Socialiniai tinklai

Aktualijos

„Auksinės krivūlės“ apdovanojimuose – vėl savivaldybė „už borto“

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 11 dieną „Vilniaus Compensa“ koncertų salėje buvo išdalinti 17 „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų už ryškiausias iniciatyvas bei darbus labiausiai nusipelniusioms Lietuvos savivaldybėms.

Taip pat paskelbti trys „Auksinės krivūlės riteriai” nominantai už ypatingus nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui. Keliolikos politikų, valdininkų ir kitų asmenų delegacija iš Radviliškio rajono savivaldybės iš renginio jau kelerius metus sugrįžta tuščiomis. Šiais metais patirti gėdos jausmo, kai rajonas eilinį kartą nebuvo įvertintas nei viena „Auksine krivūle“, meras pasiuntė valdančiuosius atstovaujančius politikus: vicemerą M. Pauliuką, Tarybos narius J. Povilaitį, E. Pranevičių, V. Krikščiūną  bei K. Račkauskį.
Nominacijos
Apdovanojimų metu visos šalies 14 ministerijų, o taip pat Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos verslo konfederacija bei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba paskelbė savo įsteigtų nominacijų laureatus ir įteikė joms apdovanojimus. Atskiri trys apdovanojimai buvo įteikti ir fiziniams asmenims už savivaldos stiprinimą.
Iškilmingame renginyje LSA Prezidentas M. Sinkevičius pasveikino 2019 metų  „Auksinėss krivūlės“ apdovanojimų renginio dalyvius, linkėdamas sėkmingų ir prasmingų darbų, vertingų iniciatyvų.
Kaimynai įvertinti
Iš 17 nominacijų kelios atiteko savivaldybėms, besiribojančiomis su Radviliškio rajonu: Panevėžio rajono,  Kelmės rajono, Raseinių rajono, Kėdainių rajono bei Šiaulių miesto savivaldybėms. Renginyje nebuvo pamiršti labiausiai savivaldai nusipelnę asmenys – už ypatingus nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui buvo įteikti trys „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimai. Šiemet šie apdovanojimai buvo įteikti Vištyčio seniūnijos seniūnui Bronislavui Politai, Švėkšnos seniūnijos seniūnui Alfonsui Šepučiui ir Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariui Juozui Mažeikai.
Iš „Auksinės krivūlės“ – vėl be krivūlės…
Radviliškio rajono savivaldybės delegacija iš iškilmingo „Auksinės krivūlės“ apdovanojimo renginio vėl grįžo be jokio apdovanojimo.
Beje, „Auksinės krivūlės“ nominacijos į Radviliškio rajoną buvo parvežtos tik 2011 metais – prieš aštuonerius metus, o tai ilgokas laiko tarpas, kai tuo tarpu kaimyninė Šiaulių rajono savivaldybė „Auksinės krivūlės“ apdovanojimus gavo trejus metus iš eilės.
2011 metais  Žemės ūkio ministerija įvertino Radviliškio rajono savivaldybę už tautos istorinės atminties saugojimą ir puoselėjimą, tuometinė Energetikos ministerija – už teisingas permainas šilumos ūkyje, o Kultūros ministerija – už kultūros puoselėjimą. Beje, įdomus sutapimas –  2011 metų pabaigoje, gavus tris „Auksines krivūlės“ apdovanojimus, prasidėjo didžiosios mero konservatoriaus  A. Čepononio ir jo bendrapartiečių bėdos su teisėsauga – tuometinis meras ir jo bendrai buvo sulaikyti ir teisiami, o teismų procesas užsitęsė iki 2019 metų.
Pagal merą – dirbama žmonių labui. Ar tikrai?
Pasiteiravome Radviliškio rajono mero, kodėl jo ir administracijos direktorės J.Margaitienės  vadovaujama savivaldybė nuo 2011 metų nepatenka tarp „Auksinės krivūlės“ nominantų, nors akcentuojama, kad planuoja ateiti investuotojai, skiriamas dėmesys kaimui, gerinama infrastruktūrą ir kiti darbai. Kodėl, mero nuomone, tokių jo ir Radviliškio savivaldybės gerų darbų neįvertina ministerijos ir kitos institucijos? Radviliškio rajono savivaldybės problemas galima būtų vardinti ir vardinti: neateina investuotojai, ypač prastai prižiūrimi kaimų keliai, neasfaltuotos miesto gatvės, net Radviliškio miesto centre esančių namų gyventojai naudojasi lauko tualetais, o kaimuose gyventojai net žadėtojo vandens neturi…
Iš Radviliškio rajono savivaldybės buvo gautas atsakymas: „Radviliškio rajono savivaldybės pasiekimai ir nuveikti darbai finansinio tvarumo ir kultūros srityse galėjo būti įvertinti apdovanojimu šiais metais. Visada smagu, kai darbai įvertinami. Na, o jei neįvertinami – dirbama nė kiek ne prasčiau. Primename, kad Radviliškio rajono savivaldybė turi šešias „Auksines krivūles“ įvairiose srityse. Viskas daroma taip, kaip reikia, dirbama žmonių labui, o ne dėl apdovanojimo. Šių metų „Auksinių krivūlių“ laureatų apdovanojimų teikimo kriterijai kelia klausimų daugeliui savivaldybių. Tikimės, kad 2020 metais Radviliškio rajono savivaldybės iniciatyvos ir pasiekimai bus įvertinti“.
Lieka klausimas, kokiems žmonėms dirba meras ir jo kolegos – partijos ar radviliškiečių labui? Negaunamas joks įvertinimas visose srityse net aštuonerius metus galimai rodo mero ir jo komandos nekompetenciją, nesugebėjimą ar nenorėjimą dirbti  paprastų rajono žmonių labui.

Agnė Dapkutė


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prezidente, Vytis šiandien – tai būtinoji gintis

Avatar

Paskelbta

data

Nors komentarų apie city bičo Šimašiaus pliažą Lukiškių aikštėje ar Seimo apsisprendimą reprezentacinėje valstybės aikštėje įteisinti Vyčio simbolį šiomis dienomis ir netrūko, vis dėlto negaliu likti nuošaly, kai puolamas niekuo dėtas žmogus.

Jei kas sukluso ir pamanė, jog tai „Laisvės“ partijos šauklys – Vilniaus miesto meras R. Šimašius, turiu nuraminti: ne, ne jis.

Jis juk nepakaltinamas – tą jau seniai įrodė jo epo kūrėjai. O mums, mirtingiesiems, belieka tik aklai įtikėti paskelbtomis ,,Lukiškių smėlio dėžės“ karo tiesomis, nuolankiai priimti nustatytą diagnozę ,,antkapių statytojų“ tautai ir su siaubu regėti apokaliptinį ,,išprievartauto Vyčio“ vaizdą.

Ką čia bepridursi: tiesiog klaupkis ir atgailauk.

Tik ši atgaila būtų nenuoširdi, jei leisčiau terioti niekuo nekaltą, kuris mūsų politinėje padangėje yra ne šiaip žmogus, o „žodžio žmogus“ – niekada nemeluojantis ir visada viską laimintis. Kurį dabar negailestingai trina į smėlį už Seime priimtą vadinamąjį Lukiškių aikštės su Vyčiu įstatymą.

Matydamas tokią neteisybę, jaučiuosi turįs viešai, gal kiek ir nekukliai prisipažinti: pasiūlymus įteisinti Vytį kaip pagrindinį memorialinį Lukiškių aikštės simbolį rengiau aš. Tai dariau laisva valia, niekieno neverčiamas.

,,Žodžio žmogus“ – R. Karbauskis – visai ne prie ko. Atvirkščiai, jis darė viską, jog pasiūlymai įteisinti Vytį įstrigtų jo suraizgytose procedūrinėse pinklėse. Tačiau priėmimo metu daugumai Seimo narių nubalsavus už mano parengtą siūlymą, ,,žodžio žmogui“ neliko nieko kito kaip ir pačiam balsuoti už visą įstatymą su jam akis badančiu Vyčiu – kad nors kiek skirtųsi nuo Gabrieliaus Landsbergio, Aušrinės Armonaitės ir kitų, balsavusių prieš. 

Tad jei kas po balsavimo ir pasijuto išprievartautas, tai tikrai ne Vytis.

Taigi prisiimu visišką atsakomybę už bendrininkavimą priimant šį „represinį“ įstatymą ir prašau palikti R. Karbauskį ramybėje. Jis, neabejoju, viltingai, kaip ir jo linčiuotojai, žiūri į Prezidento pusę laukdami šio įstatymo veto, kuris garantuotų Lukiškių aikštės vainikavimą Labašausko kalvos tvora.

BET į Prezidentą žiūri ir tie, kurie tiki, kad Lietuvos sostinė nusipelnė turėti reprezentacinę valstybės aikštę su Laisvės simboliu Vyčiu. Tikiu: į jį iš amžinybės žvelgia ir mūsų Laisvės kankiniai, kuriems dabar be jokios gėdos demonstruojami vertybiniai sėdmenys.

Prieš priimant galutinį sprendimą linkiu Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai  prisiminti popiežiaus Pranciškaus maldos žodžius, kuriuos jis ištarė Lukiškių aikštėje stovintiems žmonėms apsilankęs buvusiame KGB kalėjime: „Šioje atminties vietoje meldžiame Tave, Viešpatie, kad Tavo šauksmas išlaikytų mus budinčius. Kad Tavo šauksmas, Viešpatie, išlaisvintų iš dvasinės ligos, kuria, kaip tauta, esame nuolat gundomi: užmiršti savo tėvus ir tai, kiek jie yra išgyvenę ir kentėję.“

Vytis šiandien – tai būtinoji gintis nuo šios dvasinės ligos.

Povilas Urbšys

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono iki šiol  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Juliaus Janušo dingimo.

30 metų vyras liepos 4 d.  apie 18.00 val. išėjo iš  Pakruojo r., Rozalimo mstl., Vilties g., esančių  namų  ir negrįžo.  Jo požymiai: 175 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, šviesiai rudų trumpų plaukų, vilkėjo juodos spalvos marškinėliais, pilkos spalvos sportinėmis kelnėmis, avėjo mėlynos spalvos sportiniais bateliais.

Turinčius  informacijos apie šį asmenį, prašytume paskambinti Pakruojo rajono policijos komisariato  vyresniajam tyrėjui Eligijui Krūminui telefonu (8 699 43113) arba parašyti elektroniniu paštu eligijus.kruminas@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019