Socialiniai tinklai

Aktualijos

Aukštelkuose skęsta naujai renovuotas daugiabutis

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė apie tai, kaip Aukštelkų kaime pradinei mokyklai kadaise priklausęs dviejų aukštų bendrabutis buvo pertvarkytas į socialinį būstą. Po rekonstrukcijos šiame pastate buvo įrengta 14 butų. Beje, kaip ir viskas Radviliškio rajone, taip ir šis pastatas buvo renovuotas už labai brangiai – jo renovacija bei socialinių būstų įrengimas kainavo 654 375,89 eurų. Iš keturiolikos čia įrengtų butų tik vienas yra trijų kambarių, kiti penki – vieno kambario, dar 7 – dviejų kambarių. Tad galima apskaičiuoti, jog vidutiniškai kiekvieno  buto remontas savivaldybei kainavo beveik 47 tūkstančius eurų, kaip tuo metu įsigyti  butą Vilniuje kainavo beveik  tiek pat.

Pasak savivaldybės administracijos atstovų, 503 tūkst. eurų sudarė Europos sąjungos parama, o likusi suma buvo paimta iš rajono biudžeto.

Kontrolierių verdiktas – lėšos panaudotos neefektyviai

Kad šių socialinių būstų įrengimui lėšos buvo panaudotos neefektyviai, patvirtino ir valstybės kontrolieriai, tačiau Radviliškio rajono savivaldybės valdininkai „mestelėjo“ pasiteisinimą: sprendimas įrengti socialinius būstus renovuojant negyvenamą bendrabutį pasirinktas todėl, nes kitu atveju nebūtų panaudotos europinės lėšos.

Į naujus socialinius būstus Aukštelkų kaime gyventojai kėlėsi labai nenoriai, nes čia nėra darbo, o neturint automobilio važinėti į darbą Radviliškyje nėra sąlygų. Tad naujųjų butų apgyvendinimas užtruko ilgokai.

Namas pradėjo skęsti

Gal ir teisūs buvo gyventojai, nenorėję keltis į naujuosius socialinius būstus. Pasirodo, nors namas ir buvo renovuotas už „aukso“ kainą, statybų broko nebuvo išvengta. Po sniego ir nemažos liūties gegužės 3 dieną renovuotas namas pradėjo skęsti. „Gelbėkite, darykite ką nors – mūsų namas skęsta, rūsiai apsemti vandens“,- pagalbos savivaldybės administracijos prašė šio namo, esančio Aukštelkuose, Taikos g. Nr. 10, gyventojai. Kadangi socialiniai būstai priklauso savivaldybei, tad gyventojai ir kreipėsi pagal adresą – į būstų savininkus. Tačiau operatyvios pagalbos iš šeimininko pusės nebuvo sulaukta. Savivaldybės administracija, kaip jau ir įpratusi, šią bėdą nuo savęs „nusikratė“ ir ją perleido UAB „Mano būstas Radviliškis“.

„Mano būstas Radviliškis“ gyventojus informavo, jog apžiūros metu buvo nustatyta, kad reikalingas drenažo įrengimas ir dėl šios problemos kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybę, o savivaldybė įpareigojo drenažo įrengimo darbus organizuoti administratorių.

Kodėl nesikreipta į rangovus?

Tiesa, dar lieka mįslė, kodėl Radviliškio rajono savivaldybės administracija nesikreipė į renovacijos darbus atlikusius rangovus – UAB „Irdaiva“ ir „Statybos kodas“. Gal todėl, kad ir kreiptis nebėra kur – galimai  su broku   renovacijos darbus atlikusiai UAB „Irdaiva“ šiuo metu vykdoma bankroto procedūra ir, kaip sakoma, „Visi galai į vandenį“.  Ironiška,  jog šiame name posakis turi tiesioginę prasmę…

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija pasiteiravo UAB „Mano būstas Radviliškis“ dėl kokios priežasties  šios bendrovės paprašyta organizuoti drenažo įrengimo darbus ir kokia bus šių darbų kaina.  Gautame atsakyme informuojama: „UAB „Mano būstas Radviliškis“  yra paskirtas daugiabučio namo  adresu Taikos g. 10, Aukštelkuose,  administratoriumi.  Dėl drenažo  darbų organizavimo buvo gautas  prašymas iš Radviliškio rajono savivaldybės, nes tokias problemas  iškėlė šio namo gyventoja.

Administratorius  šio pastato renovacijoje  nedalyvavo ir kas ją vykdė,  informacijos neturime  ir, mūsų žiniomis, visus darbus organizavo Radviliškio rajono savivaldybė. Dėl  minėtų darbų  vykdymo pirma reikia turėti projektą  ir tik jam esant  galima organizuotis  darbų  pirkimo konkursą“.

Belieka tikėtis, jog šio namo administratorius, UAB „Mano būstas Radviliškis“, operatyviai išspręs namo skendimo problemą ir ištaisys statybų broką įrengdama drenažą.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijai  savaitraščio redakcija taip pat pateikė klausimus, kodėl ji nesirūpina savo turtu ir skęstančiais daugiabučio rūsiais, tačiau atsakymo per savaitę nebuvo sulaukta. Gavusi administracijos atsakymus, redakcija juos paviešins savo skaitytojams.


Dar galima pridurti, jog  lėšų švaistymą įrengiant Aukštelkuose socialinius būstus „palaimino“ 24  buvusios Tarybos nariai: Z. Žvikienės vadovaujami „darbiečiai“: J. Baublys, R. Tarbūnienė, J. Malinauskas; A. Čepononio vadovaujami TS-LKD partijos nariai (konservatoriai): S. Dišlė, A.Januševičienė,  V. Januševičius, D. Jurėnas, V.S. Skarelienė, V. Smalinskas, J. Staškūnienė, V. Vaidžiulis, A. Grabauskas; „valstiečiai“: A. Gaidžiūnas, J. Povilaitis, S. Zajančkauskas; buvusio vicemero K. Augulio vadovaujami socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, E. Martynkinas, J. Pravilonis, A. Venckus, K. Augulis; liberalai: A. Ruseckas, R. Vaičiurgis; visuomeninio komiteto  narys A. Fergelis.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į Viešųjų pirkimų komisiją – tik savi ?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vis brangstant savivaldybės administracijos organizuojamiems Viešiesiems pirkimams, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo iškeltas ir šis klausimas.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, kodėl į  pirkimų komisijas neįtraukiami Tarybos nariai bei kiti nešališki asmenys. „Viešųjų pirkimo komisijos visada yra sudaromos iš savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie yra šališki ir jiems kartais sunku išsakyti savo nuomonę. Siūlyčiau į šių komisijų sudėtį  įtraukti nešališkus asmenis, nepriklausančius savivaldybės administracijai“,- siūlė G. Lipnevičius.

Pasak savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus, į Viešųjų pirkimų komisijų sudėtį nedraudžiama pasitelkti kitų narių, tik tai turėtų būti specialistai, turintys  teisinių ir techninių žinių bei esantys nepriekaištingos reputacijos. „Manau, kad Viešųjų pirkimų komisijų narius atsakingai parenka administracijos direktorė“,- sakė savivaldybės teisininkas. Šis pasakymas šokiravo daugelį Tarybos narių – pasirodo, administracijos direktorės statytiniai tvarko Viešuosius pirkimus, per kuriuos  išeina savivaldybės milijonai. Ar galima pasitikėti komisijos nariais, kuriuos paskiria konservatorė J. Margaitienė, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas kelias – nauja afera?

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad  Radviliškio rajone labai brangiai asfaltuojami keliai. Štai Sadūnų – Karčemų kelio atkarpos asfaltavimui Tarybos buvo prašoma skirti beveik milijoną eurų, Vasario 16-osios gatvė rekonstruojama daugiau nei už puse milijono. Dabar užsimota brangiai asfaltuoti kelio atkarpą, vedančią į Oro ir gynybos batalioną.

Trim šimtams metrų – „auksinis“ asfaltas?

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje  buvo aptartas kelio atkarpos, einančios nuo magistralinio kelio iki įvažiavimo į Oro ir gynybos bataliono teritoriją asfaltavimo klausimas. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  iškėlė  klausimą, kodėl  šios 300 metrų atkarpos asfaltavimui yra skiriama 620 tūkst. eurų suma – vieno metro asfaltavimas kainuoja daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, jog šis projektas buvo numatytas dar brangesnis. „Šios kelio atkarpos asfaltavimui buvo skirti 700 tūkst.eurų, o konkursą laimėjęs rangovas įsipareigojo darbus atlikti už 603 tūkst. eurų. Buvo organizuojamas atviras konkursas, kurį laimėjo rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“,- sakė G.Vičas. Šis kelias eis  nuo plento Šiauliai – Radviliškis, pro Miškų ūkio urėdijos administracinį pastatą, Oro ir gynybos bataliono link.

Administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė net nepaaiškino Tarybos nariams, kodėl jos valdomoje savivaldybės administracijoje vyksta  tokie brangūs Viešieji pirkimai.

Na, dėl didelės šios atkarpos asfaltavimo kainos komitetų metu buvo paaiškinta, jog šiam „kareivių keliui“ reikia ypatingai stipraus asfalto, kad juo galėtų važiuoti karinė technika. Tik įdomu, kaip ta karinė technika atriedės  iki Oro ir gynybos bataliono sustiprinto įvažiavimo – juk, kaip žinia, magistralinis kelias asfaltuotas  paprasta danga.

Ar „kareivių kelias“ yra tik rajono valdančiųjų pinigų įsisavinimas, o gal  tai yra bereikalingas pinigų švaistymas, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi