Balkonuose rūkyti kol kas neuždrausta

Į „Radviliškio krašto“ redakcija paskambinusi neįgali radviliškietė skundėsi dėl kaimynų rūkymo balkone. „Aš nevaikštau ir visas mano pasaulis apsiriboja  tuo, ką matau pro langą ir pro balkoną. Tačiau balkone negaliu ilgai būti, nes savo  balkone rūko kaimynai, o nuodingais tabako dūmais kvėpuoti nenoriu“,-  sakė neįgali moteris.
Iš vyriausybės – neguodžiančios žinios. Deja, nieko radviliškietei negalime patarti, nes vyriausybė niekai neapsisprendžia, ar leisti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, ar uždrausti.
Vyriausybė liepos 31 d.  vėl diskutavusi dėl draudimo rūkyti daugiabučių namų balkonuose bei kitose viešose vietose, prie šio klausimo turėtų dar kartą sugrįžti kitą savaitę.
Vidaus reikalų ministerija siūlo nepritarti Seime svarstomoms įstatymo pataisoms, nes draudimo kontrolė pareikalautų neproporcingai didelių finansinių ir žmogiškųjų išteklių, įrodinėjimo procesas būtų sudėtingas ir užtruktų ilgai. Pasak ministerijos, net ir pritarus pataisoms, nebūtų draudžiama rūkyti vietose, iš kurių dūmai galėtų sklisti į kitų gyventojų butus, pavyzdžiui, atidarytų langų, laiptinių įėjimų, praėjimų tarp namų, rekuperacinių sistemų, vėdinimo angų, vieno iš sublokuotų kotedžų balkonų ar terasų. Seimas nuo 2014 m. kelis kartus yra atmetęs siūlymus drausti rūkyti balkonuose, arčiau negu dešimt metrų aplink daugiabučius – pataisų priešininkai argumentuoja, kad draudimų nebūtų įmanoma įgyvendinti.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
18
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts