Socialiniai tinklai

Aktualijos

Viskas buvo seniai, bet tebėra vis taip pat arti

Avatar

Paskelbta

data

Ši vasara – dar vienas stebuklas mūsų gyvenime. Jau 50 metų prabėgo nuo to laiko, kai paskutinis skambutis iki jaudulio suvirpino širdies stygas. Prasidėjo savarankiškas gyvenimas. Nesitikėjome, kad būsime laimingi, kad pagausime laimės paukštę. Mes skubėjome mėgautis gyvenimu.
Eidami sutikti saulės mes nešėmės gautas klasėje pamokas. Per ilgus bendravimo metus kaip iš neišsenkančio šaltinio sėmėmis naujų žinių, padrąsinimų, patarimų. Čia suvokėme, kad norėdami ieškoti grožio pirmiausia jį privalome turėti savyje. Sakoma: „Jei žmogus ką nors nori rasti, ieško ir negalvoja įsidėti tik į savo kišenę, tai būtinai randa (Eug. Šimkūnaitė). Tad mes ieškojome ir radome. Tyliai ir atsargiai metų vingiais slinko dienos. Kiekviena diena išaušdavo vis kitaip. Kad  ir ši birželio diena. Ji daugiau panaši buvo į rudenį. Vėjas ūžavo sodriai žaliuojančių medžių šakose, pritvinkę, pilki debesys grasino visus pasveikinti lietaus bučiniais. Bet žiedais pasipuošęs birželis kėlė mums nusitaiką. Šiandien liūdėti nevalia. Šiandien mes vėl sugrįžtame į mokyklą, į SAVĄJĄ II-AJĄ VIDURINĘ. Ateiname į savo mokslo šventovę gerokai pasikeitę, bet širdimi išlikę jauni. Takas į mokyklą… Kiek kartų juo eita, skubėta. Šiandien tuo pažįstamu taku einame suvokdami, kad nėra kelio į laimę, kad laimė yra pats kelias. O ir mokykliniai metai nebuvo rengimasis gyvenimui, tai buvo gyvenimas, mūsų gyvenimas, autentiškas buvimas čia ir dabar. O svarbiausia – mūsų bendrystė. Mintyse skamba gerai žinomas dainos žodžiai: „Iš praeities staiga prisiminimai seni išplauks ir prieš akis ilgai šlamės klevai, švies mokykla sena baltais langais…“
Šurmuliuodami ir džiaugdamiesi vieni kitais kylame senais mokykliniais laiptais. Skubame į SAVO KLASĘ. Tiesa, ji jau nebe ta. Ne tie suolai, ne tie stalai. Bet vis tiek ji sava. „Klasė ketvirtam aukšte su langais į stadioną, tai pro juos tarytum paukščiai skrido mintys ir svajonės“… Ar pameni, drauge, koks šurmulys čia būdavo rytais?.. Vieni dalindavosi vakardienos įspūdžiais, kiti nusirašinėjo namų darbus ir prašė netrukdyti ramybės, kažkas nerimavo dėl nešvariai nuvalytos lentos. Kažkas paprasčiausiai krėsdavo pokštus. O kaip planuodavome pabėgimus iš susirinkimų! Vieniems tai buvo juokai, kitiems – kartus nusivylimas.
Va kažkuris atsinešė atsiminimų sąsiuvinį (Ech, ta jaunystė!), kažkas ištraukė iš rankinės seną mokyklinę nuotrauką. Ir vėl juokas. Graudus, ašaros palydėtas…
Kaip tada buvo gera. Šiandien daug ką atiduotum, kad galėtum pakartoti viską iš pradžios! Kas tai per stebuklai? Gal sportinės varžybos, gal choro repeticija, o gal kova už būvį – už teisę sėdėti paskutiniame suole?
O kur dar meilė? Kiek naktų dūsauta, kiek kartų rausta stovint prie lentos? Ar pameni? Ot tai buvo! Nejaugi pamiršai? Taip klausinėjome vieni kitų, nugrimzdami vis į naujus prisiminimus, susigrąžindami jaunystę…
Deja, kai kurie iš mūsų jau visam laikui išliks jauni. Mirtis pasiglemžė juos. Tai klasės auklėtojas P. Gimbutas, klasės draugai Bronius G., Aleksas J., Petras B. Sustojome rimtyje prie jų kapu, uždegėme atminimo žvakeles. Prisiminimų takais bent trumpam pabėgome nuo tos slegiančios tylos… Stovėjome tokie ramūs, solidūs, pasidabinę sidabro šarma, jau seniai tapę anytomis ir uošviais, močiutėmis ir seneliais, pasiruošę apmąstymams ir maldai. Visai taip, kaip bažnyčioje per Šv. Mišias. Meldėmės už buvusius, anapilin iškeliavusius mokytojus, už savo nebūtin išėjusius artimuosius, prašėme mintimis, kad Angelas sargas paliestų mūsų širdis savo baltu sparnu…
O paskui… Paskui baigėsi mūsų PAMOKA, „kurios tema – išsiskyrimas, kuri sekundė po sekundės sirpo laiko kekėj. Širdis skausmingai apkabino ilgesio dukrą ir jautrūs atsisveikinimo žodžiai suplasnojo klasėje…“

Alfonsė Stripeikienė, Radviliškio II-os vidurinės (V.Kudirkos)
mokyklos 1968 m. pirma abiturientų laida

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio jaunųjų atlikėjų sėkmė Tarptautiniame – nuotoliniame konkurse „Kalėdinės žvaigždės“

Avatar

Paskelbta

data

Nors ir gyvename pokyčių metu, ugdymas Radviliškio muzikos mokykloje šiuo metu vyksta nuotoliniu būdu, tačiau mokytojai bei mokiniai dirba, muzikuoja, tobulėja ir savo gebėjimus bei pasiekimus skuba įsivertinti konkursuose.

2021 metų sausio 10 dieną Kazachijos respublikos sostinėje, Nur-Sultano mieste, įvyko VI Tarptautinis – nuotolinis konkursas „Kalėdinės žvaigždės“.

Šiame konkurse savo jėgas išbandė nemažas Radviliškio muzikos mokyklos jaunųjų atlikėjų būrys.

Konkursui reikėjo pateikti atliekamų kūrinių video įrašus. Kuriuose matytųsi visas atlikėjas, kūriniai turėjo būti atliekami atmintinai. Įrašus vertino komisija susidedanti iš žymių Kazachijos nacionalinės  konservatorijos, bei Nacionalinio menų universiteto profesorių bei ekspertų.

Konkurse galėjo dalyvauti solinio dainavimo mokiniai bei instrumentinės muzikos solistai ir ansambliai. Dalyviai buvo vertinami už atlikimo profesionalumą, intonacijos švarumą, repertuaro sudėtingumą, muzikalumą, artistiškumą.

Mūsų mokyklos atstovus lydėjo sėkmė!

Instrumentinės muzikos grupėje – Fortepijono solistų II (8-10m.) amžiaus kategorijoje:

Grand Prix iškovojo Augustas Kazakevič (mokytojas Rytis Borusevičius)

II vietos laureato diplomą laimėjo: Rusnė Bartkevičiūtė (mokytoja Daina Vedeckienė)

Instrumentinės muzikos grupėje – Fortepijono solistų III (11-13m.) amžiaus kategorijoje:

I vietos laureato diplomą laimėjo: Kajus Korsakas (mokytoja Vera Silickaja)

I vietos laureato diplomą laimėjo: Emilija Dambrauskaitė (mokytoja Aurelija Stončiuvienė)

Instrumentinės muzikos grupėje – Fortepijono solistų IV (14-16m.) amžiaus kategorijoje:

I vietos laureato diplomą laimėjo: Akvilė Korsakaitė (mokytoja Vera Silickaja)

I vietos laureato diplomą laimėjo: Justė Levickaitė (mokytojas Rytis Borusevičius)

II vietos laureato diplomą laimėjo: Viltė Andzelytė (mokytoja Vera Silickaja)

Fortepijoninių ansamblių IV (14-16m.) amžiaus kategorijoje:

I vietos laureato diplomą laimėjo: Fortepijoninis duetas Patricija Butvilaitė ir Augustė Motekaitytė (mokytoja Diana Sabulienė)

Vokalinio dainavimo grupėje – Solinio dainavimo II (8-10m.) amžiaus kategorijoje:

II vietos laureato diplomą laimėjo: Radvilė Deltuvaitė (mokytoja Inga Petrauskienė)

II vietos laureato diplomą laimėjo: Rusnė Zalencaitė  (mokytoja Inga Petrauskienė)

Vokalinio dainavimo grupėje – Solinio dainavimo III (11-13m.) kategorijoje:

I vietos laureato diplomą laimėjo: Lėja Deltuvaitė (mokytoja Inga Petrauskienė)

Vokalinio dainavimo grupėje – Solinio dainavimo IV (14-16m.) kategorijoje:

I vietos laureato diplomą laimėjo: Juta Butkevičiūtė (mokytoja Inga Petrauskienė)

Sveikiname nugalėtojus ir linkime visokeriopos sėkmės, bei nesustoti tobulėjant!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškyje pareigūnai sulaikė gerokai išgėrusį VW Passat vairuotoją

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 14 d. 10.59 val. Radviliškyje, Gedimino g., vyras, gimęs 1989
m., vairavo automobilį „VW Passat“ neblaivus (2,42 prom.).
Vairuotojas sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi