Socialiniai tinklai

Aktualijos

Ar bus pareikalauta Radviliškio ligoninės direktoriaus atsakomybės?

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė apie Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje „įsižiebusį“ Covid -19 viruso židinį. Beje, informaciją apie koronavirusu sergančius pacientus bei darbuotojus ligoninės direktorius galimai norėjo nuslėpti, tačiau įsikišus savaitraščio redakcijai, šis faktas buvo paviešintas.

Virusas plito iš ligoninės

Koronavirusas, įsižiebęs Radviliškio ligoninėje, žaibišku greičiu išplito Radviliškio mieste, kasdien daugėjo sergančiųjų. Dėl tokios situacijos Radviliškio ligoninės direktorius Vaidas Smalinskas  apkaltino Sveikatos apsaugos ministeriją. Pasak V. Smalinsko, atsakomybę dėl tokio infekcijos plitimo turėtų prisiimti ir Sveikatos apsaugos ministerija, nes nelaimės galėjo būti išvengta, jeigu rajoninių ligoninių darbuotojai būtų testuojami dažniau.

Šį kaltinimą savo  socialinėje paskyroje pakomentavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus  Veryga: „Primenu, kad infekcijų kontrolės organizavimas ir priežiūra yra įstaigos vadovo atsakomybė, o iš įstaigos vadovo atsakomybės turi reikalauti įstaigos steigėjas. Šiuo konkrečiu atveju – savivaldybė“.

Meras užstoja buvusį kolegą

Savaitraščio „Radviliškio krašto“ redakcija pasiteiravo rajono mero Antano Čepononio, ar jis nespręs klausimo  dėl  V. Smalinsko tinkamumo eiti ligoninės direktoriaus pareigas. Meras atsakė, kad toks klausimas nesvarstomas.

Į Tarybos nario siūlymą buvo atsižvelgta

Kasdien vis daugėjant  gyventojų skundų dėl tvarkos Radviliškio ligoninėje (iš ligoninės buvo išleidžiami pacientai, užsikrėtę koronavirusu; darbuotojai skundėsi dėl darbo sąlygų su apsauginiais rūbais), Tarybos narys G. Lipnevičius  kreipėsi į rajono merą bei administraciją su pasiūlymu sudaryti komisiją ištirti esamus pažeidimus Radviliškio ligoninėje bei spręsti, ar įstaigos direktorius V. Smalinskas tinkamas užimti šias pareigas: „Atsižvelgiant į susirūpinusių gyventojų nuogąstavimus dėl niežų bei koronaviruso epidemijų Radviliškio ligoninėje, teikiau siūlymus Tarybai, merui. Vienas jų – vadovo tinkamumas eiti savo pareigas. Šiandien gavau patvirtinimą, kad dėl mano iškeltų klausimų sudaryta komisija ligoninės problemoms tirti. Taip pat gavau dar ir ligoninės slaugos skyriaus darbuotojų skundą dėl galimai netinkamai organizuoto darbo grafiko, kitų problemų. Mano teikti siūlymai:

1. Tarybai, merui skubiai sudaryti komisiją ištiriant pažeidimus Radviliškio ligoninėje;
2. Spręsti dėl Radviliškio ligoninės direktoriaus V. Smalinsko tinkamumo eiti pareigas.

Kol vyks komisijos tyrimas, siūlau vadovavimą perduoti ligoninės direktoriaus pavaduotojui. Noriu atkreipti jūsų dėmesį, kad dėl ženkliai mažesnių pažeidimų Marijampolės ligoninės direktorė paliko savo postą. Gavęs komisijos išvadas informuosiu radviliškiečius“.

Į Tarybos nario G. Lipnevičiaus pasiūlymą buvo atsižvelgta ir rugsėjo 28 d. rajono meras sudarė darbo grupę, kuriai per 10 dienų buvo pavesta atlikti tyrimą dėl   VšĮ Radviliškio  ligoninėje 2020 m. rugsėjo mėn. kilusio Covid-19 (koronaviruso) ligos protrūkio.

Šios darbo grupės pirmininku paskirtas mero pavaduotojas Mindaugas Pauliukas, nariai: Juridinio ir viešųjų pirkimų skyriaus vyriausiasis specialistas Remigijus Rudžianskas, Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja  Žaneta Buniuvienė, savivaldybės tarybos narė Vida Janulaitienė.

Pasak M. Pauliuko, darbo grupė jau buvo susirinkusi ir šiuo metu laukia išvadų  iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro apie ligoninės darbo įvertinimą. Sulaukusi išvadų, darbo grupė pateiks savo išvadas.

NVSC Radviliškio savivaldybę ragina imtis skubių veiksmų lokalizuojant židinį

Radviliškio ligoninėje nustačius koronaviruso epidemiją, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras taip pat kreipėsi į  Radviliškio rajono savivaldybę, skubiai prašydamas spręsti klausimą dėl židinio lokalizavimo ir imtis veiksmų, kad kelias infekcijai toliau plisti visame Radviliškyje būtų užkirstas. NVSC specialistų vertinimu, Radviliškio ligoninė su situacija nesusitvarko, todėl baiminamasi tolimesnio koronaviruso plitimo už įstaigos ribų. NVSC primena, kad centro specialistai, atlikę neplaninį patikrinimą Radviliškio ligoninėje, nustatė infekcijų kontrolės pažeidimų, galimai galėjusių prisidėti prie koronavirusinės infekcijos išplitimo įstaigoje. Dėl to gydymo įstaigai buvo nurodyta nedelsiant stabdyti naujų pacientų priėmimą į gydymo įstaigą, t. y. ne tik į Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių, bet ir visus kitus ligoninės padalinius.

Ligoninės  direktorius apie darbo grupę nieko nežino

Savaitraščio redakcija pasiteiravo Radviliškio ligoninės direktoriaus V. Smalinsko, ar jam yra žinoma apie sudarytą darbo grupę, kuriai pavesta atlikti tyrimą dėl koronaviruso ligos protrūkio. „Man nėra žinomas mero A. Čepononio sprendimas sudaryti komisiją dėl mano tinkamumo eiti pareigas bei epidemijų ligoninėje“,- atsakė ligoninės direktorius.

Beje, Radviliškio ligoninės direktorius neįžvelgia jokių savo vadovavimo trūkumų dėl viruso paplitimo šioje gydymo įstaigoje. Pasak V. Smalinsko, virusas paplitęs visame pasaulyje: „Dėl visuotinės pandemijos, kuri palietė ne tik mano vadovaujamą įstaigą, bet paplitusi ir viso pasaulio, Lietuvos mastu bei aplinkiniuose rajonuose, objektyvaus pagrindo atsistatydinti nematau, bet į konstruktyvias pastabas bei kritiką, skatinančią stengtis ir dirbti geriau, visuomet atsižvelgiu, atsižvelgsiu ir ateityje. Šiuo metu stengiamės suvaldyti situaciją“.

Kada ir kaip ligoninės vadovas planuoja dirbti geriau, neaišku, tačiau per pusmetį Radviliškio ligoninėje kilo net dvi epidemijos – niežų ir koronaviruso. Klausimas, kas laukia Radviliškio ligoninės ateityje: uždarymas, dar viena epidemija ar vadovų pasikeitimas? Šiuo metu ligoninė uždaryta, naujų pacientų nepriima.

P. S. Apie tai, kokias išvadas padarys darbo grupė dėl Radviliškio ligoninės veiklos bei direktoriaus pastangų suvaldyti esamą situaciją ir dirbti geriau, savaitraštis informuos skaitytojus kitame laikraščio numeryje.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Vitas Tomkus: rinkimus laimėjo vagys, o pralaimėjo Lietuva! Su autoriaus trigrašiu

Avatar

Paskelbta

data

Šių rinkimų rezultatas yra pats blogiausias politinių jėgų pasjansas, kokį tik beįmanoma įsivaizduoti.

Ne dėl to, kad nepralaimėjo konservatoriai su liberalais. Ir ne dėl to, kad nelaimėjo „valstiečiai“ su Guoga. Dėl to, kad Seime bus balsų pusiausvyra ir nebus tvirtos daugumos.

Mano prognozės artimiausiems ketveriems metams būtų tokios: rimto darbo Seime nebus, užtat bus daug parsidavėlių ir „perbėgėlių“ iš vienos frakcijos į kitą; labai daug kompromisų su sąžine ir principais, (pavyzdžiui, dėl vienalyčių santykių su marihuana); dar daugiau užkulisinių susitarimų dėl „otkatų”, skirstant ES du milijardus Lietuvai; o blogiausia, kad pasibaigus kadencijai, kai Lietuva bus galutinai prasiskolinusi, vėl nebus nė vieno konkretaus kaltininko, nes opozicija badys pirštais į valdančiuosius, o konservatoriai į „valstiečius“.

Ką daryti?

Tarkim, „valstiečiams” atsisakyti mandatų. Kartu susimažintų Seimo tranų skaičius. Lai konservatoriai lieka absoliučia dauguma ir akistatoje su savo aferomis ir visa Lietuva. Lai toliau dirba su „ofšorais“, masonų bankais, amerikiečiais, baltarusiais, rusais, Sorošu ir Putinu, ir… kas kartą, po eilinės aferos, lai baikščiai dairosi per Seimo langus, ar dar ramiai ganosi veršių banda? Ar jau, neduok Dieve, renkasi valstiečiai su šakėmis, nes pagaliau suveikė Tautos savisaugos instinktai…

Jei kas mane dabar apkaltins utopija, priminsiu, kad beveik prieš trisdešimt metų buvau tarp tų, kurie nė kiek nedvejodami atsisakė TSRS deputatų mandatų, nes, būdami mažuma aukščiausioje Tarybų Sąjungos valdžioje, mes nieko nebegalėjome supuvusiai sistemai padaryti.

P.S. Tiesa, anuomet mes visi dar buvome jauni, naivūs utopistai, šventai tikėjome, kad Lietuva per amžius bus Laisva ir Nepriklausoma, o visi Lietuvos gyventojai gyvens santarvėje ir petys petin darbuosis vardan Tos… (O ne visai kitos, mums labai labai svetimos!)

Autoriaus trigrašis:

Eureka! Tik dabar prisiminiau, kad turime prisivežę pilną nieko neveikiančių baltarusių, gal derėtų paprašyti Svetkos, kad mums paskolintų jų truputį demonstracijoms. Juk Lietuvoje rinkimai vyko tip top kaip Baltarusijoje!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio–Tytuvėnų apygardai LR Seime 2020–2024 kadencijoje atstovaus konservatorius

Avatar

Paskelbta

data

2020 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų (II ture) Radviliškio-Tytuvėnų apygardoje dėl mandato į LR Seimą kovojo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų iškeltas kandidatas Antanas Čepononis ir jau vieną kadenciją LR Seime  išbuvęs „valstiečių“ kandidatas Aurimas Gaidžiūnas.

Įtemptoje bei permainingoje kovoje trapią pergalę laimėjo A. Čepononis. Rezultatas 6445 prieš 5952.

Kadangi  Radviliškio rajono meras A. Čepononis net neištesėjęs savo pažadų  bei palikęs daug neužbaigtų darbų, pasipustė padus į Seimą, rajono gyventojų laukia  nauji  mero rinkimai.

Vyriausioji rinkimų komisija artimiausiu metu spręs, kada jie įvyks, bet labiausiai tikėtina, kad jie vyks 2021 m. kovo pabaigoje – balandžio pradžioje. Rinkimai turi įvykti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo mero pasitraukimo iš savo posto.

Šis A. Čepononio mero pareigų atsisakymas ir nauji rinkimai mokesčių mokėtojams kainuos apie 400 tūkst. eurų.

Į  mero rinkimus  jau prognozuojami ir nauji kandidatai – savivaldybės užkulisiuose kalbama, jog šias pareigybes galimai bandys užimti: konservatorė J. Margaitienė, nepartinis G. Lipnevičius, socialdemokratas K. Račkauskis ir rinkimus į Seimą  A. Čepononiui „prapylęs“  „valstietis“ A. Gaidžiūnas.

Tikėtina, kad bus ir daugiau kandidatų, o kas jie – parodys laikas.


„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019