Nepalik stalčiuje savo angelo sargo

Angelu sargu drąsiai galime pavadinti prie jūsų drabužių, krepšio ar kuprinės  pritvirtintą atšvaitą. Jūs net neįsivaizduojate, kaip jis jus saugo tamsiuoju paros metu. Esant blogam matomumui, eismo įvykiuose dažniausiai nukenčia atšvaitų neturintys arba netaisyklingai juos nešiojantys pėstieji, nes vairuotojai juos pastebi per vėlai.

Skaudžiausia tai, jog dažnai yra pamirštami mūsų mažiausieji eismo dalyviai, kuriais mes, suaugusieji, pirmiausia ir turėtume pasirūpinti – prisegti jiems žaismingą atšvaitą ar užvilkti liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.  Tinkamo elgesio pavyzdį kelyje  vaikams turėtų demonstruoti patys suaugusieji – kitų eismo dalyvių dėmesį tamsoje atkreipiančio  atšvaito nelaikyti įkišto į stalčių, o jį nuolat nešioti su savimi.

Kai apie saugumą kelyje kalbame aplamai, dažnai tai žmonėms praeina pro ausis. Tačiau kai paklausi konkretaus žmogaus, kodėl tu elgiesi taip ar kitaip, jis susimąsto. Todėl  Pakruojo rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Jurgita Bialaglovė kartu su Rozalimo mstl. bendruomenės pirmininke Vaida Kanišauskiene surengė  akciją, kurios metu asmeniškai kreipėsi  į sutiktus eismo dalyvius su klausimu „Ar segi atšvaitą?“  Ankstų sausio 18 d. rytą Pakruojo rajone prie Rozalimo mstl. esančių ugdymo įstaigų vykusioje akcijoje talkino ir  policijos rėmėja Laisvida Badauskienė.

Šios akcijos tikslas buvo pamatyti, ar ugdymo įstaigas lankantys vaikai, juos lydintys asmenys, taip pat kiti į darbą skubantys miestelio gyventojai turi ir taisyklingai nešioja atšvaitus, priminti, kad atšvaitas – efektyvi saugumo priemonė, kuri padeda būti laiku pastebėtiems ir apsaugo nuo nelaimingų  įvykių kelyje.

Akcijos metu daugelis pėsčiųjų, ypač moksleiviai, atšvaitus turėjo ir juos segėjo taisyklingai. Tie, kas jų neturėjo, iš akcijos rengėjų gavo dovanų. Pėstiesiems buvo padovanota 50 atšvaitų, 5 liemenės su šviesą atspindinčiais elementais, o darželinukams ir pradinukams – 20 spalvinimo knygelių „Susipažinkime – policija“.

Analogiškos  akcijos, pratinančios eismo dalyvius gatvėje keliauti su atšvaitu,  bus vėl vykdomos tiek Rozalime, tiek kitose Pakruojo rajono gyvenvietėse.                                           

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts