Socialiniai tinklai

Aktualijos

Partijų spektakliai Lietuvoje

Avatar

Paskelbta

data

Kitokia nuomonė


Šiandien klausiausi G. Palucko ir neapleido viena mintis: kad visas tas „konfliktas”, tos kalbos apie „atsinaujinimą” – tai labai gerai apgalvotas ir gudriai įvykdytas viešųjų ryšių spektaklis. Galbūt ne visiems socialdemokratams žinomas, galbūt kai kieno dėl to sunkiai išgyvenamas, bet… spektaklis.

Tuo metu, kai TS-LKD Vytauto Landsbergio, Andriaus Kubiliaus, Irenos Degutienės paunksmėje auginosi jaunuosius politikus, LSDP buvo susikoncentravę į vidines kovas dėl įtakos partijoje, įtakos atskirose valstybinėse institucijose išsaugojimą ir visiškai pamiršę jaunąją kartą. Pas juos „jaunimas” buvo L. Linkevičius, V. Blinkevičiūtė, J. Bernatonis ir panašaus amžiaus berniukai ir mergaitės.

Kai TS-LKD, padedant šalies spec. tarnyboms ir teisėsaugai, įvyko atsinaujinimas (Gabrielius po E. Masiulio „supakavimo” parlėkė iš Briuselio gelbėti dešiniojo – liberalaus politinio sparno; o Gabrielius turėjo pakeisti V. Kubilių dėl 2008-2012 metų kadencijos šleifo), atsinaujinti prireikė ir LSDP. Tik čia, priešingai nei oponentų stovykloje, jaunasis G. Paluckas plačiajai visuomenei nebuvo žinomas (žinomas gal tik daugiau vilniečiams, bet ne Lietuvoje apskritai).

Taigi, ką daryti LSDP? Viešieji ryšiai brangiai kainuoja. Kaip surengti tokią viešųjų ryšių kampaniją, kad ir G. Paluckas būtų „prasuktas” be pinigų, ir būtų sudarytas neva atsinaujinančios partijos įvaizdis?
Ir toks receptas surandamas: imituojamas „dulkių nupūtimas nuo rožių”. 8 partijos nariai patys palieka partiją (1 išmetamas), nes neklauso partijos tarybos, nesitraukia iš valdančiosios daugumos, sudaro frakcijų koaliciją. Visų žiniasklaidos priemonių centre – G. Paluckas. Naujasis LSDP vadas be jokių pinigų taip prasukamas žiniasklaidoje, kad jo pavardę jau žino ir atokiausio kaimo šuo.
(Kai kas iš socdemų FB komentaruose pasidžiaugė: „Piaras pavyko, dabar G. Paluckas tapo visoje Lietuvoje žinomas).
Jei tai  iš tiesų piarinė akcija, imitavus kartų konfliktą, smunkantiems partijos reitingams pakelti ir naują vadą padaryti žinomu, tuomet tai – aukštasis pilotažas.

O kodėl kilo mintis, kad tai galėtų būtų spektaklis? Todėl, kad paskaičiau G. Palucko planą LSDP darbui opozicijoje: sudaryti rėmimo sutartį su LVŽS… O ir V. Pranckietis šiandien prabilo apie tai, kad socdemų frakcija neskyla – biudžetą palaikys… tai kam reikėjo viso to triukšmo, jei toliau ramiai dirbs su LVŽS?
Taigi, spektaklis baigtas, plojimai.

Giedrė Gorienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi