Ar mokyklose reikėtų uždrausti mobiliuosius telefonus?

Akmenės rajono Ventos gimnazija uždraudė mokiniams naudotis mobiliaisiais telefonais – juos atėję į mokyklą mokiniai turi sudėti į specialias spinteles ir pasiimti gali tik pasibaigus pamokoms. Tikimasi, kad naujoji tvarka užtikrins sklandesnį ugdymo procesą, mokiniai daugiau bendraus tarpusavyje, mažės patyčių ir priklausomybės nuo telefono.

Švietimo bendruomenė jau ne vienus metus diskutuoja, kad vertėtų uždrausti mobiliuosius visose ugdymo įstaigose. Įstatymo projektas, reglamentuojantis telefonų naudojimą, buvo svarstomas Seime, tačiau kol kas šalies mastu naudojimosi mobiliaisiais tvarka lieka neapibrėžta.

Ar Radviliškio rajonas paseks kitų rajonų pavyzdžiu?

Idėją drausti mobiliuosius telefonus mokyklose iškėlė ir Tarybos narys, opozicijos lyderis Gediminas Lipnevičius:

„Ventos gimnazija priėmė sprendimą – nuo pat pirmosios mokslo metų dienos atsisakė naudojimosi mobiliaisiais telefonais vos tik gimnazistai peržengia mokyklos slenkstį – jie telefonus paliks spintelėse, išeidami namo, telefonus pasiims. Manau, kad toks sprendimas geras – mokiniai dėmesį sutelks į dėstomą dalyką, geriau susikaups. Atsitikus bėdai arba, jeigu tėvai nori pranešti svarbią žinią savo vaikui, visada gali paskambinti auklėtojai ar socialiniam darbuotojui. Mano nuomone, ar leisti mokyklose naudotis mobiliaisiais telefonais, ar ne, turi spręsti mokyklos vadovai, tėveliai ir mokiniai“.

Daugelis internautų taip pat pasisako už tai, kad mobilieji telefonai pamokose vaikams ne padeda, o trukdo:
„ Būtų labai šaunu. Tada vaikai daugiau susikauptų mokslams“.

„Iš vienos pusės, patogu, kada reikia su vaikais susisiekti. Iš kitos pusės, jei nebūtų telefonų, pertraukos metu atsirastų daugiau laiko gyvam bendravimui tarpusavyje“.

„Labai puiki idėja. Vaikai skirs laika mokslui. Susisiekti galima per mokytojas“.

„Mokykloje laikas skirtas mokymuisi. Ir per pamokas mokiniai sugeba papiktnaudžiauti telefonais, o tai tikrai kenkia žinių įsisavinimui. Tegu per pertrauką pailsi sprandas. Aplamai nebelieka gyvo bendravimo. Susirenka pulkelis kieme ar laiptinėj ir visų nuleistos galvytės į telefoną, vos ne nosim siekia. Blogai“.

„Trikdo įvairios žinutės ar skambučiai ar noras kam nors staiga išsiųsti žinutę per pamoką. Na, o per pertrauką juk reikia pasikalbėti tarpusavyje, o maigyti mobiliaką. Teisingas Ventos sprendimas“. 

„Taip, atvykus i mokyklą telefonus turi palikti iki kol baigsis pamokos. Nekils jokia pagunda ir dėmesį geriau sukoncentruos į svarbesnius veiksmus- mokslą!“
Tačiau yra internautų, pasisakančių prieš mobiliųjų telefonų draudimą pamokose:

„Nebe ta karta. Kvaila, kai rašo, jog užaugom be telefonų ir gerai buvo. Aš ir augau be visų šitų dabartinių naujovių. Ir nereikia vėl žengti 30 metų atgal. Taip, garsą išsijungti tikrai reikia pamokų metu ir tą reiktų išaiškinti vaikams, bet ne spintelėse pasidėti. Iki pirmo kažkokio pradingimo bus. Kas atsakys? Mokykla pirks telefoną? Kvailas sumanymas. Pertraukų metu, gal kam ir reikia susisiekti, todėl nepalaikau šitokių idėjų. O mūsų kartai, kuri augom bačkoj, nereiktų savo vaikų kišti į jas…“

„Pamokose taip pritariu, bet aplamai mokykloje ne. Nes kartais būtinai reikia susisiekti ar tėvams ar mokiniui su vaiku.

Ar bus patvirtina ši Tarybos nario iškelta idėja ir Radviliškio rajono mokyklose, spręs pačios ugdymo bendruomenės. Bet dėl G. Lipnevičiaus iškeltos idėjos reikalingumo niekas nesiginčija. Ar mūsų rajonas bus dar vienas be mobiliųjų telefonų mokyklose, parodys laikas.

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts