Bendruomenės nariai – aktyvūs Europos žmonių festivalio renginių lankytojai

Nuo liepos 22 dienos Radviliškis savaitei tapo laikina Europos šalių sostine – į čia vykstantį Europos žmonių festivalį atvyko trylika delegacijų iš įvairių Europos šalių miestų. Toks festivalis Lietuvoje surengtas pirmą kartą ir jis skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Spalvinga eisena – džiaugsmas akims
Kiekvieną svečių delegaciją sudaro pusšimtis festivalio dalyvių. Tai daugiausia jauni žmonės, pasiryžę savaitę ne tik linksmintis koncertuose bei pramogauti, tačiau ir dalyvauti sporto varžybose, pristatyti savo šalies kulinarinį paveldą, gatvės teatrą.
Visos trylika delegacijų – iš nedidelių savo šalies miestelių, turinčių iki 20 tūkstančių gyventojų, panašių į Radviliškį.
Radviliškiečiai turėjo išskirtinę progą su visomis svečių delegacijomis susipažinti  stebėdami šventinę eiseną. Prieš kiekvieną delegaciją buvo nešama jos šalies vėliava, o jos priekyje žingsniavo šalies simbolis. Štai Prancūzijos delegacijos priekyje žygiavo Eifelio bokštu „pavirtusi“ mergina, Airijos simboliu tapo juodas varnas, Suomijos – Kalėdų senelis, o Lenkija savo festivalio  simboliu pasirinko raudoną drakoną.
Festivalio dalyviai Radviliškio miesto parke įkūrė Europos tautų kaimelį, kuriame  galima įsigyti įvairių šalių suvenyrų, paragauti gėrimų bei valgių.

Nėra kada nuobodžiauti
Aktyviai į Europos žmonių festivalio renginius įsisuko ir „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai. Turintys laiko dieną mėgaujasi gatvės teatro pasirodymais, pasmaguriauja prie Kultūros centro  siūlomų įvairių šalių patiekalų, o vakare miesto parke klausosi įvairių muzikinių grupių pasirodymų.
„Šis Europos žmonių festivalis – puiki dovana Radviliškio gyventojams, nes kasdien vyksta daug įdomių renginių, o visi koncertai nemokami“,- džiaugėsi bendruomenės senjorai.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts