Aktyvus ir įdomus lizdeikiečių darbas pagal VGTU programą „Žalioji energetika“

Vilniaus Gedimino technikos universitete „Ateities inžinerijos“ neformaliojo vaikų švietimo neakivaizdinėje programoje „Žalioji energetika“ net 3-jose sesijose dirbo Radviliškio Lizdeikos 2D klasės mokiniai K. Jaznas, K. Norvaiša, B. Luščikas, N.Galvanauskas  ir 1B klasės mokinys G. Kačinskas kartu su matematikos mokytoja J. Caporkiene. Savo įgyvendintus projektus su aprašais  gimnazistai pristatys vasario mėnesį VGTU organizuojamoje respublikinėje konferencijoje.

Dalyvaudami programos „Žalioji energetika“ 1-oje sesijoje lizdeikiečiai susipažino su jau visiems gerai žinomomis saulės, vėjo ir hidroenergetikos technologijomis, sužinojo daug naujų įdomių dalykų: pavyzdžiui, kaip veikia šilumos siurbliai, kurie vartotojui tiekia keletą kartų daugiau šiluminės energijos, nei suvartoja elektros energijos (tai beveik „amžinasis variklis“!!!). Sužinojo, kad energijos gamybos istorijoje buvo ir daugiau panašių išradimų: hidraulinio smūgio siurblys, Richardo Klemo variklis, Paulo Pantonės reaktorius, Ranke-Hilšo vamzdelis, Stenlio Mejerio rezonansinė elektrolizė ir kiti mažai žinomi išradimai, apie kuriuos tikrai nieko nerašoma mokykliniuose vadovėliuose. Vaikinai su mokytoja domėjosi, kaip veikia šie prietaisai.

2-os sesijos metu lizdeikiečių grupė konstravo ir išbandė savo pačių suprojektuotus žaliosios energetikos įrenginių modelius: saulės, vėjo, hidroelektrinių modelius. Mokėsi dirbti su automatizuoto trimačio projektavimo sistema: kurti parametrinius detalių modelius ir surinkimus, naudotis įrankiais. Mokiniai gali mokymo tikslais mokyklos ir nuosavuose kompiuteriuose nemokamai įsidiegti ir aktyvuoti SOLIDWORKS STUDENT STANDARD (SDK) programinę įrangą – savarankiškai pagal poreikį naudoti minėtą sistemą.

Sausio 3 – 5 dienomis 3-os sesijos metu ketvertas konstravo „žaliuosius“ modelius, mokėsi, kaip parengti verslo planą „Canvas“ metodu. Be to, su aktoriumi Edgaru Bechteriu mokėsi viešo kalbėjimo meno, kad laisvai, sklandžiai ir įtikinamai galėtų pristatyti savo atliktus darbus respublikos mokiniams, studentams, mokytojams, dėstytojams baigiamajame renginyje.

Lizdeikiečių namų darbai – sukurtų žaliųjų modelių  pristatymo ir aprašo rengimas, prezentacijos IKT priemonėmis rengimas ir gaminių paruošimas demonstravimui.

Jurgita Caporkienė, Lizdeikos gimnazijos mokytoja

Total
0
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts