Socialiniai tinklai

Aktualijos

Bendruomeninių organizacijų taryba – be didžiausios bendruomenės Lietuvoje atstovų

Avatar

Paskelbta

data

Praeitą savaitę rajono valdžia komitetų posėdžiuose svarstė Bendruomeninių organizacijų tarybos sudėtį. Valdantiesiems kiekvienas postas tapo toks svarbus, kad užimami net ir visuomeniniais pagrindais vykdomos pareigos. Pagal Rimvydo Aleknavičiaus, Savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto jaunimo reikalams, pateiktą sprendimo projektą net 7 vietos iš 8 atiteks Savivaldybės ar jos įstaigose dirbantiems asmenims.

Komitetų posėdžiuose Tarybos nariams buvo pasiūlyta patvirtinti Radviliškio rajono savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos narių sudėtį. Kadangi Radviliškyje įstatymai kraipomi bet kuria patogia linkme, kai kurie kandidatai į naujai steigiamą Tarybą eina sėdėdami ant dviejų kėdžių. Tarybos sudėtis būtų tokia: Alma Kubilinskienė, Aukštelkų seniūnijos seniūnė; Ingrida Gladkienė, Skėmių seniūnijos seniūnė;  Justė Kriuklienė, Investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė; Rasa Miškinienė, Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė;  Valentina Grinienė, „Asociacija Polekėlės bendruomenė“ pirmininkė; Vilma Budvytienė, asociacijos „Palonų bendruomenė“ pirmininkė; Elžbieta Karaliūtė, bendruomenės „Trys karaliai“ pirmininkė; Livita Tvarevičienė, „Šeduvos miesto bendruomenė“ pirmininkė.
Tarybos narys ir „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius suabejojo, ar tokia Bendruomeninių organizacijų tarybos sudėtis tinkama. „Rajono bendruomeninių organizacijų taryboje nebus didžiausios Lietuvoje „Radviliškio krašto bendruomenės“ atstovų. Šios Tarybos didžiąją dalį sudaro savivaldybės įstaigų darbuotojai, todėl tikėtis iš jos naudos rajonui neverta“,-  sakė G. Lipnevičius.
„Buvo rinkimai į Bendruomeninių organizacijų tarybą, pateikė prašymus tik 6 organizacijos, nors rajone jų yra 40“,- sakė projekto rengėjas Rimvydas Aleknavičius.
G. Lipnevičius nesutiko su šiais argumentais: „Į Bendruomeninių organizacijų tarybą buvo pateikusi savo kandidatūras tik „Radviliškio krašto bendruomenė“, tačiau po to staiga atsirado  daugiau kandidatų“.
Su šiuo argumentu sutiko ir R. Aleknavičius: „Buvo du šaukimai, į antrąjį atsiliepė daugiau nei 4 kandidatai“.
Kad šią Tarybą sudaro dauguma savivaldybės įstaigų darbuotojų – faktas. Štai V. Grinienė pristatoma kaip „Asociacija Polekėlės bendruomenė“ pirmininkė, tačiau ji dirba savivaldybės Žemės ūkio skyriuje vyr. specialiste. E. Karaliūtė pristatoma kaip bendruomenės „Trys karaliai“ pirmininkė, tačiau ji taip pat dirba savivaldybei priklausančios įstaigos „Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centras“ vadove, L. Tvarevičienė pristatoma kaip  „Šeduvos miesto bendruomenės“ pirmininkė, tačiau ji dar dirba „Šeduvos kultūros ir amatų centre“ renginių organizatore ir yra atsakinga už korupcijos prevenciją. Tad ar tikrai jos visos trys yra tinkamoje barikadų  pusėje ir ar nėra tik laisvai stumdomos figūros gerai žinomo režisieriaus suorganizuotame farse?
Nusižengta įstatymui?
Tarybai pateiktame tvirtinti nutarimo projekte rašoma: „Savivaldybės bendruomeninių organizacijų taryba sudaroma savivaldybės tarybos sprendimu laikantis šio principo: ne daugiau kaip 1/2 šios tarybos narių sudaro savivaldybės institucijų ir įstaigų atstovai ir ne mažiau kaip 1/2 tarybos narių sudaro bendruomeninių organizacijų, veikiančių savivaldybės teritorijoje, atstovai“.
Pasižiūrėjus į Tarybos narių sudėtį, matosi, kad  net 7 jos nariai dirba savivaldybės įstaigose ir institucijose – vienintelė V. Budvytienė nedirba savivaldybės įstaigoje. Vadinasi, ši bendruomeninių organizacijų taryba sudaryta galimai nusižengiant įstatymui.
„Esame ne naujokai valdininkų žaidimuose ir visi suprantame, kas vyksta ir kaip vyksta. Dar prieš rinkimus sakiau, kad savivaldybės darbuotojai bei Tarybos nariai negali dalyvauti rinkimuose, tačiau posėdžiui pirmininkavęs R. Aleknavičius bei iškviestas Juridinio skyriaus specialistas R. Rudžianskas sakė, kad tokia tvarka gera“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius, nebalsavęs už šį nutarimo projektą.
Ką  gi, trejiems metams bus išrinkta dar viena mero „kišeninė“  Radviliškio rajono savivaldybės bendruomeninių organizacijų taryba, iš kurios sunku tikėtis, kad bus atstovaujama Radviliškio krašto žmonių interesams.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi