Avariją netoli Šniūraičių kaimo sukėlęs vyras nuteistas – skirta arešto bausmė

Kaip važinėjo vairuotojai girti, taip ir tebevažinėja. Kai kurie ir į eismo įvykius pakliūva. Štai 2021 m. spalio 7 d., apie 22 valandą Radviliškio rajone, netoli Šniūraičių kaimo, kelyje Panevėžys – Šiauliai, sulaikytas vyras, gimęs 1982 metais, kuris vairavo automobilį „VW Passat“ ir į alkotesterį įpūtė 1,61 promiles. Negana to, galimai dėl girtumo, jis pakliuvo į eismo įvykį.

Išgėrė 5 litrus alaus

Ikiteisminio tyrimo metu Radviliškio rajone gyvenantis Marius K. papasakojo, kad 2021 m. spalio 7 d. ryte  savo automobiliu „VW Passat“ nuvažiavo į savo butą viename iš Radviliškio rajono miestelių. Tą rytą jis atsitiktinai susitiko su draugu ir nusprendė išgerti. Vyrai gėrė 6 laipsnių stiprumo alų. Kaip pasakoja Marius K., jis vienas išgėrė apie 5 litrus alaus. Po kažkurio laiko draugas išėjo ir Marius K. alkoholio nebevartojo. Vakare vyras nusprendė važiuoti į namus kitoje vietovėje. Kadangi nuo išgėrinėjimo buvo praėję apie 5 valandas, Radviliškio rajono gyventojas įsivaizdavo, kad važiuoti jau gali. Jis tikėjosi, kad alkotesterio rezultatai neviršytų leistinos normos.

„Užsižiūrėjo“ ir atsitrenkė

Iš miestelio savo automobiliu drąsuolis išvažiavo vienas. Ties Šniūraičių kaimu, jam važiuojant pirma eismo juosta, priekyje, kaip sako Marius K., „lyg iš niekur“ atsirado mašina. Vyriškis sakė, kad nežino, kaip nepastebėjo priekyje važiuojančios mašinos, pasvarstė, kad gal buvo kur užsižiūrėjęs. Pamatęs priekyje važiuojantį automobilį, jis pradėjo stabdyti ir metėsi į antrą juostą. Netrukus Marius K. vairuojamą automobilį sumėtė, dėl ko jis kliudė priekyje važiuojančio automobilio vairuotojo pusės šoną, o paskui trenkėsi į kelio atitvarus. Išlipęs iš automobilio, neblaivus vairuotojas nuėjo savo kliudyto automobilio, nes norėjo įsitikinti, kad vairuotojui nieko neatsitiko. Iš apgadinto automobilio išlipo moteris, kuri pradėjo ant neatsakingo vairuotojo šaukti. Netrukus prie kliudytojo automobilio galo sustojo kita mašina, kurios vairuotojas iškvietė policiją. M. K. klusniai nuėjo laukti policijos pareigūnų.

Nubaustas ir administracine tvarka

Eismo įvykio metu buvo apgadintos abi transporto priemonės. Dėl sukeltos avarijos Marius K. buvo nubaustas pagal Administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnio 7 dalį, kadangi, vairuodamas automobilį, neatsižvelgė į važiavimo sąlygas, eismo intensyvumą, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesilaikė atstumo tarp priekyje važiavusio automobilio ir su juo susidūrė. Vairavimas, kai vairuotojui nustatomas didesnis nei 1,5 promilių neblaivumas, užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalį, todėl buvo iškelta baudžiamoji byla ir dėl bausmės skyrimo sprendė teismas.

Skirtas 40 parų areštas, atimtos teisės ir konfiskuotas automobilis

Anksčiau teistas už smurtinius nusikaltimus bei nedirbantis Radviliškio rajono gyventojas prašė jam skirti arešto bausmę. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Edita Jusevičienė baudžiamuoju įsakymu Mariui K. skyrė 40 parų arešto bausmę. Taip pat, kaip ir įprasta tokiais atvejais, Radviliškio rajono gyventojui skirtos dvi baudžiamojo poveikio priemonės – uždrausta vairuoti 2 metų laikotarpiu, šį terminą skaičiuojant nuo nusikaltimo padarymo dienos 2021 m. spalio 7 d., taip pat nuspręsta konfiskuoti automobilį „VW Passat“, jo užvedimo raktelius, registracijos liudijimą bei kitus automobilio dokumentus. Šis teismo sprendimas dar neįsiteisėjęs.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts