Baisogaloje ranka ranką plauna?

Nereikėtų nustebti, jeigu po kelerių metų Radviliškio centrinėje aikštėje įrengtą grojantį fontaną bus nuspręsta perkelti kitur, pavyzdžiui, į kokį sklypą po rajono mero Vytauto Simelio ar Seimo nario Antano Čepononio namo langais. Ir nesvarbu, kiek tai kainuotų mokesčių mokėtojams… Tada meras ar Seimo narys pro savo namų langus galės grožėtis šokančiomis vandens čiurkšlėmis, o nustebusiems radviliškiečiams bus paaiškinta, kad visa tai padaryta jų naudai, nes iškėlus fontaną centrinėje aikštėje atsirado daugiau vietos automobiliams statyti. Beje, buvęs meras konservatorius A. Čepononis nesikuklindamas jau įsiamžino save ne tik ant fontano krašto kaip geradarį, bet ir ant skulptūrinės kompozicijos „Miesto metraštis“ lentelės parke…

Panašiai jau atsitiko Baisogaloje, kurioje seniūnija ištratino beveik 9 tūkstančius eurų tam, kad už „europinius“ pinigus nupirktas ir Baisogalos centre stovėjęs riedučių parkas būtų perkeltas po privataus sporto klubo „Auridana“ langais, o seniūnė saliamoniškai paaiškino, jog Baisogalos centre atsirado daugiau vietų automobiliams. 

Temą pasiūlė skaitytojas

Pasidomėti Baisogalos riedučių parku pasiūlė į  redakciją paskambinęs skaitytojas.

„Pasidomėkite, kaip už Europos Sąjungos pinigus nupirktas ir Baisogalos centre stovėjęs riedučių parkas atsidūrė po privataus sporto klubo „Auridana“ langais. Kas čia per mada? Gal dabar kiekvienas galime po savo langais persikelti už europinius pinigus pastatytus įrenginius ar objektus?“ – stebėjosi į redakciją paskambinęs skaitytojas.     

Jeigu skaitytojams įdomu, nusprendėme pasidomėti, kaip už europinius pinigus įrengtas Baisogalos riedučių parkas purptelėjo į naują vietą.

Politikas dėkojo seniūnijai ir „Auridanai“

Paklaidžiojus po socialinį tinklą „Facebook“ pavyko rasti Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario konservatoriaus Pauliaus Kablio įrašą, kuriame jis tiesiai šviesiai, nevyniodamas žodžių į vatą pasidžiaugė, kad pasibaigus projektui buvo atlaisvinta aikštelė, esanti prie Baisogalos kultūros centro, o riedutininkams skirti kalneliai (rampos) išvyko prie sporto klubo „Auridana“, kur papildys sporto kompleksą.

„Ačiū Baisogalos seniūnijai ir „Auridanai“, – savo įraše dėkojo konservatorius ir pasidalijo nuotraukomis, kuriose įamžintos riedučių parko perkėlimo akimirkos.

Baisogaloje niekam ne paslaptis, kad Aurimo Gaidžiūno įmonė „Auridana“ ir „Auridanos“ sporto klubas priklauso vietinio oligarcho ir „valstiečio“ Aurimo Gaidžiūno šeimai: Aurimo Gaidžiūno įmonei „Auridana“ vadovauja jo žmona, o „Auridanos“ sporto klubui – jo sūnus.

Kalneliai nutūpė šalia „Auridanos“ sporto centro

Kilo klausimas, kodėl po penkerių metų pasibaigus projektui prireikė riedutininkų parką perkelti į naują vietą šalia „Auridanos“ sporto centro?

Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė paaiškino, kad riedučių parkas Baisogalos centre buvo pastatytas 2016 metais įgyvendinus projektą, o buhalteriniuose dokumentuose jo vertė siekė daugiau kaip 54 tūkstančius eurų.

Seniūnės teigimu, riedutininkų kalneliai buvo iškelti ne į „Auridanai“ priklausantį sklypą, bet į visuomeninės paskirties sklypą, esantį adresu Baisogala, Taikos g. 12A. Teisybės dėlei reikia paminėti, kad šis sklypas yra visiškai šalia „Auridanos“ sporto centro, todėl riedučių parkas atsidūrė tiesiai po „Auridanos“ sporto centro langais.  

Pagrindinis motyvas – daugiau vietos automobiliams

Seniūnės pasiteiravome, kodėl minėti riedutininkų kalneliai negalėjo likti senojoje vietoje.

„Pagrindiniai motyvai buvo tie, kad kalneliai (rampos) užima automobilių stovėjimo aikštelę ir tai trukdo atvykstantiems į kultūros centrą saviveiklininkams bei žiūrovams. Taip pat šioje aikštelėje automobilius statosi ir iki kalnelių (rampų) įrengimo statėsi į bažnyčią atvykstant asmenys, ši vieta nelabai tiko ir dėl to, jog visiškai šalia yra bažnyčios šventorius“, – motyvus vardijo R. Masiulienė.

Paklausta, kodėl Baisogalos centre, šalia kultūros centro ir bažnyčios, apskritai buvo įrengti minėti riedutininkų kalneliai, jeigu ši vieta buvo netinkama, seniūnė pareiškė, kad šie įrenginiai buvo pastatyti jai dar nedirbant, todėl tikslaus atsakymo ji neturi.

Kainavo nemenką sumą pinigų

Tačiau bendraujant su seniūne paaiškėjo, kad riedučių parko purptelėjimas iš vienos vietos į kitą mokesčių mokėtojams kainavo nemenką sumą pinigų.

Tam, kad riedutininkų kalneliai galėtų „nutūpti“ po „Auridanos“ sporto klubo langais, reikėjo naujoje vietoje išasfaltuoti 200 kvadratinių metrų aikštelę. Anot seniūnės, šį darbą už 8600 eurų atliko UAB „Radsta“. Viešai skelbiama, kad šiai įmonei vadovauja po Darbo partijos vėliava į rajono savivaldybės tarybą nesėkmingai kandidatavusios Rasos Krivickienės sūnus.

Dar 242 eurus kainavo kalnelių iškėlimas ir pervežimas iš senosios į naująją vietą, o šiuos darbus atlikti buvo pasamdyta Aurimo Gaidžiūno įmonė „Auridana“. Seniūnė pripažino, kad pastaroji įmonė buvo pasirinkta, nes 10 kilometrų spinduliu aplink Baisogalą nebuvo rasta kitų paslaugos tiekėjų, turinčių tralą su kranu ir galinčių pasiūlyti savo paslaugas.

Ir pabaigai – dar vienas gražus sutapimas: į Radviliškio rajonui vadovaujančią valdančiąją koaliciją yra susibūrę konservatoriai ir „valstiečiai“. Baisogalos seniūnė yra konservatorių partijos atstovė, o A. Gaidžiūnas, kurio šeima valdo abi „Auridanas“, yra „valstiečių“ partijos rajoninio skyriaus pirmininkas. Žinoma, šis sutapimas – tik atsitiktinis.

Jonas MARCINKUS

Redakcijos archyvo ir Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts