Socialiniai tinklai

Aktualijos

Baisogaloje vyko finalinis eruditų žaidimas

Avatar

Paskelbta

data

Visus 2018 metus Baisogaloje, kavinėje „Pas Zitą, vyko baisogalių labai pamėgti bei jau tradiciniais tapę protmūšių kovos „Šaukštu proto neįkrėsi“. Iš viso žaidime „Šaukštu proto neįkrėsi“ dalyvavo  per 20 komandų, sudarytos ne tik darboviečių, bet kaimynystės, draugystės, gatvių principu. Dalyvavo ne tik baisogaliečiai, bet ir aplinkinių gyvenviečių žmonės: iš Pakiršinio, Palonų, Pociūnėlių, Skėmių, Grinkiškio, atvykdavo dalyvių ir iš Radviliškio. Šis renginys Baisogaloje vyksta jau trečius metus.

Kova truko keturias valandas

Pagaliau atėjo pabaigtuvių metas ir finalas. Gruodžio 28 d. vakarą gausus būrys dalyvių, organizatorių bei palaikančiųjų tradiciškai rinkosi „Auridanos“ sporto arenos salėje. Komandos susėdo prie atskirų staliukų baigiamajam susitikimui, o penkios, daugiausiai taškų surinkusios, – pirmoje eilėje.
Protų mūšis prasidėjo Baisogalos himno giedojimu. Kuri komanda taps finalinio žaidimo nugalėtoja bei „Paguodos žaidimo“ nugalėtoja, buvo aiškinamasi 4 valandas. Klausimai buvo įvairiausi: apie Nepriklausomybės istorinius faktus, muzikos istoriją, futbolą, naujametines tradicijas ir kiti.
Padėkojo ir apdovanojo
Per greitai prabėgusį kovų laiką, lydimą muzikinių pertraukėlių, išaiškėjo pati išmintingiausia komanda. Vakaro dalyviai pripažino, kad pateikti klausimai buvo gana profesionaliai paruošti, šventinį žaidimo finalą nepriekaištingai organizavo Kazimieras Danilevičius, Agnė ir Darius  Kiliai,  Egidijus ir Lina Šimkevičienė, Rasa Strolienė, Renata Masiulienė, Jurga Rimkevičienė.

Organizatoriai  dėkojo visiems labai draugiškiems dalyviams, bendraminčiams, rėmėjams. Žaidimo dalyviai finale buvo apdovanoti taurėmis, įvairiais prizais ir rėmėjų dovanomis.
Pasidžiaugti gražia švente, pabūti su žaidimo organizatoriais bei  baisogaliais atvyko „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas bei savaitraščio „Radviliškio kraštas“ leidėjas Gediminas Lipnevičius. „Džiaugiuosi, kad tokie bendruomeniški renginiai vyksta Baisogaloje, kuriuose dalyvauja daugelis bendruomenių. O aš visas mūsų kolektyvas toliau remsime bei viešinsime šį žaidimą, nes viešinimas savaitraštyje šį puikų renginį daro dar populiaresniu. Jau trejus metus savaitraštis „Radviliškio kraštas“ remia žaidimą, tad šį graži idėja turi gyvuoti ir toliau“,- sakė G.Lipnevičius. 
Žaidimo organizatorių bei dalyvių atvyko pasveikinti ir LR Seimo nariai: baisogalietis A. Gaidžiūnas ir P. Nevulis.

Žaidimo nugalėtojai
Pasak žaidimo „Šaukštu proto neįkrėsi“ organizatorių,  2018 metais visos komandos buvo žaismingos bei kūrybingos.  Deja, Fortūna šypsojosi tik išradingiausioms, daugiausia žinių sukaupusioms komandoms.
„Didžiajame  finale“ susikovė  penkios, daugiausiai reitingo taškų per sezoną surinkusios komandos. „Didžiajame finale“  galutinai vietos  išsidėstė taip:
I – ąją vietą užėmė komanda  „Riešutas“, surinkusi  37 taškus, II – oji vieta atiteko komandai „Suspėjom“, surinkusiai 26 taškus, III – oji vieta atiteko „Skėmių“ komandai, surinkusiai 19 taškų. Penkta liko komanda „Ugniagesiai“, surinkusi 12 taškų, šešta liko komanda „Vipakus“, surinkusi 6 taškus.
Žaidimo metu paaiškėjo ir „Mažojo finalo“ nugalėtojai. „Mažajame finale“ antrus metus iš eilės nugalėtojais tapo komanda „Dvariškiai“, surinkusi 14 taškų, II- ąją vietą užėmė komanda „Ežiukai rūke“, surinkusi 12 taškų, III – oji vieta atiteko komandai „Šilaliai“, surinkusiai 12 taškų.

Šventinį žaidimo „Šaukštu proto neįkrėsi“ vainikavo nugalėtojų apdovanojimai bei įspūdingi fejerverkai, susirinkusius linksmino Radžis, baisogalių kapela „Dainoriai“, Virginijus Povilaitis ir Rita Ivoškienė.
Visus metus žaidimo „Šaukštu proto neįkrėsi“ informaciniu rėmėju buvo savaitraštis „Radviliškio kraštas“


„Radviliškio krašto“ informacija”Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Šelmių šelmavonės

Avatar

Paskelbta

data

Sušilus orams, saulutė dar labiau įkaitino ir “Šelmių” bei “Verpetukių” kraują.

Ypatingai šiltai ir smagiai atšokę tarptautiniame linijinių ir kantri šokių festivalyje ,,Draugystės tiltas—2019″ Palangoje, šokėjai prisiminė, kad yra liaudies tradicijų puoselėtojai ir karštomis širdimis šokdami šventė Rasos ir Joninių šventes su Karčiamų ir Alksnupių bendruomenėmis, bet tai buvo tik gera pradžia. Liepos 3-7 dienomis Šiauliuose vyko  8-tasis Tartautinis folkloro festivalis-konkursas “Saulės žiedas”, kurį globoja netik Lietuvos kultūros institucijos, bet ir Europos  prestižinės FIDAF IR IOV  folkloro organizacijos. Neišsigandę labai aukštus reitingus turinčio festivalio ir puikių kolektyvų iš  10 pasaulio šalių “Šelmiai” bei “Verpetukės” šoko pagrindinėse festivalio scenose, liaudies šokių mokinimo vakaruose bei smagiuose naktišokiuose, o tašką “Šelmiai” ir “Verpetukės” žada padėti liepos 17-22 d. dalyvaudami ,,Europeade -2019″ Frankenberge( Ederis) Vokietijoje, kur susirinks apie 5,500 dalyvių iš 30 Europos šalių. Čia nebus taip baisu, nes “Šelmiai” ir “Verpetukės” dalyvauja Europeadose nuo 2003 metų ir atstovavo Radviliškį bei Lietuvą Ispanijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Danijoje, Prancuzijoje, Latvijoje ir 2009 metais Lietuvoje, Klaipėdoje. Beje 2020 metų Europeade vėl vyks Klaipėdoje. Karščio ir šelmiškumo nepraradome ir važiuosime su dideliu noru ir ryžtu.palinkėkite mums gero kelio ir jei busite tomis dienomis Frankenberge ateikite mums ir kitiems dalyviams paploti. Kartu praleisime puikų laiką.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naktiniams žygiams įkvėpęs alkoholis ir narkotikai atvedė tiesiai į teisiamųjų suolą

Avatar

Paskelbta

data

Iš karto po vidurnakčio, prasidėjus liepos 12-osios parai, Šiaulių apskrities policijos Pakruojo komisariato pareigūnai sulaukė net dviejų telefono pranešimų dėl Pakruojyje nusiaubtų  gyvenamųjų patalpų. Cunamiu į butus  įsiveržę  asmenys išvartė bei išdaužė patalpose buvusius daiktus, apsmūgiavo ir sumušė šeimininkus ir kaip netikėtai įsiveržė, taip netikėtai ir pasišalino.

Miegančius S.Neries gyvenamojo namo šeimininkus pažadino kojų smūgiai į laukujes duris. Kadangi jos buvo tik užkabintos, tai po kelių smūgių atsidarė ir į vidų įsiveržė du iš matymo pažįstami asmenys, kurių vardų ir pavardžių namo šeimininkai nežinojo, tik dažnai yra matę  juos vaikštančius po Pakruojį. Įsiveržėliai šaukdami pradėjo mėtyti namuose buvusius daiktus. Kai namo šeimininkai  neprašytus svečius pradėjo varyti lauk,  vyras gavo keptuve per galvą, o į jo žmoną buvo paleista kėdė, kuri skaudžiai pataikė į tikslą.  Siautėjantys chuliganai iš namo pasišalino tik tada, kai šeimininkams į pagalbą atėjo pas juos svečiavęsis šeimininko pusbrolis.

Policijos pareigūnai pagal nurodytus nukentėjusių apibūdinimus pradėjo operatyvią įtariamųjų paiešką. Naršydami po miesto gatves, jie priartėjo prie vieno M.Šreiberio daugiabučio gyvenamojo namo. Iš  buto laukan išėjęs vyras pareigūnams pasiskundė, kad prieš keletą minučių jo butą nusiaubė  ir jį primušė iš matymo pažįstamas vyras, kuris į jo butą pateko pro pravirą langą, užsilipęs ant laiptinės stogelio.  Šeimininką toks neprognozuojamas   ateivio pro langą elgesys jį labai išgąsdino. Juo labiau, kad prie nekviesto svečio prisijungė ir dar vienas jaunuolis, kurį įsibrovėlis įleido pro laukujes buto duris.

Po šios žinios Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai įtariamųjų paieškas suintensyvino, į pagalbą pasikvietę dar vieną ekipažą. Po valandos paiešką vainikavo sėkmė: Vytauto Didžiojo ir S.Dariaus ir S.Girėno gatvių sankirtoje jie pamatė asmenis, kurie atitiko nukentėjusiųjų nurodytus užpuolikų požymius. Buvo sulaikyti du Pakruojo rajono gyventojai.  16-mečiui nustatytas  lengvas (1,19 prom.), o  jo 29 metų bendražygiui – vidutinis (2,12 prom.)  girtumas. Pastarasis nesutramdomas buvo net pareigūnų tarnybiniame automobilyje – niokojo jį, kojomis spardė automobilio dureles bei sulaikytuosius nuo pareigūnų skiriančią pertvarą.  Tad teko ant kojų uždėti vienkartinius antrankius.

Abu sulaikytieji  atsidūrė areštinėje, jiems  pareikšti įtarimai dėl neteisėto asmens būsto neliečiamumo pažeidimo ir fizinio skausmo sukėlimo. Išsipagirioję įtariamieji  savo elgesio motyvų paaiškinti negalėjo – tiesiog alkoholis sumaišė protą.

16-metis iki šiol reikalų su teisėsauga nėra turėjęs, o štai jo bendrininkas – jau ne kartą teistas už vagystes bei sveikatos sutrikdymus  tiek Lietuvoje, tiek ir Didžiojoje Britanijoje.

Po chuliganiško naktinio žygio per Pakruojį sulaikytiesiems buvo skirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu ir jie buvo paleisti iš areštinės. Tačiau jau kitos paros naktį  29 metų pakruojiškis pareigūnų vėl buvo sulaikytas Mindaugo g. esančio daugiabučio namo kieme, kur   su  draugeliu „vaišinosi“ narkotinėmis medžiagomis. Kvaišalų buvo rasta  sulaikytųjų aprangoje bei daiktuose ir jų  organizme – atlikti šlapimo testai parodė, kad vaikinai yra vartoję marihuanos bei amfetamino. Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis jiems pradėtas ikiteisminis tyrimas.

                        Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019