Socialiniai tinklai

Aktualijos

Meras ginasi ištartos frazės arba mero nuomonė pagal Mėnulio fazę

Avatar

Paskelbta

data


Pastaruoju metu  Radviliškio rajono  meras bei jo svita labai įdėmiai skaito savaitraštį „Radviliškio kraštas“ ir analizuoja, nagrinėja  jame publikuojamus straipsnius.

Redakcija tikrai pamaloninta tokio  didelio dėmesio, tačiau stebina kai kurių savaitraštyje publikuotų  straipsnių interpretavimas.
Štai savivaldybė tinklapyje rašoma, kad  „savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ išspausdinta publikacija „Mero žinia gyventojams: kaimo mokyklos bus uždaromos“ neatitinka tikrovės, joje esančioje pastraipoje „Meras „rėžė iš peties“ neteisingai interpretuojami mero A. Čepononio Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2018-10-23 posėdyje pasakyti žodžiai apie lėšų trūkumą kaimiškųjų vietovių mokyklų administracijoms išlaikyti“.
Tokia  savivaldybės valdininkų pozicija tikrai glumina. Nejaugi meras A. Čepononis netikėtai susirgo  skleroze, o gal „gavo per galvą“ nuo savo partijos vadovų dėl  Tarybos posėdžio metu ištartų žodžių dėl kaimo mokyklų uždarymo?
Nieko neiškraipydami, nepraleisdami nei žodelio, cituojame mero  pasisakymą dėl kaimo mokyklų uždarymo: „Niekas manęs už liežuvio netempė, tada reikia pasakyti viską iki galo. Taip, kaimo mokyklos užsidarinės, taip naują  apmokėjimo tvarką įvedus neliks nuo kitų mokslo metų Alksniupiuose mokyklos vadovo, Pakalniškiuose neliks, Pociūnėliuose neliks, Grinkiškyje neliks, todėl, kad bendram administravimui skiriama 20 proc. nuo mokinių skaičiaus“. Beje, mero ištartą frazę „kaimo mokyklos užsidarinės“ galima ne tik išgirsti, bet ir pasižiūrėti Tarybos posėdžio transliaciją. 
Keista, kad savivaldybės tinklapyje  išspausdintame straipsnyje meras prieštarauja pats sau:  „Apie mokyklų uždarymą kalbos nėra“, – sakė Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis.
Tada  įdomu, kada meras melavo: sakydamas, kad kaimo mokyklos užsidarinės, ar sakydamas, kad apie jų uždarymą nėra nei kalbos? O gal, kaip ir visus politikus, jį netikėtai  ištiko Alzheimerio ligos priepuolis? Na, tokiu atveju dar kartą reikia peržiūrėti Tarybos posėdžio įrašą ir  perklausyti ištartas frazes. Ne veltui sakoma, jog  „Žodis žvirbliu išlekia, o jaučiu sugrįžta“.
Tą mero paleistą „žvirblį“ įvertino ir rajono gyventojai. „Skaičiau, kad meras sakė, jog kaimuose mokyklos užsidarinės. Kas kaime beliks: maras išnaikino vištas, kiaules – kiaulių gripas, o žmonės patys išnyks.  Mūsų valdžia tuos „kaimo jurgius“ skriaudžia. Sovietiniais laikais kiekvienam kaime buvo po mokyklą, tiesiog kaimo gryčioj visos keturios klasės tilpo viename kambaryje. Iš tokių mokyklų išėjo ir mokslininkų, katras žioplas net ir keturi mokytojai neišmokys. Skaičiau, kad Sidabravo apylinkėje buvo 11 mokyklų, o dabar vieno Sidabrave likusi: Vadaktų nebėra, Kundrėnų nebėra, Ožaičių nebėra“,- sakė redakcijai paskambinęs 85 – erių metų skaitytojas iš Sidabravo seniūnijos.  
Kaip yra iš tiesų, kuriuo atveju kartą meras sakė netiesą – pirmą ar antrą kartą, paliekame spręsti skaitytojams. Artėjant rinkimams, meras gali pradėti „suokti“, kad kaimuose mokyklos dar ir atsidarys. 

„Radviliškio krašto“ informacija


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija prašo pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Juliaus Janušo dingimo.

30 metų vyras liepos 4 d.  apie 18.00 val. išėjo iš  Pakruojo r., Rozalimo mstl., Vilties g., esančių  namų  ir negrįžo.  Jo požymiai: 175 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, šviesiai rudų trumpų plaukų, vilkėjo juodos spalvos marškinėliais, pilkos spalvos sportinėmis kelnėmis, avėjo mėlynos spalvos sportiniais bateliais.

Turinčius  informacijos apie šį asmenį, prašytume paskambinti Pakruojo rajono policijos komisariato  vyriausiajam tyrėjui Robertui Valiušiui telefonu (8 655 25534) arba parašyti elektroniniu paštu robertas.valiusis@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Įtvirtintas reagavimas į pranešimus apie žiaurų elgesį su gyvūnais ir jų kankinimą

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 14 d.  vykusiame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus Dariaus Remeikos ir Lietuvos policijos generalinio komisaro Renato Požėlos susitikime pasirašyti trys svarbūs teisiniai dokumentai, kuriais sudaromos galimybės efektyviau ir operatyviau reaguoti į gyvūnų gerovei pavojų keliančias situacijas, užtikrinamas bendras veiksmų planavimas ir koordinavimas, numatyti aiškūs bendri veiksmų algoritmai, gavus pranešimą apie įtariamą žiaurų elgesį su gyvūnais.

Gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, pareigūnai nedelsiant reaguos į informaciją ir, pasitelkus turimas pajėgas, vyks į įvykio vietą. Bus renkama, kaupiama ir analizuojama informacija apie prižiūrimoje teritorijoje gyvenančius asmenis, kurie, neturėdami Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatyta tvarka išduoto leidimo, veisia gyvūnus verslo tikslais, ir tokia informacija perduodama teritoriniam Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentui. Susitarta organizuoti bendras netikėtas patikras įtariamose nelegaliose gyvūnų veisyklose, gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, reaguoti nedelsiant. 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba įsipareigojo užtikrinti, kad gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, būtų organizuojamas operatyvus patikrinimas gyvūnų laikymo vietoje, būtų analizuojama, vertinama, sisteminama ir tikrinama gauta informacija.     
Šalys įsipareigoja siųsti ekspertus, taip pat dalyvauti bendruose svarstymuose, pasitarimuose, diskusijose ir mokymuose ar renginiuose, susijusiuose su vartotojų teisių apsauga maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto sauga, kokybe, gyvūnų sveikata ir gerove, keistis turima informacija ir darbo patirtimi, bendradarbiauti tiriant teisės pažeidimus.

Sutarta teikti vieni kitiems nuolatinę metodinę pagalbą ir konsultuotis dėl vartotojų teisių apsaugos maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto saugos, kokybės, gyvūnų sveikatos ir gerovės klausimais.
Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentų vadovams nurodyta užtikrinti efektyvų bendradarbiavimą ir prireikus organizuoti bendrus veiksmus reaguojant bei tiriant pažeidimus, susijusius su žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu ir neteisėtu gyvūnų (augintinių) veisimu verslo tikslais.

Taip pat sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, įgaliota spręsti aktualias gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje kylančias problemas ir inicijuoti reikalingus pokyčius, būtinus teisės aktų pakeitimus. Šioje gyvūnų gerovės darbo grupėje dirbs Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos policijos, VMVT, Lietuvos veterinarijos gydytojų ir Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijų, Lietuvos kinologų draugijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir nevyriausybinių gyvūnų gerovės ir jų teisių apsaugos organizacijų atstovai.

Lietuvos policijos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019