Administratoriaus pakeistas stogas „rauna stogą“ gyventojams

Kas per paukštis tas naujasis Radviliškyje daugiabučius prižiūrėti pasišovęs administratorius?

„Girdėjome, kad Radviliškio rajone atsirado naujas daugiabučių namų administratorius – tai įmonė „Adminvalda“. Nei aš, nei mano kaimynai apie tokią įmonę iki šiol nieko nesame girdėję, gal galite pasidomėti, kas ten per paukščiai, ar galima jais pasitikėti?“ – į „Radviliškio krašto“ redakciją kreipėsi radviliškietė Aldona S. iš V. Kudirkos gatvės.

Liaudies išmintis sako, kad apie meistrą geriausiai viską pasako jo darbai, todėl nusprendėme aplankyti vieną iš „Adminvaldos“ administruojamų daugiabučių, esančių gretimame Kelmės rajone, ir pakalbinti, ar gyventojai patenkinti administratoriaus priežiūra, ar neturi nusiskundimų dėl jo darbo.

Įkūrė konkuruojančią firmą

Internete nesunkiai suradome informaciją, kad uždaroji akcinė bendrovė „Adminvalda“ yra įkurta Kelmėje prieš puspenktų metų, o vietinis Kelmės laikraštis beveik tuo pačiu metu labai gražiai aprašė šios įmonės steigėją ir vadovą – jauną specialistą, kuris truputį padirbėjęs „valdiškame“ Kelmės vietiniame ūkyje užčiuopė aukso gyslą ir įkūrė nuosavą konkuruojančią firmą.

Nuo to laiko „Adminvalda“ Kelmės rajone iš „valdiško“ savo konkurento pradėjo periminėti daugiabučius. Radome informaciją, kad vienas iš „Adminvaldos“ „globojamų“ daugiabučių yra įsikūręs Kelmės rajono Liolių seniūnijos Gailių kaime, adresu Pramonės gatvė 2. „Radviliškio krašto“ žurnalistai leidosi į kelionę pasikalbėti su šio namo gyventojais, ar jie patenkinti savo administratoriaus darbu.

Pasitinka niūrus vaizdelis

Jau artėjant prie aštuonbučio namo pasitinka niūrus vaizdelis: iš gatvės pusės palei namą matyti išrauliota klampynė (kaip vėliau pasakojo gyventojai, čia buvo keičiami kažkokie vamzdžiai, tačiau niekas nesiteikė žemių užlyginti). Namo fasadas nutriušęs, vietomis sudrėkęs, nenusakomos spalvos. Sukežusios durys į namo rūsį atremtos pagaliu, matyt, kitaip atsidarytų.

Pakėlus galvą į namo stogą matosi nelygiai prikaltos „pagyvenusios“ skardos kraštas, o vietomis tos skardos iš viso nematyti, tad panašu, jog tose vietose vanduo bėga į vidų arba sunkiasi į pastato sienas.

Namo nuogrinda visa pasvirusi į namo pusę, todėl akivaizdu, jog lyjant lietui ar tirpstant sniegui vanduo neteka į kalną, o bėga į namo rūsius.

„Racionalizacija“ – iš atliekų

Dar didesnė „racionalizacija“ nustebina iš gatvės pusės, po namo balkonais. Ten iš sienos dviejose vietose į lauką išlenda lietaus nuotekų vamzdžio galas ir lieka kyšoti ore maždaug vieno metro aukštyje. Prie vieno iš tų vamzdžių ant žemės mėtosi kitas ilgesnis vamzdis, matyt, kažkada lietaus vanduo juo nubėgdavo iki žemės, o dabar vanduo tiesiog bėga palei pamatą ir jį plauna. Nuo kito vamzdžio lietaus vanduo iki žemės nuvestas pakišus keletą seno asbestinio šiferio lakštų nuolaužų. Matosi, kad namo administratorius stengiasi kuo mažesnėmis sąnaudomis spręsti daugiabučio gyventojų problemas.

Vos užėjus į pripelijusią ir pajuodusią laiptinę pasitinka nuotekų vamzdis, kuris vienoje vietoje apvyniotas kažkokia padangos guma, kuri pritvirtinta špagatu, matyt, vamzdis buvo prakiuręs. Panašu, kad šį vamzdį lopiusiam santechnikui nebūtina turėti specialių priemonių, o gedimams šalinti pakanka ir įvairių atliekų.

Nusipirko butą su nauju stogu

Pasibeldžiame į 7-ojo buto duris. Jas pravėrusi šeimininkė Benedikta P., sužinojusi, kas esame ir kokiu klausimu atvykome, mielai pakviečia vidun. „Vajergau, negaliu aš jo matyti“, – paklausta, ar yra patenkina namo administratoriumi, žodžių į vatą nevynioja ponia Benedikta.

Vis padūsaudama moteris pasakoja, kad yra neįgali ir gauna vos kiek didesnę nei 200 eurų pensiją. Visa gyvenimą moteris gyveno Kelmės mieste, o paskui nusprendė persikraustyti į kaimą, kur daugiau ramybės ir pigesnis pragyvenimas.

Į Gailius moteris sako atsikrausčiusi maždaug prieš šešerius metus, kai Pramonės gatvės antrajame name nusipirko butą. Butas buvo tvarkingas, gražiai suremontuotas, o ankstesni šeimininkai virš šio buto, esančio antrame aštuonbučio aukšte, buvo uždėję naują skardinį stogą. Benedikta sutiko primokėti papildomai, nes tikėjosi, kad jos amžių naujas stogas tikrai atlaikys. Deja.

Gyventojai pasirinko jauną specialistą

Ponia Benedikta pasakoja, kad po kiek laiko nusprendė savo butą apdrausti, kad įvykus kokiai nelaimei nepatirtų nuostolių, ir kreipėsi į vieną iš draudimo bendrovių. „Draudimo įmonės darbuotoja man pasakė, kad namas privalo turėti administratorių, kitaip draudimo negausi“, –  pasakoja buto šeimininkė.

„Tada kreipiausi į savivaldybę ir pasakiau, kad mūsų namui reikia administratoriaus. Pasakė, kad yra du administratoriai – valdiška įmonė ir ta „Adminvalda“, kuriai vadovauja jaunas specialistas. Visi gyventojai pasitarėm ir nusprendėm pasirinkti tą jauną, nes mums aiškino, jog jis atvažiuos kiekvieną mėnesį, žiūrės čia tvarką, viską… O kas nenori tvarkos? Tai ir pasirašėm ketverių metų sutartį su „Adminvalda“, – prisimena pašnekovė.

Po remontų stogas – kaip rėtis

Anot Benediktos, po sutarties pasirašymo keletą mėnesių namo administratoriaus ji net akyse nematė, tik pradėjo gauti sąskaitas, o po kiek laiko „Adminvaldos“ atstovai pareiškė, kad reikia remontuoti namo stogą. Didžioji dalis namo gyventojų yra pensinio amžiaus, neįgalūs, tai pernelyg ir nesipriešino – reikia, tai reikia.

Praėjusių metų vasarą statybininkai nuplėšė naują skardinį stogą, buvusį virš Benediktos buto, o ant namo viršaus, nenuėmę senos dangos ir jos neišlyginę, ištiesė naujus bituminės dangos, liaudyje vadinamos „toliu“, „rulonus“, o tada virš ponios Benediktos buto atgal sudėjo nuimtus skardos lakštus.

Moteris rodo skardinio jos stogo nuotraukas prieš remontą ir po jo. Iš nuotraukų matyti, kad iš naujo dėdami nuimtą ponios Benediktos skardą meistrai nesivargino ją prisukti į tas pačias senąsias skyles, todėl po namo stogo renovacijos moters skardinis stogas tapo kiauras kaip rėtis.

Pasak šio namo gyventojų, kai kurias skyles vėliau meistrai bandė kniedyti, o kitas tiesiog užlopė bituminės dangos gabaliukais, tai matosi ir ponios Benediktos turimose nuotraukose. Nenuostabu, kad po tokios renovacijos nuolat šlampa moters kambario kampas, virtuvėje pelyja siena, o nuo lubų gabalais byra dažai. 

Namas tapo administratoriaus skolininku

Už visą šį „malonumą“ namo gyventojams teko susimokėti. „Adminvalda“ pateikė darbų aktą, kuriame bituminė danga, sunaudota aštuonbučio uždengimui, įvertinta 658 eurais, dujos dangai prilydyti įkainotos 109 eurais, dar kažkokie neaiškūs „mechanizmai“ kainavo 36 eurus, o brangiausiai, žinoma, paskaičiuota už meistrų darbą – net 1083 eurai.

„Taip visas mūsų namas tapome administratoriaus skolininku. Iki stogo keitimo, pavyzdžiui, praėjusių metų vasario mėnesį, per mėnesį „Adminvaldai“ mokėjau 1,92 euro už administravimą, 2,65 euro kaupiamosioms lėšoms ir 5,30 euro – už techninę priežiūrą, o mūsų namas buvo sukaupęs daugiau kaip 134 eurų kaupiamųjų lėšų. Po stogo remonto ne tik per sienas bėga vanduo, bet ir sąskaitos išaugo: štai, šių metų birželio mėnesį gavau sąskaitą, kurioje vien kaupiamųjų lėšų eilutėje buvo įrašyta 15,90 euro suma“, – iš „Adminvaldos“ gautas sąskaitas ant stalo kloja ponia Benedikta.

Moteris atvirauja, kad jau kurį laiką „Adminvaldos“ sąskaitų nebeapmoka. „Iki 2018 metų rugsėjo mėnesio dar mokėjau, o paskui nebegalėjau – nebeleido širdis mokėti“, – atsidūsta gyventoja.

Sąskaitas už paslaugas

Šį mėnesį pensininkė jau sulaukė „Adminvaldos“ paraginimo sumokėti skolas – iš viso 250 eurų. Namo administratorius moteriai dar pagrasino, kad negavęs nurodytos sumos išieškos ją priverstine tvarka, o dėl turto arešto, antstolio vykdymo išlaidų ir priverstinio įkeitimo pensininkė patirs papildomų išlaidų. Moteris nesupranta, kodėl ji turi mokėti administratoriui už stogo remontą, jeigu po jo sutaisymo per kambarių sienas bėga vanduo? „Naują stogą nusipirkau, o po trejų metų nebėr stogo“, – stebisi ponia Benedikta.

Ir kiti kaimynai netrykšta džiaugsmu, turėdami tokį administratorių, tačiau kol namas turi skolų už neva atliktus darbus, tol gyventojai negali pakeisti prižiūrėtojo.

Prašo įspėti kitus žmones

Tokio pat dydžio sąskaitas, kaip ir kiti kaimynai, gauna dar viena pensininkė, kurios bute apskritai nėra nei vandens, nei tualeto – gamtinius reikalus moteris eina daryti į lauką. Kaimynai liko nesupratę, kodėl jos sąskaitos nėra mažesnės.

„Einam į rūsį, parodysime, kaip techninę priežiūrą, už kurią susimokame kas mėnesį, mūsų name atlieka „Adminvalda“, – kviečia žmonės.

Jie pirštais rodo į palubyje einantį šalto vandens įvadinį vamzdį, kuris neva apšiltintas vata, o iš tikrųjų nukarę vatos gabalai kur ne kur apvynioti viela ir laikosi tarsi ant voratinklių, o vietomis iš viso boluoja plikas vamzdis. Negana to, rūsyje žmonės turi ir savo upę – lietaus vanduo čiurlena grindimis. „Tiktai rinkliavą renka, o namas griūva akyse“, – piktinasi žmonės.

„Mes Seno Šalčio pagalbos nesitikim, mes jūsų prašom tik vieno: jeigu galit, padėkit kitiems žmonėms, kad jie nepasimautų ant tokių veikėjų“, – prašė gyventojai.       

„Adminvalda“ direktoriaus komentaras

„Radviliškio krašto“ redakcijoje apsilankė UAB „Adminvalda“ direktorius Evaldas Kmitas ir pakomentavo aprašytą situaciją.

„Mūsų įmonei administruoti namą Kelmės rajone, Liolių seniūnijoje, Gailių kaime, adresu Pramonės g. Nr. 2, atidavė administruoti savivaldybė, nes daugiau niekas jo nenorėjo. Tai avarinės būklės namas, vanduo per stogą bėgo iki pirmo aukšto. Suremontavome stogą, vanduo nebėga. Gyventojai už stogo remontą nemoka, realiai šiame name mokesčius moka tik vienas butas. Namas mums už remontą skolingas per tūkstantį eurų, žadame atsisakyti jo administravimo, nes nebenorime gilinti finansinės duobės. Visi skolininkai šiuo metu perduoti skolų išieškotojams.
Beje, stengėmės, kad gyventojams stogo remontas kainuotų pigiau, vežiau savo medžiagas, už kurias neėmiau pinigų. Apie skęstantį rūsį sužinojau tik iš jūsų, nusiunčiau vyrus sutvarkyti.

Šio namo gyventoja skundžiasi, kad drėksta buto sienos. Tačiau jos drėksta ne dėl kiauro stogo, o todėl, kad gyventoja kūrena krosnį ir nevėdina būsto.

Su kitų administruojamų namų gyventojais bendraujame, savo administruojamuose namuose vykdome kompleksiškus remontus: remontuojame stogus, šildymo sistemos balansinę įrangą, keičiame elektros instaliaciją. Taip pat tvarkome aplinką: kasame sniegą, asfaltuojame kiemus, pjauname žolę ne kartą per du mėnesius, bet kas dvi savaites. Nesu tas, kuris reklamuojasi, dirbu ir viskas. Kurie gyventojai nori, tie tvarko savo namus, kurie nenori, tie kaltina kitus“.

1 Nuo vamzdžio lietaus vanduo iki žemės nuvestas pakišus keletą seno asbestinio šiferio lakštų nuolaužų.

2 Santechnikas-racionalizatorius prakiurusį kanalizacijos vamzdį sulopė panaudojęs atliekas ir špagatą.

3 Namo stogas pakeistas praėjusių metų vasarą ir gyventojai dar tebėra už jį skolingi, o per lubas bėga vanduo.

4 Taip atrodo rūsyje „apšiltintas“ šalto vandens vamzdis.

5 Rūsyje žmonės turi ir savo upę – lietaus vanduo čiurlena grindimis. „Tiktai rinkliavą renka, o namas griūva akyse“, – piktinasi žmonės.

6 Ponia Benedikta prieš kelerius metus nusipirko butą su nauju stogu, o po namo administratoriaus renovacijos per lubas bėga vanduo, pelyja sienos.

7 Lietaus vanduo tiesiog bėga palei pamatą ir jį plauna.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Aplikasi Bambu4d
Aplikasi RTP Slot
Aplikasi RTP Booster
Aplikasi Slot Demo
Aplikasi Prediksi Togel
RTP Bambu4d
RTP IDN Slot
RTP PG Soft
RTP Habanero
RTP Microgaming
RTP TopTrend Gaming
RTP GMW
RTP Nolimit City
RTP Booster
Slot Demo Bambu4d
Slot Demo PG Soft
Slot Demo Habanero
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Prediksi Togel Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Lexitoto
Lexitoto
Aplikasi Lexitoto
Aplikasi RTP Slot
Aplikasi RTP Booster
Aplikasi Slot Demo
Aplikasi Prediksi Togel
RTP Lexitoto
RTP IDN Slot
RTP PG Soft
RTP Habanero
RTP Microgaming
RTP TopTrend Gaming
RTP GMW
RTP Nolimit City
RTP Booster
Slot Demo Bambu4d
Slot Demo PG Soft
Slot Demo Habanero
Situ Togel Online
Situs Togel Amanah
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Prediksi Togel Lexitoto