Aiškėja rūkymo balkone kaina: baudos gali siekti iki 120 eurų

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) pritarė „valstiečių“ atstovų iniciatyvai numatyti pinigines baudas už rūkymą balkonuose. Pagal pateiktą įstatymo projektą, už rūkymo balkone draudimo nepaisymą gali grėsi bauda iki 90 eurų, o už atsisakymą pareigūnui pateikti duomenis apie rūkalių – bauda iki 120 eurų.

Spalio pradžioje Seimas nusprendė, kad nuo 2021 m. bus uždrausta rūkyti šalies daugiabučių namų balkonuose, jei bent vienas namo gyventojas tam prieštaraus. TTK svarstytos ANK pataisos pateikos po šio sprendimo. Kaip numatoma ANK pataisose, asmeniui už rūkymą daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, jei tam prieštarauja bent vienas namo gyventojas, grėtų tai, kas iki šiol buvo numatyta už rūkymą vietose, kuriose draudžiama tai daryti, tai yra įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 eurų. Pakartotinis nusižengimas užtrauktų didesnę baudą – nuo 50 iki 90 eurų.

ANK pataisose siūloma nustatyti, kad už atsisakymą nurodyti rūkaliaus duomenis pareigūnams būtų baudžiamas ir buto savininkas – jam grėstų bauda nuo 30 iki 60 eurų, už pakartotinį nusižgenimą – nuo 60 iki 120 eurų.
Be to, siūloma palikti įstatyme numatytą nuostatą, kad už rūkymo taisyklių pažeidimus, tarp kurių – rūkymas daugiabučio namo balkone, prieštaraujant bent vienam kaimynui, būtų skiriamas tabako gaminių konfiskavimas.

ANK pakeitimo projekte numatyta, kad administracinių nusižengimų teisena dėl rūkymo balkonuose draudimo nepaisymo, pradedama tik pagal to daugiabučio namo gyventojo pareiškimą, su kuriuo turi būti pateikti duomenys, patvirtinantys rūkymo daugiabučio namo balkone, terasoje, lodžijoje faktą ir aplinkybes, išskyrus atvejus, kai asmuo pastebimas rūkantis balkone, terasoje, lodžijoje.

Total
17
Dalinasi
Related Posts