Žentui už uošvės mušimą batu – laisvės apribojimas

Daug juokų ir anekdotų prikurta apie žento ir uošvės santykius. Iš jų atrodo, kad geri santykiai tarp jų – misija neįmanoma. Kas anekdotus kuria, o kas ir gyvenime pritaiko. Štai toks Valdas Banaitis uošvienę skriaudė rugsėjo 5 d. 17.30 val. Konfliktas vyko Radviliškyje, Trumposios gatvėje. 2,73 promiles į alkotesterį įpūtę vyrukas iškart atsidūrė areštinėje. Pradėjus ikiteisminį tyrimą, jis pasekė teismą ir dėl 50-mečio vyriškio veiksmų buvo priimtas teismo baudžiamasis įsakymas.

Anekdotinė situacija

Pradėkime nuo juokų. Štai anekdotas:

Turguje moterėlė rėkauja:

– Bulvės iš Černobylio…

– Ko tu čia visiems šūkauji, kad iš Černobylio. Juk niekas nepirks, – bara kolegė.

– Perka, dar ir kaip perka! Uošvėms, kaimynams…

Ironizuojant, išeitų, kad šįkart neįtikusiai uošvienei Valdas B. bulvių ir Černobylio pirkti negavo ir 80-metei senolei trenkė į šoną vyrišku sandalu. Močiutė pasitaikė nepėsčia ir išsikvietė policiją. Nukentėjusioji skundėsi skausmu kairiame šone, todėl buvo iškviesti ir medikai, bet priežasties vežti į ligoninę nerado. Žentas buvo girtas, o uošvė – blaivi.

Gailėjosi – teks kartu gyventi

Valdas B., gyvenantis vienuose namuose su uošviene, ikiteisminio tyrimo metu davė parodymus, kad savo kaltę pripažįsta visiškai ir dėl savo veiksmų labai gailisi. Įvykęs žodinis konfliktas, jis buvęs girtas, tai ir šlioptelėjo uošvienei vyriška basute, nežiūrėdamas, kur pataikė. Jis pripažino, kad tokiems auklėjimo būdams priežasties nebuvo.

Teistas nebuvo, tik mėgsta išgerti

Kad ir keistoko būdo, Valdas B. anksčiau teisėtvarkos akiratį mažai pakliuvęs buvo. Teismas gavo įvertinti jo asmenybę ir nustatė: radviliškietis padarė vieną nesunkią nusikalstamą veiką, tačiau nusikalto būdamas anksčiau neteistas, jis baustas administracine tvarka už pasirodymą viešoje vietoje, esant neblaiviam, taip pat – už kelių eismo taisyklių pažeidimus, nedirba.

Bausmę parinko prokuroras

Į šias aplinkybes taip pat atsižvelgė ir prokuroras, siūlydamas bausmę. Jis į teismą kreipėsi su pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu. Buvo numatyt, kad bausmės tikslai bus pasiekti Valdui B. skyrus baudžiamojo įstatymo straipsnio sankcijoje numatytą bausmės rūšį – laisvės apribojimą devyniems mėnesiams, kas priverstų jį apmąstyti savo netinkamą elgesį. Kaltinamasis, dar prieš bylos patekimą į teismą, su siūloma bausme sutiko. Kadangi byla išnagrinėta supaprastinto proceso būdu, rašytinio proceso tvarka, paskirta bausmė mažintina vienu trečdaliu. Į paskirtą bausmę siūlyta įskaityti dvi Valdo B. laikinajame sulaikyme išbūtas paras. Kad netinginiautų, atlikinėdamas bausmę, siūlyta skirti baudžiamojo poveikio priemonę – dalyvavimą smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Laisvės apribojimas įpareigos keisti įpročius

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjas Augustinas Mitkus tenkino prokuroro prašymą ir 2022 m. spalio 13 d. priėmė teismo baudžiamąjį įsakymą, kuriuo Valdui Banaičiui paskyrė galutinę 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, uždraudžiant jam vartoti alkoholinius gėrimus ir psichiką veikiančias medžiagas. Iš šio termino išskaičiuotos dvi paros, kurias nuteistasis praleido areštinėje. Taip pat teks vyriškiui pasikankinti ir mokymuose – jis įpareigotas per 5 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Formaliai – gali skųstis

Pagal įstatymą, Valdas Banaitis, gavęs jam išsiųstą teismo baudžiamąjį įsakymą, per 14 dienų nuo jo gavimo gali nesutikti su siūloma bausme bei prašyti surengti žodinį bylos nagrinėjimą teisme. Jam tokio prašymo nepareiškus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts