Baltų vienybės diena Radviliškyje

Siekiant pažymėti 1236 m. rugsėjo 22 dieną įvykusį Saulės mūšį, statutiniai pareigūnai pakvietė Radviliškio rajono gyventojus kartu švęsti Baltų vienybės dieną. Šią dieną taip pat minima „Diena be automobilio“. Nenuostabu, kad sportinių renginių gausa turėjo pradžiuginti bet kurio įnoringiausio tiek žiūrovo, tiek dalyvio poreikius.

Prieš prasidedant renginiui Radviliškio miesto parke, 17.00 valandą Lizdeikos gimnazijos stadione susitiko Radviliškio beisbolo komanda su svečiais iš Kauno. Vyko pirmosios Lietuvos vaikų čempionato finalinės varžybos. Pirmoje akistatoje radviliškiečiai pralaimėjo 1-10 rezultatu.

Lygiai 18.00 prasidėjo renginys Radviliškio miesto parke. Renginyje, kurį organizavo daugiausiai statutinių institucijų atstovai, rinkosi policijos, krašto apsaugos, priešgaisrinės ir pasienio apsaugos, šaulių ir savanorių nariai. Skaitlingiausias policijos kontingentas pasirinko 7 km. važiavimo dviračiu trasą, tuo tarpu karinių pajėgų atstovai – 3 km bėgimą. Su jais taip pat dalyvavo ir visuomenė, bet daugiausiai jos narių buvo 1 km. ėjime. Įveikus šias trasas, dalyviai buvo pakviesti paragauti kareiviškos košės, atsigaivinti arbata. Susidomėjusiems kinu, buvo pasiūlyta pasižiūrėti lietuvišką filmą „Senekos diena“.

Vėliau renginys persikėlė į centrinį miesto stadioną, kur buvo organizuojamos futbolo varžybos. Keliolika futbolo aistruolių komandų varžėsi dėl pirmos vietos beveik iki vidurnakčio.

Marius Aleksiūnas

Total
0
Dalinasi
Related Posts