Bendruomenės namuose lankėsi poliklinikos vadovai

Bendruomenės namuose lankėsi poliklinikos vadovai

Sausio 29 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose, popietėje „Prie kavos puodelio,  pirmininko Gedimino Lipnevičiaus kvietimu lankėsi  Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Lina Martinaitienė, direktorės pavaduotojas medicinai Aloyzas Juodis ir Psichikos sveikatos centro socialinis darbuotojas Vytautas Mikalauskis.

Į susitikimą su  Radviliškio poliklinikos atstovais susirinko per 100 bendruomenės narių – į bendruomenės organizuojamos popietės prie kavos puodelio susirenka vis daugiau bendruomenės narių,o toks didelis susidomėjimas susitikimais rodo, kad informacija apie poliklinikos, ligoninės ir kitų įstaigų teikiamas paslaugas aktualios ir įdomios daugeliui rajono gyventojų.
Beje, nuo vasario 6 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ popietės prie kavos vyks ir Baisogaloje, kavinėje „Pas Inesą“. Šių popiečių metu baisogaliečiai galės susitikti su įstaigų bei įmonių vadovais, užduoti jiems aktualius klausimus.

Atsakymai į rūpimus klausimus – iš poliklinikos atstovų  lūpų
Kada bus galima civilizuotai prisiregistruoti pas odontologą, kokie nemokami tyrimai priklauso, kodėl pasikeitė registracijos tvarka pas gydytojus nuo vasario 1 dienos? Tokie ir  daugelis kitų klausimų rūpėjo pirmadienį į susitikimą atėjusiems radviliškiečiams.

Radviliškio poliklinika  reikalinga lyg oras
Radviliškio poliklinikos direktorė L. Martinaitienė pristatė  šios įstaigos medikų teikiamas paslaugas: gyventojai gali kreiptis į šeimos gydytojus, chirurgus, ginekologus, odontologus, pediatrus. Poliklinikai taip pat priklauso rajono kaimuose bei gyvenvietėse įsikūrę ambulatorijos, medicinos punktai.
Pasak  poliklinikos direktorės pavaduotojo medicinai A. Juodžio, Radviliškio rajonui poliklinika reikalinga kaip oras – per dieną čia apsilanko  per 900 žmonių, o šeimos gydytojai dažną dieną priima po 50 pacientų.
Pasak Psichikos sveikatos centro socialinio darbuotojo V. Mikalauskio, centre per dieną apsilanko apie 40 pacientų, o visame rajone yra 6 tūkst. pacientų, iš jų – 600 vaikų. „Tendencijos liūdnos: visuomenė sensta, vystosi demencijos, daugėja depresija sergančių žmonių“,- sakė V. Mikalauskis.
Po trumpo poliklinikos veiklos pristatymo, susitikimo dalyviai užpylė svečius klausimais.

Medikams – klausimų lavina

Nemokami ir mokami tyrimai
Susitikimo dalyviams buvo aktualu sužinoti, kokie nemokami tyrimai suteikiami asmenims dėl ligos ir  pagal įvairias prevencines programas. Pasak A. Juodžio, visi ekstriniai tyrimai, kurie reikalingi dėl ligos, atliekami nemokamai. Nemokamai pagal amžius grupes atliekami ir prevenciniai tyrimai pagal įvairias programas: gimdos kaklelio, prostatos, kraujo, užslėpto išmatose, tyrimas, kardiologiniai tyrimai. „Yra daug nemokamų tyrimų, galima sakyti, kad mažai liko mokamų. Už tyrimus, kurie pagal ligonio metus  neįeina į prevencines programas, reikia mokėti. Pavyzdžiui, jeigu ligoniui yra per 80 metų, už prostatos tyrimą jau reikia mokėti – jo prevencinė programa nebekompensuoja, nors, logiškai mąstant, prostatos vėžiu serga vyresnio amžiaus pacientai. Kodėl  Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė, kad prostatos tyrimas nebeaktualus 80 metų žmonėms, negaliu atsakyti“,- sakė A. Juodis.
Apie prevencines programas galima daugiau sužinoti apsilankius Radviliškio poliklinikos internetiniame puslapyje bei Visuomenės sveikatos biure.

Dėl naujos registracijos tvarkos pas šeimos gydytojus
Poliklinikos direktorė susitikimo dalyvius  informavo, kad nuo vasario 1 dienos keičiasi registracijos tvarka pas šeimos gydytojus – dabar pacientai pas šiuos specialistus bus registruojami dviem savaitėms į priekį. Beje, ekstra atveju pas šeimos gydytoją bus galima patekti be eilės.
Pas šeimos gydytojus galima registruotis ir telefonu – pasak poliklinikos vadovu, tai įmanoma ir talonų būna.
Beje, jeigu ligonis prastai jaučiasi ir negali paeiti, jis gali užregistruoti gydytojo vizitą į namus ir šeimos gydytojas pas jį atvyks.

Dėl gydytojų trūkumo
Radviliškiečiai pastebėjo, kad kai kurie Radviliškio poliklinikoje dirbantys gydytojai – gan garbaus amžiaus, ir kilo klausimas, ar netrūksta poliklinikai šeimos bei vaikų gydytojų. „Šeimos gydytojų trūksta, beje, jų trūkumas jaučiamas ir didžiuosiuose miestuose. Ieškome ir naujų  pediatrų, ir šeimos gydytojų“,- sakė poliklinikos direktorė.

Dėl civilizuotos registracijos pas odontologus
Labai opus klausimas radviliškiečiams – registracija pas odontologus. „Jau 21amžius, yra internetas, telefonai, o mes dar stovime prie poliklinikos durų nuo 5 val. ryto ir tai dar neaišku, ar pateksime pas odontologą“,-  piktinosi susitikimo dalyviai.
„Šiuo metu Radviliškio poliklinikoje dirba 4 odontologai. Ligonių kasos stomatologų etatus finansuoja pagal prisirašiusių pacientų skaičių, tad mūsų poliklinikoje turėtų būti 4,5 etato. Sunku buvo patekti pas odontologus, kai dirbo tik 2 ir neįmanoma buvo išdalinti laiko registracijai internetu. Kadangi dabar dirba 4 odontologai – Z. Dapkuvienė, E. Dapkus, A. Belko ir A. Jokubaitienė, registracija internetu greitu metu bus įmanoma“,- sakė poliklinikos vadovai.

Dėl kreipimosi į „Diabetinės pėdos“ kabinetą
Susitikimo dalyviui iškilo klausimas, ar chirurginiu būdu gydomos nuospaudos ant pirštų. Pasak A. Juodžio, Nuospaudų ant kojų gydymas bei kojų priežiūra labai aktuali diabetikams ir tokios priežiūros konsultacijos teikiamos „Diabetinės pėdos“ kabinete. Į šį kabinetą  pacientus nukreipia šeimos gydytojai, o ten dirbantys specialistai išmoko, kaip prižiūrėti kojas.

Dėl siuntimų į konsultacinę polikliniką
Radviliškiečiams iškilo klausimas, ar nežadama atsisakyti šeimos gydytojų siuntimo į konsultacinę polikliniką. Pasak A. Juodžio, už konsultacijas 2 lygyje moka ligonių kasos, tad jos suinteresuotos apsunkinti patekimą pas gydytojus konsultantus, kad reikėtų mažiau mokėti. Tad artimiausiu metu siuntimų pas gydytojus konsultantus nežadama atsisakyti.
Reikia pažymėti, kad siuntimai pas konsultantus ar tyrimams į kitus miestus galioja vieną mėnesį.
Dažnai kyla pacientų nepasitenkinimas, kad konsultuojantis gydytojas apie negalavimą išsamiai nepaaiškina pačiam ligoniui. Pasak A. Juodžio, gydytojas konsultantas yra aukštesnio lygio specialistas, kuris konsultuoja žemesnio lygo specialistą – šeimos gydytoją. Apie ligą pacientui turi išaiškinti šeimos gydytojas, kuris turi daugiau laiko bendrauti su ligoniu, geriau jį pažįsta.

Problemos dėl vaistų suleidimo
Radviliškio rajono, ypač kaimų, gyventojai dažnai susiduria su vaistų suleidimo problema: jeigu kaimo gyventojas yra prisiregistravęs privačioje gydymo įstaigoje, pavyzdžiui, „MediCA klinika“, kaimo medicinos punkte dirbanti felčerė jam neturi teisės suleisti vaistų. Pacientas šiai procedūrai turi vykti į gydymo įstaigą, kurioje yra prisiregistravęs. Pasak A. Juodžio, šias paslaugas „MediCA klinika“ kaimuose turėtų pirkti, tačiau to nedaro. Tad patarimas kaimų gyventojams būtų toks – gerai pamąstykite, prieš pasirinkdami gydymo įstaigą, galbūt patogiausia būtų pasirinkti Radviliškio polikliniką, kuriai priklausantys medicinos punktai ar ambulatorijos yra dažname kaime ir problemų dėl vaistų injekcijų nekils.

Dėl elektroninės sistemos e-sveikata
Daugelis Radviliškio poliklinikos pacientų mano, kad eilės pas gydytojus sumažėtų, jeigu visa registracija būtų vykdoma elektroniniu būdu. Tačiau A. Juodis paneigė šią nuostatą. „Jeigu elektroninė sistema veiktų gerai, tai būtų gydytojams palengvinimas, o dabar ji dažnai stringa ir pacientams tenka pasėdėti prie gydytojo kabineto durų, kol šis išrašo receptą. Nuo kovo 1 d. visi gydytojų įrašai privalės būti tik elektroninėje erdvėje. Tai bus gydytojų darbo palėtinimas, o ne pagreitinimas. Įsivaizduokite, kiek laiko sugaiš 60-75 metų gydytojas, kol surinks reikiamą tekstą ar išrašys elektroninį receptą – vietoje 5 pacientų jis atleis tik 2“,- sakė A. Juodis.
Tad Radviliškio rajono gyventojams reikėtų ruoštis išbandymams – pas gydytojus patekti bus dar didesnė problema.

Virė ir emocijos
Susitikime su medikais virė ir emocijos – o kaip be jų. Gyventojai piktinosi kai kurių gydytojų šiurkščiu elgesiu. Tačiau reikėtų suprasti, kad visi esame žmonės: verda emocijos, keičiasi nuotaikos, o gydytojai – irgi žmonės, tad gal ir išsprūsta griežtesnis žodis, kuris ligoniui nuskamba lyg įžeidimas.
„Radviliškio krašto bendruomenės“ narės Regina Andriulienė (Tyrulių seniūmaitė) ir Laima Verygienė (Jonaitiškių kaimo seniūnaitė) išsakė daug kritikos pastabų gydytojui  A. Juodžiui. Seniūnaitės  poliklinikos direktorei L. Martinaitienei pabrėžė, kad Tyrulių gyventojai ilgisi savo ilgametės gydytojos I. Kazlauskienės ir norėtų ją susigrąžinti. Poliklinikos direktorė tyruliečių atstovus informavo, kad gydytojos nesugrąžins, tačiau nuo kovo mėnesio jų gyvenvietėje pradės dirbti nauja šeimos gydytoja.
„Radviliškio krašto bendruomenės“Baisogalos skyriaus vadovė O. Švedienė informavo, kad Baisogalos bei aplinkinių gyvenviečių nariai norėtų, kad pas juos sugrįžtų gydytoja Z. Rimkevičiūtė. „Jeigu mūsų gydytoja ateitų dirbti į Radviliškio polikliniką, mes visi čia prisirašytume“,- sakė baisogališkiai. Poliklinikos vadovai pažadėjo pasidomėti šiuo klausimu.
Toliau vyko diskusija, buvo aptarti gyventojams aktualūs klausimai.

Susitikimo pabaigoje – kvietimas būti tolerantiškiems
Susitikimo su poliklinikos vadovais pabaigoje „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas padėkojo svečiams už išsamius atsakymus į klausimus, už suteiktą naudingą informaciją. „Gyventojams palinkėčiau tolerancijos bendraujant su medikais. Mūsų sveikatos apsaugos sistema nėra tobula, yra daug trūkumų., tad, galima sakyti, ir medikai, ir pacientai tampa šios sistemos įkaitais. Pacientams nederėtų neigiamų emocijų išlieti ant medikų, nes jie irgi žmonės: ir klystantys, ir pavargę, ir emocingi“,- sakė „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius.
Susitikimo svečiams „Radviliškio krašto bendruomenės“  pirmininkas G. Lipnevičius įteikė dovanas – savaitraščio „Radviliškio kraštas“ prenumeratas, svečiai buvo palydėti aplodismentais.
Kitas bendruomenės susirinkimas organizuojamas vasario 5 d. 13 val. – šį kartą svečiuose lankysis Radviliškio policijos komisariato vadovas Linas Valius su savo komanda.
Susitikimus organizuoja ir dalyvius kava vaišina  bendruomenės pirmininkas Gediminas Lipnevičius, prie „Kavos popiečių“ renginio prisideda bendruomenės nariai:  R. Radavičienė, D. Dapkutė, V.Aleknienė, A.Litinskas, D.Kalaima.

 

„Radviliškio krašto“ informacija 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Aplikasi Bambu4d
Aplikasi RTP Slot
Aplikasi RTP Booster
Aplikasi Slot Demo
Aplikasi Prediksi Togel
RTP Bambu4d
RTP IDN Slot
RTP PG Soft
RTP Habanero
RTP Microgaming
RTP TopTrend Gaming
RTP GMW
RTP Nolimit City
RTP Booster
Slot Demo Bambu4d
Slot Demo PG Soft
Slot Demo Habanero
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Prediksi Togel Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Lexitoto
Lexitoto
Aplikasi Lexitoto
Aplikasi RTP Slot
Aplikasi RTP Booster
Aplikasi Slot Demo
Aplikasi Prediksi Togel
RTP Lexitoto
RTP IDN Slot
RTP PG Soft
RTP Habanero
RTP Microgaming
RTP TopTrend Gaming
RTP GMW
RTP Nolimit City
RTP Booster
Slot Demo Bambu4d
Slot Demo PG Soft
Slot Demo Habanero
Situ Togel Online
Situs Togel Amanah
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Prediksi Togel Lexitoto