Žolinės  atlaidai Šeduvos bažnyčioje

Žolìnė švenčiama rugpjūčio 15 d. Ši šventė dar vadinama Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmėmis. Tai pati seniausia ir garbingiausia šv. Marijos šventė.

Pasakojama, kad apaštalai, atidarę Marijos kapą, nerado jos kūno– tik gėles. 1950 m. popiežius Pijus XII, tikėjimą, kad Marija buvo paimta į Dangų su siela ir kūnu, paskelbė kaip dogmą. Senovės baltai žolinę skyrė apeigoms didžiajai Deivei gimdytojai Ladai atlikti ir jai atiduoti užaugusio ir subrendusio derliaus aukas. Iki tos dienos niekas nedrįsdavo valgyti naujojo derliaus vaisių.
Rugpjūčio 15 d.  Šeduvos Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčioje, kaip ir visose Lietuvos bažnyčiose,  vyko Žolinės atlaidai. Juos pirmą kartą aukojo kunigas Raimundas Šnapštys. Žolinės atlaiduose taip pat dalyvavo Sidabravo bažnyčios klebonas Remigijus Jurevičius ir Šeduvos bažnyčios klebonas Virginijus Kazaitis.
Gausus būrys tikinčiųjų susirinko į Žolinės atlaidus šventiškai papuoštoje bažnyčioje.
Žolinės atlaiduose Šeduvos bažnyčioje  dalyvavo Seimo narys Algirdas Butkevičius, „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius, seniūnas, gausus būrys šeduvių bei   „Radviliškio krašto bendruomenės“ narių.
Beje, į Žolinės  atlaidus bei spalvingą šventę Šeduvoje  „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininką G. Lipnevičių bei bendruomenės narius „Kavos popietės“ metu pakvietė bendruomenės Šeduvos skyriaus vadovė Marija Bakovienė.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts