Socialiniai tinklai

Aktualijos

Baisogaloje vyko finalinis eruditų žaidimas

Avatar

Paskelbta

data

Visus 2018 metus Baisogaloje, kavinėje „Pas Zitą, vyko baisogalių labai pamėgti bei jau tradiciniais tapę protmūšių kovos „Šaukštu proto neįkrėsi“. Iš viso žaidime „Šaukštu proto neįkrėsi“ dalyvavo  per 20 komandų, sudarytos ne tik darboviečių, bet kaimynystės, draugystės, gatvių principu. Dalyvavo ne tik baisogaliečiai, bet ir aplinkinių gyvenviečių žmonės: iš Pakiršinio, Palonų, Pociūnėlių, Skėmių, Grinkiškio, atvykdavo dalyvių ir iš Radviliškio. Šis renginys Baisogaloje vyksta jau trečius metus.

Kova truko keturias valandas

Pagaliau atėjo pabaigtuvių metas ir finalas. Gruodžio 28 d. vakarą gausus būrys dalyvių, organizatorių bei palaikančiųjų tradiciškai rinkosi „Auridanos“ sporto arenos salėje. Komandos susėdo prie atskirų staliukų baigiamajam susitikimui, o penkios, daugiausiai taškų surinkusios, – pirmoje eilėje.
Protų mūšis prasidėjo Baisogalos himno giedojimu. Kuri komanda taps finalinio žaidimo nugalėtoja bei „Paguodos žaidimo“ nugalėtoja, buvo aiškinamasi 4 valandas. Klausimai buvo įvairiausi: apie Nepriklausomybės istorinius faktus, muzikos istoriją, futbolą, naujametines tradicijas ir kiti.
Padėkojo ir apdovanojo
Per greitai prabėgusį kovų laiką, lydimą muzikinių pertraukėlių, išaiškėjo pati išmintingiausia komanda. Vakaro dalyviai pripažino, kad pateikti klausimai buvo gana profesionaliai paruošti, šventinį žaidimo finalą nepriekaištingai organizavo Kazimieras Danilevičius, Agnė ir Darius  Kiliai,  Egidijus ir Lina Šimkevičienė, Rasa Strolienė, Renata Masiulienė, Jurga Rimkevičienė.

Organizatoriai  dėkojo visiems labai draugiškiems dalyviams, bendraminčiams, rėmėjams. Žaidimo dalyviai finale buvo apdovanoti taurėmis, įvairiais prizais ir rėmėjų dovanomis.
Pasidžiaugti gražia švente, pabūti su žaidimo organizatoriais bei  baisogaliais atvyko „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas bei savaitraščio „Radviliškio kraštas“ leidėjas Gediminas Lipnevičius. „Džiaugiuosi, kad tokie bendruomeniški renginiai vyksta Baisogaloje, kuriuose dalyvauja daugelis bendruomenių. O aš visas mūsų kolektyvas toliau remsime bei viešinsime šį žaidimą, nes viešinimas savaitraštyje šį puikų renginį daro dar populiaresniu. Jau trejus metus savaitraštis „Radviliškio kraštas“ remia žaidimą, tad šį graži idėja turi gyvuoti ir toliau“,- sakė G.Lipnevičius. 
Žaidimo organizatorių bei dalyvių atvyko pasveikinti ir LR Seimo nariai: baisogalietis A. Gaidžiūnas ir P. Nevulis.

Žaidimo nugalėtojai
Pasak žaidimo „Šaukštu proto neįkrėsi“ organizatorių,  2018 metais visos komandos buvo žaismingos bei kūrybingos.  Deja, Fortūna šypsojosi tik išradingiausioms, daugiausia žinių sukaupusioms komandoms.
„Didžiajame  finale“ susikovė  penkios, daugiausiai reitingo taškų per sezoną surinkusios komandos. „Didžiajame finale“  galutinai vietos  išsidėstė taip:
I – ąją vietą užėmė komanda  „Riešutas“, surinkusi  37 taškus, II – oji vieta atiteko komandai „Suspėjom“, surinkusiai 26 taškus, III – oji vieta atiteko „Skėmių“ komandai, surinkusiai 19 taškų. Penkta liko komanda „Ugniagesiai“, surinkusi 12 taškų, šešta liko komanda „Vipakus“, surinkusi 6 taškus.
Žaidimo metu paaiškėjo ir „Mažojo finalo“ nugalėtojai. „Mažajame finale“ antrus metus iš eilės nugalėtojais tapo komanda „Dvariškiai“, surinkusi 14 taškų, II- ąją vietą užėmė komanda „Ežiukai rūke“, surinkusi 12 taškų, III – oji vieta atiteko komandai „Šilaliai“, surinkusiai 12 taškų.

Šventinį žaidimo „Šaukštu proto neįkrėsi“ vainikavo nugalėtojų apdovanojimai bei įspūdingi fejerverkai, susirinkusius linksmino Radžis, baisogalių kapela „Dainoriai“, Virginijus Povilaitis ir Rita Ivoškienė.
Visus metus žaidimo „Šaukštu proto neįkrėsi“ informaciniu rėmėju buvo savaitraštis „Radviliškio kraštas“


„Radviliškio krašto“ informacija”Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Aktualijos

Koncertas „Dainuoju Tau gyvenimą“

Avatar

Paskelbta

data

Ansamblis „Lietuva“ pirmą kartą pristato jungtinį projektą su bardais Sauliumi Bareikiu, Olegu Ditkovskiu ir Gediminu Storpirščiu – koncertą „Dainuoju Tau gyvenimą“. Ansamblio choras ir orkestras kartu su ilgamečiais dainuojamosios poezijos atlikėjais pristatys gražiausias bardų dainas dar negirdėtame amplua. Poetų dainos, pritaikytos tautinių instrumentų aranžuotėms ir chorui, žada jaukius ir šiltų emocijų kupinus vakarus.

„Nors vyrauja skirtingos sampratos, svarbiausia girdėti vienas kitą ir suprasti, panašiai jausti, nešti emociją ir tarpusavyje užmegzti tikrą ryšį – juk abu stiliai šneka iš širdies. Pasaulyje jau seniai tas vyksta“, – emocinio ryšio svarbą premjeroje pabrėžia vienas iš „Aktorių trio“ narių Olegas Ditkovskis.

 „Kai susijungia virpantys kanklių ir gitarų garsai, atrodo, visas gyvenimas it viena styga tampa jautriai užgaunamas. Turime dvi savitas kultūras – keliu sau uždavinį sujungti bardišką ramybę su ansamblietiška judraus choro nuotaika. Bardų vakaruose klausytojai linkę užsimerkti, įsiklausyti į žodžius, o čia dar turėsime ir vaizdą, ypatingas aranžuotes. Koncerto dainose liesis gyvenimo istorijos, tad kiekvienas ras sau tai, kas jam reikšmingiausia“, – premjerą apibūdina programos režisierius Donatas Bakėjus, dar žinomas kaip šokėjas, choreografas, Anželikos Cholinos trupės narys.

 „Aš mylėjau tave tau nežinant“, „Žalia, žalia“, „Chrizantemos“ – tai tik dalis kūrinių, kuriuos dauguma iš mūsų dainuojame atmintinai. Šioje muzikinėje premjeroje atpažįstamos dainos atsiskleis kitomis spalvomis: aranžuotėse dominuos tokie instrumentai kaip kanklės, skudučiai ar lumzdeliai, įsipins sutartinių atgarsiai ir tautiniai motyvai, nuolat pereinantys į šiuolaikinį skambesį.

Retas susimąsto, kad liaudies muzika tampriai susijusi su dainuojamąja poezija, t.y. bardiška kultūra. Tai susiję su reikšmingais Lietuvos istorijos periodais, kuriuos valstybinis ansamblis siekia perteikti profesionalioje scenoje. Bardų stilių galima sieti su XX a. pradžioje kilusiu kanklininkų sąjūdžiu, po kurio 7-tame dešimtmetyje, kaip svarbus alternatyvios kultūros reiškinys, ir išsivystė bardų judėjimas. Alternatyvioji jaunimo banga gyvavo pagrindinėse miesto gatvėse, kur draugai rinkdavosi pabendrauti, kartu pagroti gitara ir padainuoti apie gyvenimą. Augantis pasipriešinimas tarybinei ideologijai, drąsėjantis kritinis mąstymas ir laisvėjantis kūrybiškumas – visa tai atsispindėjo gatvės muzikos kultūroje. Paraleliai bardų gyvavimui atsirado dar vienas folkloro sąjūdis, nepriėmęs sovietinės sistemos vertybių.

„Tokie pokyčiai, vykstantys muzikos kultūroje, ir tokie istoriniai įvykiai, kaip Prahos pavasaris ar Romo Kalantos susideginimas, prisidėjo prie socialinio pasipriešinimo oficialiai sovietmečio kultūrai. Jaunimas reaguodavo jautriai, neturėdamas galimybių sekti pasaulio įvykius. Barduose svarbi istorija: kaip tu ją jauti, tokią išraišką ir renkiesi“, – pasakoja Gediminas Storpirštis – vienas didžiausių dainuojamosios poezijos puoselėtojų, Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainų autorius ir atlikėjas. G. Storpirštis įsitikinęs, kad kanklių ir gitarų sąskambis suteiks ypatingos emocijos, išreiškiamos premjeroje „Dainuoju Tau gyvenimą“.

Koncertinėje programoje bardų dainas aranžuoja net trys Lietuvos kompozitoriai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys ir Sigitas Mickis. A. Kulikauskas dar žinomas kaip dainų atlikėjas, kartu su ilgamečiu bendražygiu maestro Vytautu Kernagiu įkūręs „Dainos teatrą“, ilgai dirbęs su „Keistuolių teatro“ aktoriais. Kompozitorius, lektorius S. Mickis taip pat aranžuoja kūrinius „Keistuolių teatrui“. Dar vienas įžymus kompozitorius Aras Žvirblys muziką kūrė ansamblio „Lietuva“ muzikiniam spektakliui – misterijai „Dievai ir žmonės“, po sėkmingo debiuto sugrįžtančiai į ansamblio rudens sezoną.

Premjera numatoma nuo spalio 9 d. Ignalinoje, Pakruojyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Tauragėje, Vilniuje, Radviliškyje. 2020 m. programa bus tęsiama ir kituose Lietuvos miestuose.

Naujienas sekite valstybinio ansamblio „Lietuva“ socialinių tinklų Facebook ir Instagram paskyrose, taip pat oficialioje svetainėje www.ansamblis-lietuva.lt

KŪRYBINĖ GRUPĖ:

Režisierius – Donatas Bakėjus

Aranžuotojai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys, Sigitas Mickis

Bardai: Saulius Bareikis, Olegas Ditkovskis, Gediminas Storpirštis

Valstybinio ansamblio LIETUVA choras ir orkestras

Solistai: Dovilė Kazonaitė, Ieva Filipkauskaitė, Ilona Pliavgo

VADOVAI:

Ansamblio vadovė – Edita Katauskienė

Meno vadovas – Giedrius Svilainis

Dirigentas – dr. Egidijus Kaveckas

Vyr. chormeisteris – Algimantas Kriūnas

KVIEČIAME Į KONCERTUS:

Spalio 9 d. (III) 18:00 val. – Ignalinos kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 11 d. (V) 18:00 val. – Pakruojo kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 16 d. (III) 18:00 val. – Šiaulių koncertų salėje „Saulė“ | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 18 d. (V) 18:00 val. – Marijampolės kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 23 d. (III) 18:00 val. – Tauragės kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 26 d. (VI) 18:00 val. – Vilniuje, Šokio teatre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 30 d. (III) 18:00 val. – Radviliškio kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Bilietus platina: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/koncertas-dainuoju-tau-gyvenima-66359/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019