Ateina Onutė su šviežia duonute

Palonų miestelio bendruomenė ir svečiai tradiciškai sveikino Onas tradicinėje Oninių šventėje bei pagerbė gražiausių sodybų šeimininkus.  
Saulėtą  popietę Oninių šventė Palonuose prasidėjo nuotaikingai, į ją  atvyko Rajono savivaldybės tarybos nariai  Vilma Aleknienė ir Gediminas Lipnevičius, kurie su gražia  švente pasveikino Palonų bendruomenę, taip pat Onas ir Onutes. Palonų bendruomenės pirmininkei Vilmai Budvytienei Tarybos nariai įteikė saldžią dovaną – šakotį. Susirinkusiesiems sveikinimo žodį tarė Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė, parapijos klebonas Kęstutis Švabinskas. Vėliau  prie  sveikintojų prisijungė LR Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas.
Šventės vietoje, miestelio estradoje, buvo pasveikintos varduvininkės Onutės,  joms įteikta gėlių.
Oninių šventėje tradiciškai buvo apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai. Darbštuoliams įteikti padėkos raštai bei dovanos. Šiemet gražiai tvarkomomis pripažintos Vilijos ir Alberto Grigų, Aldonos ir Petro Skorkų, Reginos ir Julijono Žaromskių, Liolės ir Romo Miknevičių, Audros ir Rimo Nevedomskių, Ramutės ir Rimanto Budreckių, Vaclovo Bagdono, Janinos Načienės, Onutės Tamutienės, Rasos ir Valdo Briedžių, Vitalijos ir Stasio Kaupų, Rožės Mataitienės, Stanislavos Kairienės, Arūno ir Salomėjos Japkevičių, Genovaitės ir Stasio Kokanauskų, Gražinos ir Rosvaldo Tamulionių, Genės ir Edmundo Stašauskų, Ingridos Labanauskienės, Eugenijos Ribikauskienės, Vilmos ir Sauliaus Gadų, Marijos ir Juozapo Visockų sodybos. Už gražiai tvarkomą aplinką padėkota Ingridai ir Danui Satkams.
Oninių dalyvius linksmino Grinkiškio kultūros namų kapela, Šniūraičių kultūros namų kapela, Sidabravo saviveiklininkų ansamblis, Palonų DC kapela „Atgaiva“ bei vaikučiai, grupė „Sawy“.
Šventės dalyviai bei svečiai grožėjosi etnologijos mokslų daktarės, muzikantės, liaudies dainų atlikėjos Daivos Šeškauskaitės fotografijos paroda bei klausėsi jos atliekamų kūrinių.
Šventėje vyko ir sporto varžybos, kuriose savo jėgas galėjo išbandyti ir dideli, ir maži. Vaikai varžėsi  500 m. bėgime, vyresnieji jėgas galėjo išmėginti  rankų lenkimo, vinies į kaladę kalimo, mini futbolo, šaškių, padangos ridenimo varžybose.
Norintys išbandyti savo meninius bei kalvystės gebėjimus, galėjo nusikalti monetą.
Kad Oninių šventė nepabostų patiems mažiausiems jos dalyviams, vaikai dalyvavo piešimo konkurse „Mano teta Onutė“, pūtė muilo burbulus, juos linksmino animatoriai peliukas Mikis su drauge, kvietė pramogauti batutai.
Linksmą ir spalvingą šventę vainikavo fejerverkai.
Paloniškiai ir miestelio svečiai dėkingi šventę padėjusiems  organizuoti rėmėjams: Sidabravo ŽŪB, UAB „Granulita“, UAB „Gerista“, UAB „Tašas“, UAB „Auridana“, UAB „Norfos mažmena“, UAB „Baisogalos bioenergija“, ŽŪB „Vainiūnų agroservisas“, UAB „Drivita“, UAB „Remkautas“, UAB „Gliukolvetas“, kavinei „Pas Zitą“, Reginai ir Juliui Žaromskiams, Vitalijai ir Zigmui Žaromskiams, Daivai ir Andriui Kavaliauskams, Rimantui Žaromskiui, ūkininkui Rimantui Budreckiui, Aivarui Rimkui, Renatui Mickui, Broniui Radvilavičiui, Birutei ir Artūrui Radžiūnams, Svetlanai ir Petrui Vagnoriams, Baisogalos seniūnijai, Radviliškio rajono etninės kultūros ir amatų centrui. Už konkūrų varžybas padėkota Gintarei ir Sauliui Pužauskams (Pužauskų žirgynas), taip pat buvo padėkota visiems paloniškiams, prisidėjusiems prie šventės organizavimo.
Padėkota gražią šventę įamžinusiems A. Žaromskiui bei savaitraščiui „Radviliškio kraštas“.
Sekmadienį vyko šv. Mišios, Oninių atlaidai Palonų dievo Apvaizdos bažnyčioje, kuriose giedojo Sidabravo bažnytinis choras (vadovas E.Janeliūnas).

Palonų bendruomenės informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts