todėl, kad dailininkė tapė apsupta liepų žalumos ir kvepiančios vasaros žolės.

Tapybos paroda „Žeimelio legendos“, veikiančia Viešosios bibliotekos konferencijų salėje, lankytojai galės grožėtis iki sausio 31 d.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts