Socialiniai tinklai

Aktualijos

Administracijos direktoriaus ataskaita „nepraslydo“ Taryboje

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 23 d. vykusiame Tarybos posėdyje buvo tvirtinama savivaldybė administracijos direktorės J. Margaitienės ataskaita. Ataskaitoje  daug direktorės nuotraukų ir gyrimosi, kokiose šventėse lankėsi ir ką apdovanojo. Tačiau Tarybos nariai direktorės ataskaitoje pasigedo administracijos direktorės savikritikos.

Direktorė apipilta klausimais

Prieš administracijos direktoriaus ataskaitos tvirtinimą J. Margaitienė buvo tiesiog apipilta klausimais. „Administracijos direktorė vykdo Tarybos sprendimus, taip pat mero pavedimus bei potvarkius. Ar 2019 m. buvo vykdoma savivaldybės įmonių priežiūros veikla? Ar visi 2019 m. numatyti darbai buvo atlikti? Iš direktoriaus ataskaitos nesimato, kokių konkrečių darbų nepavyko atlikti, dėl kokių priežasčių, gal jie perkelti į kitus metus?“- klausė opozicijoje esanti Tarybos narė Z. Žvikienė.

Į klausimus atsakyti nesugebėta

Galimai direktorė J. Margaitienė manė, kad jos ataskaita bus patvirtinta be jokių „nepatogių“ klausimų, todėl klausimų lavina ją gal kiek ir pribloškė.

„Manau, kad administracijos direktoriaus ataskaita – perteklinis dalykas, visi nuveikti darbai išdėstyti savivaldybės administracijos ataskaitoje. Konkrečiai neįvardinčiau, kokie darbai neatlikti – visos sritys buvo paliestos“.

O kaip asmeninė atsakomybė?

Toks direktorės nesugebėjimas atsakyti į paprastus klausimus netenkino Tarybos narės  ir J. Margaitienei buvo primintos jos pareigybei priklausančios funkcijos. „Administracijos direktorius tiesiogiai ir asmeniškai atsako už įstatymų, Vyriausybės ir savivaldybės tarybos sprendimų įgyvendinimą  jo kompetencijai priskirtais klausimais. Taigi administracijos direktorius privalo asmeniškai pareikalauti, kad visi numatyti darbai būtų atlikti. Man direktorės atsakymas nesuprantamas“,- J. Margaitienei rėžė Tarybos narė Z. Žvikienė.

Ar yra kuo girtis?

Galimai direktorė nelabai turi ir kuo girtis, aišku, be lankymosi šventėse. J. Margaitienės vadovaujama savivaldybės administracija negavo Lietuvos savivaldybių apdovanojimo „Auksinės krivūlės“ nuo 2011 metų. O  taip pat administracijai pavaldūs kai kurie seniūnai taip „gerai“  tvarkosi savo seniūnijose, kad net meras, važiuodamas į susitikimą su Beinoravos gyventojais, buvo priverstas sukti atgal dėl nepravažiuojamo žvyrkelio.

Direktorės nuotraukomis gausiai iliustruotoje ataskaitoje  taip pat nutylima, kad dėl nepadarytų darbų, per dešimtmečius nesutvarkytų dokumentų, dėl netinkamo administravimo savivaldybės administracija nuolat gauna Seimo kontrolieriaus bei Vyriausybės atstovo teikimų.

O praėjusiame Tarybos posėdyje Tarybos narys G.Lipnevičius paviešino dar įdomesnį dalyką – pasirodo, savivaldybės administracija, vadovaujama J. Margaitienės, pralaimėjusi visas bylas teismuose, net 7 mėnesius nevykdė teismo sprendimo… Tokia savivaldybės vadovės nekompetencija jau seniai radviliškiečių pastebėta ir daugelis mano, kad ponia Moteris  Saulė „sėdi ne savo rogėse“.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Strateginis veiklos planas – tik fantazija?…

Avatar

Paskelbta

data

Nemažai diskusijų  balandžio 1 d. Radviliškio rajono savivaldybės taryboje sukėlė  Radviliškio rajono savivaldybės 2021-2030 metų strateginio plėtros plano tvirtinimas. Buvo pastebėta, jog jame nėra numatyta realių  darbų, kuriuos reikėtų įgyvendinti per dešimt metų.

Strateginį veiklos planą rengė pirmakursis?

Tarybos posėdyje  nemažai kritikos Strateginiam planui kliuvo ir iš gyventojų, ir iš Tarybos narių. Buvo pastebėta, jog plane neatsispindi tragiška rajono situacija – gyventojų vidutinis amžius pats prasčiausias šalyje, o gydytojų, tenkančių vienam gyventojui, skaičius pats mažiausias.
Kadangi į rajoną įsisukęs mokyklų naikinimo vajus, Strateginiame plane taip pat nepaminėta, kokias mokyklas numatoma uždaryti ar reorganizuoti.
Strateginio plano rengėjams kliuvo ir už tai, kad paruoštame dokumente  nėra gyventojų apklausų rezultatų.

Plane  nepakankamai nušviesta ir turizmo įgyvendinimo strategija – jame paminėti dviračių takai, kuriuos gyventojai apvažinėjo jau prieš penkerius metus.

Paminėjus tokius trūkumus, iškilo klausimas, ar toks dokumentas apskritai reikalingas – jį sudaro per 80 puslapių, o  jokios konkrečios informacijos nepateikta.

Dokumentas – tik vizija…

Savo kūrinį tarybos posėdyje bandė ginti Investicijų ir turto valdymo skyriaus  vedėjas Gintaras Pilypas. „Strateginio plano ruošimą 10 metų laikotarpiui įpareigoja Seimo nutarimai, Vidaus reikalų ministerijos įstatymai.  Jis neturi būti konkretus – ką  pasieksime, kokia  kryptimi vystysime rajoną – tai sudėlios Tarybos sprendimai. Gyvenimas keičiasi ir nėra galimybės surašyti konkrečius objektus – tai daroma ruošiant 3 metų strateginį planą. Šis dokumentas neužkerta kelio keisti rajono vystymo krypties kitai Tarybai“,- sakė vedėjas.

Tarybos narė Z. Žvikienė pasiteiravo, kur vis dėlto galima susipažinti su gyventojų apklausų rezultatais – juk įdomu, kokie rajono gyventojų lūkesčiai.

Pasirodo, apklausų rezultatai buvo patalpinti tik  savivaldybės internetinėje svetainėje, o pagal juos, pasak  G. Pilypo ir buvo kuriamas Strateginis planas.

Tad  apie 90 puslapių sudarantis dokumentas – tik vizija, kuri galimai niekada nebus įgyvendinta.

Tvarkinga gatvė bus tvarkoma …  kad gatvė būtų tvarkinga

Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo G. Pilypo, kodėl ardoma  gera Vasario 16-osios gatvė. Pasak vedėjo, Radviliškio rajonas nėra tikslinė teritorija, tik geresnė už vidutinę, ir iš Europos sąjungos negavo lėšų kelių rekonstrukcijai, o tik kelių tvarkymui, gerinant eismo sąlygas. Tad  siekiant įsisavinti šias lėšas ir gerinamos eismo sąlygos trijose sankryžose: bus užtikrintas saugus pėsčiųjų judėjimas, pagerintas apšvietimas, bus lengviau judėti neįgaliesiems.

Tarp Tarybos narių buvo kilusi diskusija dėl administracijos direktorės J. Margaitienės  darbų  pirkimo konkurso už daugiau kaip 650 tūkst. eurų, nes radviliškiečiai Vasario 16-osios gatvę jau praminė „auksine“, kaip ir miesto aikštę.

Jonas PetrikasSkaityti daugiau

Aktualijos

Beveik 60 kartų gaisrinę saugą pirtyse tikrino ugnis

Avatar

Paskelbta

data

Prieš didžiąsias šventes, tarp jų ir Velykas, per Didįjį šeštadienį yra įprasta kūrenti pirtį. O ten, kur ugnis, visada yra didesnė ir gaisro tikimybė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien šiais metais degė 59 pirtys, pernai per tą patį laikotarpį liepsnojo 47. Net 45 gaisrai jose įsiplieskė dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų. Po kelis gaisrus sukėlė elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai ir neatsargus žmogaus elgesys.

Vien pernai ugniagesiai gesino 175 pirtis. Kaip rodo penkerių metų gaisrų statistika, vidutiniškai per metus ugnis aplanko daugiau kaip 140 pirčių.

„Didžiausias gaisro pavojus pirtyje kyla dėl netinkamos konstrukcijos dūmtraukių, kai nesilaikoma norminių atstumų tarp sumontuoto šildymo įrenginio ar dūmtraukio iki degių statinio konstrukcijų. Dūmtraukis nuo jų turi būti nutolęs ne mažiau kaip 25 cm, o nuo paties šildymo įrenginio  – nuo 25 cm iki 1 m. Be to, kūrenant pirtį  patartina jos per daug neprikūrenti ir nepalikti be priežiūros. Pakuros durelės turi būti uždarytos, o malkos laikomos ne arčiau kaip per metrą,“  – sako  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento  Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos vyriausiasis specialistas Kęstutis Skrickis.

Be to, priklausomai nuo pirties eksploatavimo intensyvumo, bet ne rečiau kaip kartą per metus, būtina  iš dūmtraukio išvalyti suodžius. Beje, pirties durys turi atsidaryti į išorę, jos turi būti be užraktų ar sklendžių, kad kilus gaisrui iš jos galėtumėte kuo skubiau išeiti.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos

Skaityti daugiau

Skaitomiausi