Socialiniai tinklai

Aktualijos

Bendruomenės atstovai – Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos nariai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu  buvo sudaryta nauja Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija. Ši komisija rūpinasi saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo atvejais, šių darbų vykdymu ir leidimų šiems darbams išdavimu.

Džiugu, kad  į komisijos sudėti buvo patvirtinti net  du „Radviliškio krašto bendruomenės“ atstovai – pirmininkas Gediminas Lipnevičius ir bendruomenės narė Regina Šukienė

Naujosios komisijos nariai

Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisiją sudaro: komisijos pirmininkė Valentina Grinienė, Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė; komisijos sekretorė  Vilma Urbonienė, Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė; nariai: Artūras Valuckas, Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas; Rita Mankutė, Savivaldybės administracijos Radviliškio miesto seniūnijos inžinierė- apželdintoja; Gediminas Lipnevičius, Radviliškio krašto bendruomenės pirmininkas (jam nesant – Regina Teklė Šukienė, Radviliškio krašto bendruomenės narė); seniūnas tos seniūnijos, kurios teritorijoje numatoma kirsti, genėti ar pertvarkyti želdinius (jo nesant – seniūną pavaduojantis arba seniūno paskirtas asmuo); seniūnaitis tos seniūnaitijos, kurios teritorijoje numatoma kirsti, genėti ar pertvarkyti želdinius

Komisijos funkcijos

Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija priima sprendimus, susijusius su Radviliškio rajono želdynų ir želdinių priežiūra, apsauga ir tvarkymu. Ji nagrinėja fizinių ir juridinių asmenų prašymus, susijusius su želdinių apsauga, tvarkymu, kirtimu, žalos atlyginimu. Taip pat komisija  teikia pasiūlymus dėl leidimo saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo, genėjimo darbams išdavimo Radviliškio rajono savivaldybėje ne miško paskirties žemėje. Dar viena iš komisijos funkcijų  – teikti siūlymus dėl kompensacinių priemonių už kertamus želdinius nustatymo, prireikus organizuoti želdinių būklės ekspertizę.

Tikėtina, kad principingiems bendruomenės nariams pradėjus rūpintis miesto bei  rajono žaluma, be reikalo parkuose  nebus kertami ąžuolai, naikinamas žaliasis Radviliškio miesto rūbas, o į gyventojų prašymus dėl avarinių medžių bus operatyviai atsižvelgta.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Suimtas nužudymu Šiauliuose įtariamas vyras

Avatar

Paskelbta

data

Šiandien  teismas trims mėnesiams sankcionavo  58 metų šiauliečio, kuris įtariamas spalio 17-osios vakare Šiauliuose nužudęs  vyrą, suėmimą.

Tą vakarą Šiauliuose į Vilniaus gatvę iškviesti medikai  kraujo klane gulinčiam 33 metų vyrui niekuo padėti nebegalėjo. Dūris į pilvą jam buvo mirtinas. Šiaulių apskrities policijos pareigūnai dėl nužudymo pradėjo ikiteisminį tyrimą ir ėmė ieškoti įtariamojo. Liudytojų parodymai ir bare buvusių vaizdo stebėjimo kamerų vaizdai Šiaulių pareigūnams padėjo identifikuoti įtariamojo asmenybę. Po pusės paros paieškų įtariamasis buvo sulaikytas P. Višinskio g. Antrankiai vyrui  uždėti spalio 18-osios rytą,  jam išėjus iš kazino.

Sulaikytas 58 metų Nakvynės namų gyventojas buvo nusiteikęs agresyviai. Nepakantumą teisėsaugos pareigūnams suformavo jo paties gyvenimo būdas.  Šis vyras, galima sakyti, pusę savo gyvenimo praleido laisvės atėmimo vietose.  Nuo  21-nerių pradėjęs  teistumo biografiją, laisvėje jis praleisdavo labai mažai laiko. Už vagystes plėšimus, viešosios tvarkos pažeidimus, išžaginimą teistas šiaulietis po paskutinės bausmės už vagystę atlikimo į gimtąjį miestą grįžo šių metų kovo pabaigoje ir apsigyveno Nakvynės namuose. Rugsėjo pabaigoje jam jau buvo pradėtas  ikiteisminis tyrimas dėl naujos nusikalstamos veikos – fizinio skausmo sukėlimo šiuose pačiuose namuose gyvenusiai moteriai. Kadangi jam skirta kardomoji priemonė nebuvo susijusi su laisvės atėmimu, įtariamasis liko gyventi nuo visuomenės neizoliuotas.

Spalio 17-osios vakarą jis leido viename Vilniaus g. esančiame alaus bare, kuriame vakarojo ir 33 metų šiaulietis su draugu. Priėjęs prie jų įtariamasis paprašė žiebtuvėlio cigaretei pridegti. Kadangi 33 metų šiauliečio atsakymas netenkino, tarp vyrų kilo incidentas, kuris persikėlė į lauką ir baigėsi vieno jų mirtimi.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Egidijaus Anglickio nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šią savaitę COVID-19 tyrimai intensyviau bus vykdomi 19-oje didelės rizikos savivaldybių

Avatar

Paskelbta

data

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šią savaitę, nuo spalio 19 d. iki spalio 25 d. imtinai, Raseinių, Kelmės, Šiaulių, Joniškio, Švenčionių, Plungės, Radviliškio, Skuodo, Kauno, Šilalės, Šakių, Vilniaus ir Trakų rajonų, taip pat Elektrėnų, Druskininkų, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šiose 19 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Didelės rizikos savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai. Taip pat papildomai bus tiriami pacientai, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas.

Pagal atnaujintą tvarką intensyvesnis testavimas bus vykdomas tose savivaldybėse, kuriose 14 dienų suminis sergamumo COVID-19 liga rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip 50, per 14 dienų nustatyta daugiau kaip 10 šios ligos atvejų ir/arba per savaitę nustatytų teigiamų tyrimų dalis sudaro 4 proc. arba daugiau nuo visų savivaldybėje atliktų tyrimų.

Penktadienio, spalio 12 d. duomenimis, Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 70,7.

Atsižvelgiant į sergamumo rodiklius skirtingose savivaldybėse, didelės rizikos savivaldybės kiekvieną savaitę nustatomos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu.

Spalio 16 d. operacijų vadovo sprendimą rasite ČIA.

Praėjusią savaitę intensyvesnis testavimas buvo vykdomas šiose didelės rizikos savivaldybėse: Raseinių, Radviliškio, Kelmės, Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Mažeikių, Šilalės, Kėdainių, Panevėžio rajonų, taip pat Šiaulių, Rietavo, Elektrėnų, Druskininkų, Kauno, Vilniaus, Panevėžio miestų savivaldybėse.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019