Socialiniai tinklai

Aktualijos

Bendruomenės aktyvo kelionė į Šiluvą

Avatar

Paskelbta

data

Grupė  „Radviliškio krašto bendruomenės“  aktyvo narių ankstyvą šeštadienio rytą susiruošė kelionėn. Ir jau 9 valandą ryto lipo į Šiaulės apžvalgos bokštą. Rytas buvo gražus, o keliautojai – pakilios nuotaikos. Įlipusieji į bokštą dairėsi, grožėjosi nuostabia gamta ir visi norėjo surasti savo gyvenamąsias vietas: „Tai kur tas Radviliškis, kur Daugėlaičiai?“ Atsakymo nerado. Kaip stirnos visi greitai nustraksėjo žemyn. Paprastai nulipti būna baisoka, nes matosi žemė. Iš 20 važiavusiųjų tik 3 pabijojo aukščio ir nelipo. O kiek kalbų ir džiaugsmo, kad įlipome, nepabijojome.

Kitas kelionės tikslas – Šiluva. Čia atvykome anksti, prieš dešimtą. Miestelis dar buvo tuštokas, vien tik prekeivių palapinės stovėjo abiejose gatvės pusėse, o pirkėjų dar nebuvo matyti. Dalyvavome Šv. Mišiose, išklausėme  pamokslą. Pamaldų metu gražiai giedojo Raseinių choras.

Šiluvoje aplankėme ir koplyčią. Po poros valandų  Šiluva atgijo, žymiai padaugėjo žmonių, prie pardavėjų palapinių rikiavosi pirkėjai.
Mes, nusipirkę namiškiams lauktuvių ,– riestainių su aguonomis – keliavome toliau. Dabar judėjome Tytuvėnų link. Mūsų tarpe buvo ir pirmą kartą besilankančiųjų Tytuvėnų bažnyčioje bei vienuolyne. Džiaugėmės, grožėjomės ir stebėjomės išlaikytu grožiu, gražiai sutvarkyta vienuolyno ansamblio aplinka. O kiek sutikome turistų! Aplinkui girdėjosi rusakalbių ir lenkų gidų pasakojimai.

Apžvalginė kelionės programa baigėsi. Pakeliui į namus sustojome pas Joną Varkulevičių, jo turizmo sodyboje „Robinzonai“.

Išlipę iš autobusiuko aiktelėjome ir sustingome iš nuostabos. Kaip gražu! Pamiškė, žolynai prižiūrėti – visur ideali tvarka ir švara. Šiek tiek  pavargusius ir labai išalkusius keliautojus nustebino sodybos šeimininko Jono ant laužo pagamintas šiupinys. Jo skonis buvo tiesiog nepakartojamas, tad  visi valgė tylėdami, galėjai girdėti, kaip musė zvimbia. Puikumėlis!
Pasisotinę visi pasklidome po sodybą. O kiek pievoje augo grybų! Sveiki, riebūs, tik ir laukė, kad nupjautume, mat sodybos šeimininkas jų nerenka – per prasti. Jis keliose vietose augina raudonikius – tai tikra tiesa, mes matėme.

Pievoje išpjovę grybus, patraukėme į avietyną. Mūsų tarpe atsirado ir tokių, kurie nematė, kaip auga spanguolės, tad sodybos šeimininkas  nuvedė į mišką, parodė, paaiškino. O miške – ir vėl grybai! Juos rinkome į surištas skareles.

„Robinzonų“ sodyboje visko gausu, o daugiausia – grožio ir darbščių rankų šilumos. Visas grožis sukurtas paties sodybos šeimininko Jono Varkulevičiaus.

Suplovę indus, aptvarkę terasą nenoriai palikome svetingą sodybą ir jos šeimininką. Labai mums ten patiko.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai, dalyvavę kelionėje, nuoširdžiai dėkoja Jonui Varkulevičiui už vaišingumą, nuoširdumą, draugiškumą, paprastumą ir žmogiškumą. Ačiū Jums!

Kelionę organizavo bendruomenės aktyvas.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ informacijaKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Vitas Tomkus: rinkimus laimėjo vagys, o pralaimėjo Lietuva! Su autoriaus trigrašiu

Avatar

Paskelbta

data

Šių rinkimų rezultatas yra pats blogiausias politinių jėgų pasjansas, kokį tik beįmanoma įsivaizduoti.

Ne dėl to, kad nepralaimėjo konservatoriai su liberalais. Ir ne dėl to, kad nelaimėjo „valstiečiai“ su Guoga. Dėl to, kad Seime bus balsų pusiausvyra ir nebus tvirtos daugumos.

Mano prognozės artimiausiems ketveriems metams būtų tokios: rimto darbo Seime nebus, užtat bus daug parsidavėlių ir „perbėgėlių“ iš vienos frakcijos į kitą; labai daug kompromisų su sąžine ir principais, (pavyzdžiui, dėl vienalyčių santykių su marihuana); dar daugiau užkulisinių susitarimų dėl „otkatų”, skirstant ES du milijardus Lietuvai; o blogiausia, kad pasibaigus kadencijai, kai Lietuva bus galutinai prasiskolinusi, vėl nebus nė vieno konkretaus kaltininko, nes opozicija badys pirštais į valdančiuosius, o konservatoriai į „valstiečius“.

Ką daryti?

Tarkim, „valstiečiams” atsisakyti mandatų. Kartu susimažintų Seimo tranų skaičius. Lai konservatoriai lieka absoliučia dauguma ir akistatoje su savo aferomis ir visa Lietuva. Lai toliau dirba su „ofšorais“, masonų bankais, amerikiečiais, baltarusiais, rusais, Sorošu ir Putinu, ir… kas kartą, po eilinės aferos, lai baikščiai dairosi per Seimo langus, ar dar ramiai ganosi veršių banda? Ar jau, neduok Dieve, renkasi valstiečiai su šakėmis, nes pagaliau suveikė Tautos savisaugos instinktai…

Jei kas mane dabar apkaltins utopija, priminsiu, kad beveik prieš trisdešimt metų buvau tarp tų, kurie nė kiek nedvejodami atsisakė TSRS deputatų mandatų, nes, būdami mažuma aukščiausioje Tarybų Sąjungos valdžioje, mes nieko nebegalėjome supuvusiai sistemai padaryti.

P.S. Tiesa, anuomet mes visi dar buvome jauni, naivūs utopistai, šventai tikėjome, kad Lietuva per amžius bus Laisva ir Nepriklausoma, o visi Lietuvos gyventojai gyvens santarvėje ir petys petin darbuosis vardan Tos… (O ne visai kitos, mums labai labai svetimos!)

Autoriaus trigrašis:

Eureka! Tik dabar prisiminiau, kad turime prisivežę pilną nieko neveikiančių baltarusių, gal derėtų paprašyti Svetkos, kad mums paskolintų jų truputį demonstracijoms. Juk Lietuvoje rinkimai vyko tip top kaip Baltarusijoje!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio–Tytuvėnų apygardai LR Seime 2020–2024 kadencijoje atstovaus konservatorius

Avatar

Paskelbta

data

2020 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų (II ture) Radviliškio-Tytuvėnų apygardoje dėl mandato į LR Seimą kovojo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų iškeltas kandidatas Antanas Čepononis ir jau vieną kadenciją LR Seime  išbuvęs „valstiečių“ kandidatas Aurimas Gaidžiūnas.

Įtemptoje bei permainingoje kovoje trapią pergalę laimėjo A. Čepononis. Rezultatas 6445 prieš 5952.

Kadangi  Radviliškio rajono meras A. Čepononis net neištesėjęs savo pažadų  bei palikęs daug neužbaigtų darbų, pasipustė padus į Seimą, rajono gyventojų laukia  nauji  mero rinkimai.

Vyriausioji rinkimų komisija artimiausiu metu spręs, kada jie įvyks, bet labiausiai tikėtina, kad jie vyks 2021 m. kovo pabaigoje – balandžio pradžioje. Rinkimai turi įvykti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo mero pasitraukimo iš savo posto.

Šis A. Čepononio mero pareigų atsisakymas ir nauji rinkimai mokesčių mokėtojams kainuos apie 400 tūkst. eurų.

Į  mero rinkimus  jau prognozuojami ir nauji kandidatai – savivaldybės užkulisiuose kalbama, jog šias pareigybes galimai bandys užimti: konservatorė J. Margaitienė, nepartinis G. Lipnevičius, socialdemokratas K. Račkauskis ir rinkimus į Seimą  A. Čepononiui „prapylęs“  „valstietis“ A. Gaidžiūnas.

Tikėtina, kad bus ir daugiau kandidatų, o kas jie – parodys laikas.


„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019