Pastaba:teikiant elektroninius dokumentus, reikia teikti Excel formatu užpildytą prašymą ir kartu su kitais dokumentais, bendrame pakete, pasirašytą el. parašu, pateikti Užimtumo tarnybai;
c) DOKUMENTŲ, PATVIRTINANČIŲ PRASTOVOS PASKELBIMĄ, patvirtinta kopija.
Svarbu: ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po prastovos atšaukimo ar jos termino suėjimo Užimtumo tarnybai reikia pateikti dokumento(-ų), patvirtinančio(-ų) prastovos atšaukimą ar jos termino suėjimą, kopiją(-as);
d)DARBO UŽMOKESČIO UŽ PRAĖJUSĮ MĖNESĮ IŠMOKĖJIMĄ kiekvienam darbuotojui pagrindžiantys dokumentai (banko išrašas arba pavedimo elektronine bankininkyste kopija, patvirtinta darbdavio parašu, mokėjimo pavedimo kopija, mokėjimus atliekant ne elektroninėmis priemonėmis, arba kasos išlaidų orderio kopija, mokėjimus atliekant grynaisiais pinigais).
2. Kreipiantis dėl subsidijos kitais mėnesiais (kreipiamasi iki mėnesio 15 dienos), teikiami aukščiau b, c ir d punktuose nurodyti dokumentai.
Labai svarbu: prieš pateikiant dokumentus dėl subsidijos gavimo, prašome deklaruoti duomenis „Sodros“ sistemoje. Pagal programinius nustatymus, klientui neatsiskaičius su „Sodra“, mokėjimų vykdyti negalime.
Atkreipiame dėmesį, kad Užimtumo įstatymo 41 straipsnio 21 dalyje nurodyta nuostata, kad užimtam asmeniui priskaičiuotas darbo užmokestis negali būti didesnis negu užimto asmens darbo sutartyje iki karantino paskelbimo dienos nustatytas darbo užmokestis, netaikoma, jeigu darbo užmokestis padidėjo dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinto 2021 m. taikomo minimaliosios mėnesinės algos dydžio.
Tai reiškia, kad tiems darbuotojams, kurių darbo sutartyje iki karantino paskelbimo buvo nurodytas MMA dydis arba MMA ir priedai, už sausio ir tolimesnius mėnesius subsidija skaičiuojama nuo naujo MMA dydžio.
Jei prieš karantiną darbo sutartyje buvo nurodytas fiksuotas ir didesnis nei MMA darbo užmokestis, bet jis buvo mažesnis nei naujas MMA dydis – skaičiuojama tik nuo naujo MMA dydžio (pvz., jei atlyginimas iki karantino buvo 630 eurų, o nuo naujų metų jis padidintas iki 665 eurų – skaičiuojama nuo 642 eurų).
Jei prieš karantiną darbo užmokestis buvo didesnis nei naujas MMA dydis ir jį darbdavys dar labiau padidina, skaičiuojama nuo to darbo užmokesčio, kuris buvo nurodytas iki karantino.
Kur ir kokiais būdais kreiptis dėl subsidijos skyrimo?
Dėl subsidijos skyrimo reikia kreiptis į Užimtumo tarnybos Klientų aptarnavimo departamentą, kurio veiklos teritorijoje registruota darbdavio buveinė.
KREIPTIS GALIMA pateikiant nurodytus dokumentus el. paštu į Klientų aptarnavimo skyriaus el. paštą, pasirašius elektroniniu parašu arba siunčiant paštu į artimiausią Klientų aptarnavimo skyrių, kurio teritorijoje įmonė yra registruota. Šiaulių Klientų aptarnavimo departamento el. pašto adresas – siauliai@uzt.lt
Pažymėtina, kad nepasirašyti arba netinkamai pasirašyti dokumentai bus grąžinami juos pateikusiam darbdaviui tikslinti. Nagrinėjami tik tinkamai pasirašyti dokumentai (paprastu arba elektroniniu parašu).
Vyriausybė vasario 24 d. nutarė pratęsti karantiną Lietuvoje iki kovo 31 dienos. Ministrų kabinetas nusprendė pratęsti ir gyventojų judėjimo ribojimą tarp savivaldybių iki kovo 15 dienos, tačiau kartu nutarta leisti gyventojams judėti tarp žiedinių savivaldybių.
Keisti karantino režimą numatantį projektą pasiūlė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Nutarimo projekte, kuriam pritarė ministrų kabinetas, nurodoma, kad karantino režimas šalyje pratęsiamas iki kovo 31 d. 24 val. Pabrėžiama, kad dėl koronaviruso pandemijos epidemiologinė situacija tiek Lietuvoje, tiek ir pasaulyje yra nepalanki. Dokumente akcentuojama, kad šalyje įvedus griežtas karantinos sąlygas, sergamumas COVID-19 liga yra sumažėjęs, tačiau per savaitę registruojamas atvejų skaičius dar yra didelis.
SAM informavo, kad šią savaitę taip pat padidėjo hospitalizuojamų asmenų skaičius: šiuo metu iš viso ligoninėse hospitalizuota 1002 asmenų, iš jų 830 reikalingas gydymas deguonies terapija, 95 gydomi reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje.
Vyriausybė pritarė ir SAM siūlymui pratęsti judėjimo tarp savivaldybių ribojimo pratęsimui iki kovo 15 dienos 24 valandos. Tiesa, kartu ministrų kabinetas pritarė ir kitai iniciatyvai – nuo kitos savaites leidžiamas asmenų judėjimas tarp žiedinių savivaldybių. Taigi žmonės, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, galės judėti tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių.
Ministrų kabinetas taip pat pritarė siūlymui atsisakyti privalomo kaukių dėvėjimo atvirose erdvėse, kai šalia 2 metrų atstumu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius (sutuoktinis, partneris, vaikai, įvaikiai, sutuoktinio ar partnerio vaikai, tėvai, įtėviai, globėjai). Kaukių dėvėjimas viešose uždarose erdvėse nesikeičia.
Radviliškio rajono Šniūraičių kaimo gyventojai jaučiasi nesaugiai – per gyvenvietę nuolat nemažais greičiais važinėja sunkiasvorės mašinos. Norėdami apsaugoti savo bei savo vaikų gyvybes, šniūraitiškiai kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybės administraciją prašydami per Šniūraičių gyvenvietę riboti sunkiasvorio transporto eismą, gyvenvietės ribose įrengti greičio mažinimo kalnelius.
Šniūraitiškių kreipimasis į savivaldybės administraciją
„Šniūraičių kaime, Radviliškio r., įsikūrus logistikos įmonei, ženkliai suintensyvėjo sunkiasvorio transporto judėjimas pagrindine gyvenvietės gatve (kelias 3412). Suintensyvėjus sunkiasvorio transporto judėjimui, gauti gyventojų nusiskundimai dėl pasikeitusios eismo padėties – kaimo gyventojus trikdo susidariusi situacija, kadangi pastebima, jog sunkiasvorio transporto valdytojai dažnai pažeidžia saugaus eismo reikalavimus, viršijamas leistinas greitis, pavojingas manevravimas). Pastebėta, jog prie pagrindinės gatvės yra įsikūrę kultūros namai, medicinos punktas, biblioteka, parduotuvės, autobusų stotelė, kurioje įvairaus amžiaus vaikai laukia mokyklinio autobuso bei kiti objektai. Ne visame kelio ruože yra pėsčiųjų takai, todėl pėstieji vaikšto ne tik šaligatviais, bet ir kelio dalimi. Gatvė siaura, keliuose ruožuose, išvažiuojant iš šalutinių kelių į pagrindinį, yra prastas matomumas, be to, žiemos laikotarpiu dalį laiko kelio ruožas būna prastai apšviestas. Reaguodami į pasikeitusią eismo intensyvumo situaciją, gyventojai jaučiasi nesaugūs dėl savo ir savo vaikų saugumo. Seniau gyvenvietėje buvo sunkiasvorio transporto eismą ribojantys ženklai, kurie šiai dienai yra nuimti. Kaimo bendruomenei nėra žinoma, kieno iniciatyva šie ženklai buvo panaikinti, apie būsimus pakeitimus gyventojai nebuvo informuoti. Atsižvelgiant į aukščiau nurodytus faktus ir matoma tendencija, kad ateityje sunkiasvorio transporto eismas tikrai nemažės, Šniūraičių kaimo gyventojai reikalauja uždrausti sunkiasvorio transporto judėjimą per gyvenvietę arba pritaikyti kitus ribojimus, kurie realiai padėtų spręsti susidariusią situaciją – galimus sprendimo būdus prašome suderinti su gyvenvietės atstovais“,- Šniūraičių kaimo gyventojų vardu į Radviliškio rajono savivaldybę kreipėsi seniūnaitė Laima Mataitienė.
Į gyventojų pagalbos prašymą neatsižvelgta
Šniūraičių kaimo gyventojai tikėjosi, jog savivaldybės administracija, vadovaujama direktorės J.Margaitienės imsis priemonių eismo saugumui per gyvenvietę užtikrinimui. Deja, jų viltims buvo lemta sudužti. Direktorė J. Margaitienė, kaip visada, norėdama atsikratyti atsakomybės, šniūraitiškių raštą persiuntė Kelių direkcijai, tikėdamasi, jog problemą imsis spręsti kas nors ir be jos. Tačiau apsiriko. Pasak Kelių direkcijos, „kelio savininkas Vyriausybės nustatyta tvarka gali nutraukti eismą ar uždaryti kelią tik dėl avarijų, stichinių nelaimių, per polaidį, esant itin karštiems orams, kai dėl to gali būti sugadintas kelias, kelio tiesimo ar taisymo (remonto), priežiūros darbų metu, kilus grėsmei saugiam eismui“. Kadangi, Kelių direkcijos nuomone, grėsmės saugiam eismui nėra, tad ji nesutinka kelyje, einančiame per Šniūraičių gyvenvietę, riboti krovininių transporto priemonių eismą ir pasiūlė išeitį.
Išeitis – kelio perėmimas į savivaldybės balansą
Kelių direkcija savivaldybės administracijai pasiūlė išeitį – sunkiasvorio transporto eismas per gyvenvietę gali būti ribojamas, jeigu Radviliškio rajono savivaldybės administracija šį kelią perimtų į savo balansą. O kol kas savivaldybės administracijai rekomenduojama dėl viešosios tvarkos Šniūraičiuose užtikrinimo bendradarbiauti su policijos pareigūnais. Tad Radviliškio savivaldybės administracija turėtų kreiptis su prašymu ir kelią, einantį per gyvenvietę, perimti. Tik įdomu, ar savivaldybės administracija ims spręsti šią problemą iš esmės, ar bus taip, kaip su autobusų sustojimais gyvenvietėse?
Šniūraitiškiai neslepia nusivylimo
Sulaukę neigiamo atsakymo į savo prašymą, Šniūraičių kaimo gyventojai neslėpė nusivylimo. „Sulaukėme atsakymo dėl sunkiasvorio transporto eismo ribojimo per Šniūraičių gyvenvietę. Pasirodo, viskas čia pas mus gerai. Įdomu, kokiu būdu jie tai nustatė? Kur besikreipsi, visur kaip į sieną. Visur įstatymai ir pažeidimų nėra. Dėl gulinčių policininkų jau anksčiau buvo kreiptasi į Kelių direkciją ir atsakymas buvo, kad saugu, eismo įvykių mūsų kaime mažai ir remiantis šiomis išvadom jiems netikslinga ,,guldyti policininkus“,- socialinėje erdvėje komentavo nusivylę šniūraitiškiai.
Beje, šniūraitiškai pastebėjo, jog per pus mažesnėje Mankiškių gyvenvietėje įrengti net 5-6 eismo ribojimo kalneliai, o jiems net vieno pagailėta.
Ir vėl dėliojasi situacija, įprasta Radviliškio rajone – savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė gyventojų problemų nesprendžia, belieka tikėtis, jog jas išspręs naujasis rajono meras.
Kelių direkcija savivaldybės administracijai pasiūlė kelią, einantį per gyvenvietę, perimti į savo balansą