Socialiniai tinklai

Aktualijos

Plyta – už 100, dvi bulvės – už 170 eurų

Avatar

Paskelbta

data

Žmonės, internetu pirkdami įvairius daiktus ne interneto parduotuvėse, o  iš jiems nepažįstamų asmenų, labai rizikuoja. Pavojai tyko tiek pardavėjų, tiek pirkėjų. Jei prieš kelias dešimtis  metų  naktį praeiviai už 3 rublius pirkdavo chuliganų jiems pasiūlytą plytą, nes priešingu atveju ta plyta galėjo gauti į galvą, tai šiais laikais  plytą žmonės nusiperka delikačiau ir už daug didesnę sumą.

Susigundę galimybe pigiau nusipirkti  mobilųjį telefoną, apie  kurio pardavimą skelbiama interneto erdvėje, žmonės į pardavėjo nurodytą sąskaitą perveda pinigėlius ir tuo viskas baigiasi: nei telefono sulaukia atsiunčiant, nei pinigų gali atgauti, nei galimybės susisiekti su pardavėju neturi, nes šis nebekelia ragelio, o kurioje pasvietėje jis yra, nežinia. Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai neseniai demaskavo 23 metų šiaulietį internetu įvairiais pavadinimais pardavinėjusį nieką. Reikia automobilio detalės – prašom, reikia – virtuvės spintelių – prašom, reikia kompiuterio – prašom. O realiai tų daiktų parduoti jis neketino, nes jų net neturėjo. Kai tik gaudavo iš pirkėjų pinigėlius, taip jis tapdavo telefonu nebepasiekiamas.

Kartais iš pirkėjų internetu tiesiog pasityčiojama. Yra buvęs atvejis, kai siuntinį gavęs pirkėjas dėžutėje rado plytą, akmenį arba tiesiog telefono paveiksliuką. Štai liepos pradžioje „Facebook“ socialiniame tinkle radęs skelbimą apie už 170 eurų parduodamą „iPhone7“ 19-metis Raseinių rajono gyventojas į pardavėjo sąskaitą pervedė nurodytą pinigų sumą, o po savaitės gavęs siuntinį neteko žado. Atidaręs dėžutę, joje rado dvi bulves. Yra nerašyta taisyklė: jei daiktas parduodamas pigiai, tai arba jis niekam tikęs, arba jo pardavimas gali būti sukčių paspęsti pelėkautai, nes tik čia, kaip sako liaudies išmintis, sūris yra nemokamas.

Liepos 16-ąją į policiją kreipėsi Radviliškio rajono gyventojas. 24 metų vaikinas, panoręs gražiai atrodančio BMW, prarado 3 500 eurų. Skelbimą apie parduodamą automobilį jis rado „Mobile.de“ tinkle. Nurodyta, kad automobilis yra Danijoje, o jį  parduoda užsienietis, gimęs  1976 m. Pinigus už automobilį radviliškietis pervedė į  sąskaitą viename Vokietijos banke. Iš karto po pinigų pervedimo ryšys su pardavėju nutrūko. Ir tada teko ryšį užmegzti jau su policija.

Kitam automobilio pirkėjui liepos pradžioje nutiko dar keistesnė istorija. 38 metų kaunietis interneto svetainėje autogidas.lt  rado skelbimą apie Joniškyje parduodamą automobilį „Audi 100“. Nors jau buvo 20 valanda, tačiau, susisiekęs su pardavėju, kaunietis susiruošė važiuoti pirkti automobilio. Važiuodamas pro Šiaulius, pirkėjas sulaukė joniškiečio skambučio ir išgirdo netikėtą prašymą, kad jis užsuktų nurodytu adresu  į Šiaulius ir už 150 litų nupirktų jam   sidabrinę grandinėlę. Skambinusysis patikino sumokėtus pinigus išminusuoti iš parduodamo automobilio kainos ir už paslaugą padaryti dar 20 eurų nuolaidą. Kaunietis sutiko. Apie vidurnaktį Šiauliuose, sutartoje vietoje, prie jo automobilio priėjo  du jaunuoliai, padavė grandinėlę, pasiėmė pinigus ir nuėjo savais keliais. Kaunietis paskambino nepažįstamajam, pasakė, kad jo prašymą įvykdė ir dabar važiuoja į Joniškį. Pavažiavęs apie 25 km, Kauno gyventojas, kurį pradėjo kamuoti įtarimai, paskambino   „Audi 100“ pardavėjui, tačiau susisiekti su juo nepavyko – telefonas buvo išjungtas. Skelbimo apie parduodamą automobilį interneto svetainėje taip pat nebebuvo. Vyras įdėmiai pradėjo tyrinėti išsisaugotą parduodamo automobilio nuotrauką ir pagal transporto priemonės valstybinį  numerį, atkūrė, kad šį automobilį prieš pora savaičių jis yra pirkęs Šilalėje. Taigi sukčius pasinaudojo išsisaugota nuotrauka ir į svetainę įdėjo fiktyvų skelbimą apie parduodamą automobilį. O 53 cm sidabrinė grandinėlė pasirodė esanti visai ne iš sidabro. Taigi kaunietis patyrė net dvigubą apgavystę: važiavo pirkti neesamo automobilio ir įsigijo bevertę grandinėlę.

Nuo internetinių sukčių nukenčia ne tik pirkėjai, bet ir pardavėjai.  Šiomis dienomis į Raseinių rajono policijos komisariatą kreipėsi 36 metų šio rajono gyventoja, kuri nukentėjo nuo internetinio pirkėjo. Patikli moteris  per Raseinių autobusų stoties siuntų    skyrių  į Jurbarką išsiuntė parduodamą  savo telefoną „Apple iPhone 6S Plus“, tačiau 350 eurų iš pirkėjo taip ir nesulaukė.

Taigi taupantiems  ir  įvairius daiktus perkantiems ne interneto parduotuvėse, o  iš nepažįstamų asmenų, kyla didžiulė praradimo grėsmė – interneto erdvėje  intensyviai  siautėja sukčiai

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Aktualijos

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje registruotos laisvos darbo vietos

Avatar

Paskelbta

data

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento
Radviliškio skyriuje ŠIŲ METŲ RUGPJŪČIO 14  DIENĄ buvo registruotos šios laisvos darbo vietos: anglų kalbos mokytojo, augalininkystės dalykų mokytojo, automobilinio krautuvo vairuotojo, automechaniko,  automobilinio krano kranininko, filialo vadovo, barmeno, betonuotojo, biologijos mokytojo, degalinės operatoriaus,  direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams-ūkvedžio, elektriko, elektrotechnikos dalykų mokytojo, ikimokyklinės grupės auklėtojo, ikimokyklinio ugdymo auklėtojo, išilginio pjovimo staklių operatoriaus, izoliuotojo-skardininko, , kiemsargio, klientų paieškos vadybininko, krautuvo vairuotojo,  maisto pusgaminių ruošėjo, malkų pjaustymo operatoriaus, matininko-geodezininko, medienos apdirbimo staklininko, medienos matuotojo, medkirčio, metalo apdirbimo operatoriaus, mini krautuvo operatoriaus, miško darbininko, miškovežio vairuotojo, mokytojo padėjėjo, mokytojo padėjėjo-kineziterapeuto,  padalinio vadovo-virėjo,  pagalbinio darbininko, pagalbinio fermos darbininko, pakavimo mašinos operatoriaus padėjėjo, pakuotojo, pardavėjo, pardavėjo-sandėlininko, pardavėjo-kasininko, parduotuvės vadovo, parduotuvės vedėjo-vadybininko, pastolių statytojo, plataus profilio
statybininko, plytų mūrininko, pradinio ugdymo mokytojo,  prekių
surinkėjo,  projektų vadovo,  psichologo,  šaltkalvio – surinkėjo, šaltkalvio-suvirintojo, šaltkalvio-remontininko, sandėlio darbininko-kroviko, socialinio pedagogo, šoninių lentų rūšiavimo linijos operatoriaus, specialiojo pedagogo, sporto trenerio, staliaus-staklininko,  substratų paruošimo operatoriaus, sunkiasvorio sunkvežimio vairuotojo, suvirintojo, suvirintojo-šaltkalvio, tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojo, teisininko, teleskopinio krautuvo operatoriaus,  tikybos-etikos
mokytojo, tinkuotojo, transporto vadybininko, traukinio mašinisto, vadybininko, valytojo, virėjo-pardavėjo, vyriausiojo energetiko ir žaliavos pirkimo vadybininko.

Laisvas darbo vietas galite pažiūrėti internete adresu www.uzt.lt. Taip pat informacija teikiama Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje adresu A. Povyliaus g. 2, Radviliškis, tel. 8 422 61 509, el. paštu info.radviliskis@uzt.lt.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019