Socialiniai tinklai

Aktualijos

Plyta – už 100, dvi bulvės – už 170 eurų

Avatar

Paskelbta

data

Žmonės, internetu pirkdami įvairius daiktus ne interneto parduotuvėse, o  iš jiems nepažįstamų asmenų, labai rizikuoja. Pavojai tyko tiek pardavėjų, tiek pirkėjų. Jei prieš kelias dešimtis  metų  naktį praeiviai už 3 rublius pirkdavo chuliganų jiems pasiūlytą plytą, nes priešingu atveju ta plyta galėjo gauti į galvą, tai šiais laikais  plytą žmonės nusiperka delikačiau ir už daug didesnę sumą.

Susigundę galimybe pigiau nusipirkti  mobilųjį telefoną, apie  kurio pardavimą skelbiama interneto erdvėje, žmonės į pardavėjo nurodytą sąskaitą perveda pinigėlius ir tuo viskas baigiasi: nei telefono sulaukia atsiunčiant, nei pinigų gali atgauti, nei galimybės susisiekti su pardavėju neturi, nes šis nebekelia ragelio, o kurioje pasvietėje jis yra, nežinia. Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai neseniai demaskavo 23 metų šiaulietį internetu įvairiais pavadinimais pardavinėjusį nieką. Reikia automobilio detalės – prašom, reikia – virtuvės spintelių – prašom, reikia kompiuterio – prašom. O realiai tų daiktų parduoti jis neketino, nes jų net neturėjo. Kai tik gaudavo iš pirkėjų pinigėlius, taip jis tapdavo telefonu nebepasiekiamas.

Kartais iš pirkėjų internetu tiesiog pasityčiojama. Yra buvęs atvejis, kai siuntinį gavęs pirkėjas dėžutėje rado plytą, akmenį arba tiesiog telefono paveiksliuką. Štai liepos pradžioje „Facebook“ socialiniame tinkle radęs skelbimą apie už 170 eurų parduodamą „iPhone7“ 19-metis Raseinių rajono gyventojas į pardavėjo sąskaitą pervedė nurodytą pinigų sumą, o po savaitės gavęs siuntinį neteko žado. Atidaręs dėžutę, joje rado dvi bulves. Yra nerašyta taisyklė: jei daiktas parduodamas pigiai, tai arba jis niekam tikęs, arba jo pardavimas gali būti sukčių paspęsti pelėkautai, nes tik čia, kaip sako liaudies išmintis, sūris yra nemokamas.

Liepos 16-ąją į policiją kreipėsi Radviliškio rajono gyventojas. 24 metų vaikinas, panoręs gražiai atrodančio BMW, prarado 3 500 eurų. Skelbimą apie parduodamą automobilį jis rado „Mobile.de“ tinkle. Nurodyta, kad automobilis yra Danijoje, o jį  parduoda užsienietis, gimęs  1976 m. Pinigus už automobilį radviliškietis pervedė į  sąskaitą viename Vokietijos banke. Iš karto po pinigų pervedimo ryšys su pardavėju nutrūko. Ir tada teko ryšį užmegzti jau su policija.

Kitam automobilio pirkėjui liepos pradžioje nutiko dar keistesnė istorija. 38 metų kaunietis interneto svetainėje autogidas.lt  rado skelbimą apie Joniškyje parduodamą automobilį „Audi 100“. Nors jau buvo 20 valanda, tačiau, susisiekęs su pardavėju, kaunietis susiruošė važiuoti pirkti automobilio. Važiuodamas pro Šiaulius, pirkėjas sulaukė joniškiečio skambučio ir išgirdo netikėtą prašymą, kad jis užsuktų nurodytu adresu  į Šiaulius ir už 150 litų nupirktų jam   sidabrinę grandinėlę. Skambinusysis patikino sumokėtus pinigus išminusuoti iš parduodamo automobilio kainos ir už paslaugą padaryti dar 20 eurų nuolaidą. Kaunietis sutiko. Apie vidurnaktį Šiauliuose, sutartoje vietoje, prie jo automobilio priėjo  du jaunuoliai, padavė grandinėlę, pasiėmė pinigus ir nuėjo savais keliais. Kaunietis paskambino nepažįstamajam, pasakė, kad jo prašymą įvykdė ir dabar važiuoja į Joniškį. Pavažiavęs apie 25 km, Kauno gyventojas, kurį pradėjo kamuoti įtarimai, paskambino   „Audi 100“ pardavėjui, tačiau susisiekti su juo nepavyko – telefonas buvo išjungtas. Skelbimo apie parduodamą automobilį interneto svetainėje taip pat nebebuvo. Vyras įdėmiai pradėjo tyrinėti išsisaugotą parduodamo automobilio nuotrauką ir pagal transporto priemonės valstybinį  numerį, atkūrė, kad šį automobilį prieš pora savaičių jis yra pirkęs Šilalėje. Taigi sukčius pasinaudojo išsisaugota nuotrauka ir į svetainę įdėjo fiktyvų skelbimą apie parduodamą automobilį. O 53 cm sidabrinė grandinėlė pasirodė esanti visai ne iš sidabro. Taigi kaunietis patyrė net dvigubą apgavystę: važiavo pirkti neesamo automobilio ir įsigijo bevertę grandinėlę.

Nuo internetinių sukčių nukenčia ne tik pirkėjai, bet ir pardavėjai.  Šiomis dienomis į Raseinių rajono policijos komisariatą kreipėsi 36 metų šio rajono gyventoja, kuri nukentėjo nuo internetinio pirkėjo. Patikli moteris  per Raseinių autobusų stoties siuntų    skyrių  į Jurbarką išsiuntė parduodamą  savo telefoną „Apple iPhone 6S Plus“, tačiau 350 eurų iš pirkėjo taip ir nesulaukė.

Taigi taupantiems  ir  įvairius daiktus perkantiems ne interneto parduotuvėse, o  iš nepažįstamų asmenų, kyla didžiulė praradimo grėsmė – interneto erdvėje  intensyviai  siautėja sukčiai

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Ligoninė perka kurą – klausimas kam?

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio ligoninė yra didžiausia savivaldybės įstaiga, tačiau, kaip jūs žinote, savivaldybė dažnai buvo minima korupcijos skandaluose. Skandalingos ligoninės viešųjų pirkimų istorijos, kai didelėmis kainomis perkami įrenginiai, tapo kone kasdienybe Vaido Smalinsko vadovaujamoje įstaigoje. Tačiau paskutinis atvejis priminė farsą. Įstaiga tonomis perka kurą automobiliams, bet net nenurodo, kiek jų turi.

Prieš beveik mėnesį ligoninės direktorius pasirašė 46 tūkst. 387,60 eurų sutartį automobiliniams degalams įsigyti. Nors Viešųjų pirkimų įstatymas perkančiąsias organizacijas įpareigoja kartu su sutartimis paviešinti ir atviro konkurso pirkimo ataskaitas, kol kas jos nėra. Bet tai ne didžiausia problema. Vyriausybės nutarimais aiškiai reglamentuota, kad visos valstybės ir savivaldybių biudžetinės įstaigos ir įmonės privalo žymėti tarnybinius automobilius bei viešai paskelbti interneto svetainėse. Deja, informacijos apie disponuojamus automobilius įstaigos tinklalapyje nėra.

Buvę įstaigos administracijos darbuotojai teigia, kad sveikatos paslaugas teikianti įstaiga gali turėti 4 automobilius ir vienu jų naudojasi vadovas. Suprantama, reikia ir iki Šiaulių Teritorinės ligonių kasos nukakti, ir į Vilnių pas ministrą. Be to, ir savivaldybė perdavė ligoninei iš Švedijos savivaldybės dovanotą reanimacinį transportą, kuriuo pervežami ligoniai į kitas gydymo įstaigas.

Daugiau nei metus vadovu dirbantis V. Smalinskas  kaip vadovas naudojasi ligoninės turtu. Tik lieka klausimas – piktnaudžiauja ar ne? Teisinį išsilavinimą turintis direktorius turbūt  puikiai supranta, kad labai patogu, jei visuomenė ne viską žino, tai privilegijomis paslapčiomis galima sėkmingai naudotis. Atvykus žurnalistams, V. Smalinskas gerokai sutriko  dėl galimai netinkamo pareigų vykdymo.

Ligoninės administracijoje toliau domintis automobiliais bei kuru, įvyko incidentas. Ligoninės direktoriui itin arti priėjus prie žurnalisto, šis atsistūmė ranka. Po šio veiksmo buvo iškviesti policijos pareigūnai. Atvykę pareigūnai  patikrino ligoninės direktoriaus ir žurnalisto blaivumą alkotesteriu – nustatyta, kad abu vyrai buvo blaivūs. Tačiau direktorius tik po kurio laiko parašė pareiškimą policijai. Policijoje registruotas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 straipsnį Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas. Vyksta tyrimas. Klausimas, kur naudojamas kuras už dešimtis tūkstančių eurų ir kokiems automobiliams, iki šiol neatsakytas.
(Bus daugiau)

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Statybos pagal konservatorius: kaip pigiausias virto brangiausiu

Avatar

Paskelbta

data

Kol ES investuoja į Lietuvos regionų kaimo mokyklas, kai kurių savivaldybių politikai bei klerkai su jiems artimu verslu šildosi rankeles. Šimtai tūkstančių eurų iš struktūrinių fondų skiriami atnaujinti mokyklų stadionams. Tačiau Radviliškyje peržengtos visos likusio padorumo ribos, kai pigiausias pasiūlymas atlikus darbus tapo brangesniu už konkurso metu buvusį didžiausią pasiūlymą. Būtent taip nutiko su Aukštelkų mokyklos lauko sporto aikštyno atnaujinimo darbais.

Šiaulių regiono plėtros taryboje šiam projektui numatyta 174 tūkstančiai eurai su savivaldybės prisidėjimu, tačiau A. Matuzevičiaus vadovaujami valdininkai viešųjų pirkimų plane nurodė maksimalią 210 tūkstančių eurų sumą. Konkurse dalyvavo itin daug dalyvių, kas labai reta Radviliškio savivaldybės administracijoje – net 13 tiekėjų ar įmonių grupių, kurių keturios iš Radviliškio rajono. Du tiekėjai buvo pašalinti dėl per didelės pasiūlytos kainos.

Dalyvių gausa užtikrino konkurenciją ir mažiausią pasiūlymą pateikė „Radsta“. Sigito Krivicko vadovaujama įmonė nurodė darbus galinti atlikti už 160 930 eurų. Antroje vietoje likusios „ROLANOS“ pasiūlymas buvo 162 140 eurų, trečioje – „Nomada“ su 167 411,45 eurų pasiūlymu. Priešpaskutinėje vietoje likęs „Statybų kodas“ darbus įkainojo 200 860 eurų, o paskutinėje, vienuoliktoje, vietoje NPS statyba susiskaičiavo sąmatą 207 719,49 eurams.

Šių metų gegužės mėnesį pasirašyta sutartis tarp „Radstos“ ir Administracijos direktorės Jolantos Margaitienės. Statybininkai įsipareigojo darbus atlikti per 8 mėnesius su galimybe pratęsti dar dviem. Aukštelkų kaimo bendruomenės nariai, ypač jaunimas, džiaugėsi darbų sparta ir galimybe greitai sportuoti atnaujintame stadione.

Tačiau nutiko įprastas dalykas – Radviliškio rajono savivaldybės administracijos klerkams prireikė papildomų darbų. O papildomų darbų statybininkai nedaro už dyką. Aišku, padidėjusią sąmatą reikia dengti iš savivaldybės biudžeto. Suma ne tokia jau ir maža – 71 tūkst. 920,96 eurai. Tai sutarties vertę padidino iki 232 tūkst. 850,96 eurų. 25 tūkstančiais eurų daugiau nei buvo didžiausias pasiūlymas konkurso metu. Be to, viršijo nustatytą maksimalią sumą šiam objektui.

Bet tai dar ne viskas. Sutarties papildymas pasirašytas gruodžio 2 dieną, kai visi darbai jau buvo padaryti. Susisiekus su Aukštelkų seniūne Alma Kubilinskiene, ji patikino, kad darbininkų nebematanti porą savaičių. Įmonės meistrai taip pat patvirtino darbus atlikę prieš gerą mėnesį, tai yra lapkričio pradžioje. Ar neatrodo keista, kad atlikus darbus reikia pasirašyti sutarčių pakeitimus dėl papildomų darbų? Tik ne Radviliškyje. Klausimas, kas už to slypi?

Susisiekti su už investicijas atsakingu Gintaru Pilypu nepavyko. Finansų skyriaus vedėja Rita Chlebauskienė taip pat negalėjo pasakyti, kada buvo teiktas Tarybai biudžeto pakeitimo sprendimo projektas dėl papildomų lėšų poreikio Aukštelkų mokyklos lauko sporto aikštyno atnaujinimo projektui. Kai kurie politikai, norėję likti anonimiškais, tai įvardina įprasta praktika tarp valdančiųjų ir kai kurių vietos verslo įmonių.

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019