Ar šiluma baisogaliečiams vėl brangs?

Savivaldybės Tarybos posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl šilumos, kurią tiekia UAB „Baisogalos bioenergija“, kainos perskaičiavimo. Kaina būtų skaičiuojama, naudojantis šilumos kainų apskaičiavimo metodika, o Baisogalos, Pakiršinio bei Vainiūnų gyventojams vis tiek nėra aišku – šilumos kaina jiems didės ar mažės, o jeigu mažės, tai kiek.

Apie tai, ar pastovioji dedamoji šilumos kainos dalis nuo šių metų gruodžio 1 d. mažėja, kaip tai buvo pateikta savivaldybės tarybos posėdyje, pasiteiravome UAB „Baisogalos bioenergijos“ direktoriaus Tado Misevičiaus. Įmonės vadovas patvirtino, kad ilgą laiką anksčiau ir iki šiol pastovioji kainos dalis buvo 3,56 ct/kWh, tačiau nuo gruodžio pirmosios šis mokestis nežymiai mažės – bus taikoma 3,53 ct/kWh pastovioji dedamoji kainos dalis.

Šilumos kainą sudaro ir kintamoji dalis. Kintamąją kainos dalį UAB „Baisogalos bioenergija“ rugsėjo mėnesį buvo paskaičiavusi 2,05 ct/kWh. Kintamoji kainos dalis priklauso nuo kuro kainos ir kinta kiekvieną dieną. Direktorius T. Misevičius pakomentavo: „Naudojame biokurą, pjuvenas bei susmulkinta medieną. 43 metų savaitę, palyginus su 40 savaite šio kuro kaina yra sumažėjusi. Šiuo metu esame užsipirkę kuro iš anksčiau ir dėl to iki metų pabaigos mokestis už šildymą gyventojams brangs nežymiai. Tikslios kainos, kiek turės mokėti gyventojai už ateinančius mėnesius, pasakyti negaliu. Stengsimės įsigyti kurą kuo mažesnėmis kainomis“.

Paklaustas, kaip pasikeis UAB „Baisogalos bioenergijos“ šildomų butų sąskaitos dėl pastoviosios dedamosios kainos dalies už paslaugas, T. Misevičius nurodė, kad standartinio buto mėnesio išlaidos sumažėtų vidutiniškai iki 1 euro per mėnesį. Pavyzdžiui, jei gyventojui buvo pateikta 100 eurų sąskaita už buto šildymą, tai dėl pastoviosios dalies sumažėjimo sąskaita sumažėtų iki 99 eurų. Kiek didės šilumos kaina dėl kintamosios dalies, bendrovės vadovas atsakydamas išsisukinėjo ir nenurodė. Žinant, kad Radviliškio rajono savivaldybėje viską mėgstama pirkti už brangiai, tikėtina, kad baisogaliečiai turės plačiau atverti savo pinigines, mokėdami už šildymą.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ informacija

Total
8
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts