Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Žiemos sporto šventė sukvietė bendruomenę

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajone, prie Šiaulės žemės apžvalgos bokšto, žiemišką savaitgalį susirinko „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai, Radviliškio rajono gyventojai ir svečiai, nešini rogutėmis, slidėmis, kitu žiemos sporto inventoriumi. Čia visų jų laukė žiema.
Visi džiaugėsi žiemos teikiamais malonumais: sportavo, su šeimomis pramogavo prie laužo, važinėjosi rogėmis, traukiamomis arkliuko, dalyvavo šiaurietiško ėjimo pamokoje, estafetėse, varžėsi eglučių metimo bėgimo, rogučių, slidinėjimo rungtyse, išbandė sniegbačius ir dar daug įvairių žiemos teikiamų pramogų.
Sveiko ir aktyvaus gyvenimo visus žiemos šventės dalyvius mokė Radviliškio rajono sveikatos klubo „Atgaja“ nariai. Koše ir arbata susirinkusiuosius vaišino LR valstybės sienos pakrančių apsaugos rinktinės Šiaulių užkardos pareigūnai.
Norintieji iš aukštai pasižvalgyti po apylinkes, lipo į Šiaulės apžvalgos bokštą, nuo kurio atsivėrė žiemiškos Šaukoto ir Šiaulėnų seniūnijų apylinkės.
Šventėje dalyvavę „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai džiaugėsi geru oru ir žiemos teikiamais malonumais.
Džiaugiuosi, kad rajono savivaldybė organizavo tokį masinį renginį. Praėjusių metų žiemos šventė buvo be sniego, dalyvavo tik kelių partijų atstovai. Šiemet, kaip mane informavo, renginys buvo puikus, ačiū organizatoriams, Šaukoto seniūnijai. Tikiuosi, kad tai taps tradiciniu žiemos renginiu ant Šaulės kalno“,- sakė dėl ligos šventėje negalėjęs dalyvauti „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius.
Pastaba organizatoriams: kitais metais pasirūpinkite daugiau automobilių statymo vietų, nes jų labai trūko.

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi