Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Baisogalos gimnazija Vilties ir Gedulo dieną paminėjo pilietine iniciatyva „Palikti namai…“

Avatar

Paskelbta

data

Pilietinę iniciatyvą, kaip ir kasmet, inicijavo Tarptautinė komisija kartu su kitomis institucijomis. Pavadinimas „Palikti namai…“ kilo skaitant buvusių tremtinių, politinių kalinių atsiminimus, kuriuose aprašomi jausmai apie palikus gimtuosius namus. Vienas iš svarbiausių šios iniciatyvos  tikslų – paskatinti mokinius sužinoti apie trėmimus ir deportacijas iš artimiausios savo aplinkos bei tų įvykių liudininkų, pagerbti buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones.

Baisogalos gimnazistai Vilties ir Gedulo dienos minėjimą pradėjo gimnazijos kieme, vėliau tęsė prie Baisogalos miestelyje stovinčio Laisvės paminklo. Mokiniai pristatė minėjimo esmę ir prasmę, skaitė D. Grinkevičiūtės ,,Lietuviai prie Laptevų jūros“, A. Mikutavičiaus „Tėvynės ilgesys“ tekstų ištraukas apie trėmimą iš Tėvynės. Septintos klasės mokiniai (mokytoja  E. Sadauskienė) skaitė savo sukurtus haiku pagal perskaitytą R. Šepetys knygą ,,Tarp pilkų debesų”. Lietuvių k. ir literatūros mokytoja B. Gedžiuvienė, gimusi tremtyje, papasakojo savo mamos prisiminimus bei skaudžią patirtį.

Renginyje dalyvavo seniūnas R. Kalvaitis, keletas tremtinių. Savo prisiminimais dalinosi J. Gaidžiūnas, istorijos mokytoja L. Bagdonienė, Augė Marcinkevičienė, B. Belickienė,   A. Kanišauskienė. Gimnazijos mokinių močiutės bei miestelio bibliotekininkės pasakojo apie kraštietę tremtinę Oną Podėnienę, skaitė jos sukurtą eilėraštį. Svarbiausia, mokiniai patys sukonstravo nuniokotus, užkaltom langinėm namus, kurie simbolizuoja tragišką mūsų istoriją, miestelio bibliotekininkės eksponavo traukinį – tremties simbolį.

Senjorai, tremtiniai bei seniūnas dėkojo renginio organizatorėms – mokytojoms   E. Liukienei ir L. Bagdonienei, už puoselėjamą istorinę atmintį.

Krugelienė, Baisogalos gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019