Balanos gadynėje buvo geriau

Rugsėjo pirmoji. Atsimenu (ame), kokia tai buvo jaudulio ir vaikiško šurmulio pilna šventė visai šeimai. Tada (tarybiniais laikais) rugsėjo pirmoji tikrai buvo ŠVENTĖ ir tėvams, ir vaikams. Dabar nesusipratimų, neaiškumų, neapibrėžtumų, nekonkretumų, klasių atskirtumų, klasiokų tarpusavio bendravimo ribojimų – politinio absurdo vakarienė. Kaukėmis, neapsaugančiomis nuo nieko, o ypač nuo valdžios,  ubagams sugalvoto viruso  žeminantis tęsinys. Daugiabučių kiemuose – nei „virvėmis“ į mokyklas einančių mokinių su gėlių puokštėmis rankose, nei virpančio  mažų sielų laukimo pirmos pamokos. Kontroliuojamoje nestabilumo atmosferoje – tik dirbtinis, reklaminis, valdžios užsiundytas, nuo mažens bauginantis  pandeminis absurdas ir tik.

Dabartinis mokslas, tai jau nebe švietimas, o greičiau sorošiškai luošinamos tautos kraupus tamsinimas. Dabartinė valdžia, žinoma, to „nemato ir nesupranta“. Dabartinei valdžiai – protaujantys  arba mąstantys ubagiukai ir ubagėlės, šiukštu, nereikalingi ir nepageidaujami. Todėl ir praktikuojamas „mokymas – pasityčiojimas“ nuotoliniu būdu. Diplomą išduos bet kokiu atveju. Tik jo vertė bus nulinė. Baudžiauninkams to  visiškai užtenka. Išmokai mokykloje padėti parašą ir tu jau profesorius.

Kaip prie Smetonos. O ponų vaikams yra visai kiti kriterijai. Jie – dabartinio tautos išdavikų elito  pratęsimas. Ponų vaikams  net įstatymas  leis trinti užpakalius Seime, šalia savo tėvų ir senelių, nuo 21 metų amžiau. Na, o liaudžiai – pandeminio viruso kaukių priespauda ir priverstiniai skiepai – nuo noro ilgai gyventi, arba susilaukti pilnaverčių palikuonių.

Na, ką gi. Labas, rugsėjo pirmoji, tokia, kokia esi. Kokios užsitarnavome, tokią tave ir turime. Paskutinio skambučio dieną aplaistėme. Pirmą žinių ir nežinios dieną, pagal tradiciją, irgi atsipalaiduosime skandindamiesi alkoholyje. Dabar be šito  nebemadinga, vaikų traumavimas. Mokslas, žinoma, yra šviesa, bet kai tunelio gale tik gąsdinimai skiriamaisiais srautais, neapibrėžtumai ir pandeminis absurdas, drąsiai galiu sakyti, kad balanos gadynėje buvo geriau.

Antanas Stugys

Total
20
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts