Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Baisogalos gimnazija Vilties ir Gedulo dieną paminėjo pilietine iniciatyva „Palikti namai…“

Avatar

Paskelbta

data

Pilietinę iniciatyvą, kaip ir kasmet, inicijavo Tarptautinė komisija kartu su kitomis institucijomis. Pavadinimas „Palikti namai…“ kilo skaitant buvusių tremtinių, politinių kalinių atsiminimus, kuriuose aprašomi jausmai apie palikus gimtuosius namus. Vienas iš svarbiausių šios iniciatyvos  tikslų – paskatinti mokinius sužinoti apie trėmimus ir deportacijas iš artimiausios savo aplinkos bei tų įvykių liudininkų, pagerbti buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones.

Baisogalos gimnazistai Vilties ir Gedulo dienos minėjimą pradėjo gimnazijos kieme, vėliau tęsė prie Baisogalos miestelyje stovinčio Laisvės paminklo. Mokiniai pristatė minėjimo esmę ir prasmę, skaitė D. Grinkevičiūtės ,,Lietuviai prie Laptevų jūros“, A. Mikutavičiaus „Tėvynės ilgesys“ tekstų ištraukas apie trėmimą iš Tėvynės. Septintos klasės mokiniai (mokytoja  E. Sadauskienė) skaitė savo sukurtus haiku pagal perskaitytą R. Šepetys knygą ,,Tarp pilkų debesų”. Lietuvių k. ir literatūros mokytoja B. Gedžiuvienė, gimusi tremtyje, papasakojo savo mamos prisiminimus bei skaudžią patirtį.

Renginyje dalyvavo seniūnas R. Kalvaitis, keletas tremtinių. Savo prisiminimais dalinosi J. Gaidžiūnas, istorijos mokytoja L. Bagdonienė, Augė Marcinkevičienė, B. Belickienė,   A. Kanišauskienė. Gimnazijos mokinių močiutės bei miestelio bibliotekininkės pasakojo apie kraštietę tremtinę Oną Podėnienę, skaitė jos sukurtą eilėraštį. Svarbiausia, mokiniai patys sukonstravo nuniokotus, užkaltom langinėm namus, kurie simbolizuoja tragišką mūsų istoriją, miestelio bibliotekininkės eksponavo traukinį – tremties simbolį.

Senjorai, tremtiniai bei seniūnas dėkojo renginio organizatorėms – mokytojoms   E. Liukienei ir L. Bagdonienei, už puoselėjamą istorinę atmintį.

Krugelienė, Baisogalos gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi