Vis nepasimokantis jaunuolis už grotų atsidurs ilgam

Šių metų liepos 26 d. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio teismo rūmų teisėja Deimantė Andrulytė paskelbė nuosprendį daug kartų teistam jauno amžiaus Radviliškio rajono gyventojui Lukui K. Sprendžiant iš bylos medžiagos, jis – mėgėjas važinėti girtas, nesilaikyti kitų Kelių eismo taisyklių. Vyras ir šių metų gegužės mėnesį vairavo automobilį, būdamas smarkiai girtas, be to, tokiu savo elgesiu vengė atlikti paskirtą baudžiamojo poveikio priemonę – vairuoti transporto priemones.

Spalvinga biografija

Kas pirmiausia krinta į akis nuosprendyje – Lukas K., nors ganėtinai jauno amžiaus, tačiau yra ne kartą teistas už pačius įvairiausius nusikaltimus. Paskutinis teistumas pelnytas 2021 m. balandžio 30 d. nuosprendžiu už vengimą atlikti baudžiamojo poveikio priemonę – draudimą naudotis specialia teise – teise vairuoti kelių transporto priemones. Jam buvo skirta 1 metų 6 mėnesių 15 dienų laisvės atėmimo bausmė. Administraciniai nusižengimai išvardyti keliuose bylos lapuose, kur galima rasti ir kelių eismo taisyklių pažeidimus: už transporto priemonės vairavimą neturint tam teisės, už vairavimą neblaiviam, ir kitus nusižengimus. Paskirtų baudų Lukas K. nesumokėjęs.

Važiavo iš laidotuvių

Byloje buvo taikytas sutrumpintas įrodymų tyrimas ir teismas posėdyje liudytojų neapklausė. Apie savo girto pasivažinėjimo aplinkybes papasakojo pats Lukas K. Jis teisiamojo posėdžio metu kaltu prisipažino visiškai. Nors ir buvo atimta teisė vairuoti automobilį, jis tą dieną buvo draugo laidotuvėse kitame rajone, o po to išvažiavo pas draugus. Ten šventė, išgėrė degtinės, alaus, vėliau su draugais susipyko ir, nors jautėsi apsvaigęs, jis išvažiavo namo. Važiavo vienas. Tada Luką K. ir sustabdė pareigūnai. Į alkotesterį jis įpūtė net 2,26 promiles alkoholio. Kaip ir akivaizdu iš padarytų teisės pažeidimų, Lukas K. turi problemų dėl alkoholio vartojimo. Tesiamąjame posėdyje jis nurodė, kad nuo alkoholizmo gydėsi ir paskutiniu metu nevartoja alkoholio.

Automobilis įtartinai manevravo

Nors posėdžio metu teismas liudytojų neapklausė, tačiau rėmėsi jų parodymais, duotais ikiteisminio tyrimo metu. Vienas Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis davė parodymus, kad šių metų gegužės 21 d. apie 17 valandą buvo gautas pranešimas, kad sidabrinės spalvos automobilis „BMW 525“ važiuodamas pavojingai manevruoja po kelią. Tuo metu jis su kolege patruliavo tarnybiniu automobiliu. Buvo nurodytas įtartino automobilio valstybinis numeris. Pagaliau toks automobilis buvo pastebėtas atvažiuojantis priešpriešine juosta. Sustabdžius automobilį, paprašytas vairuotojas dokumentus pateikė ir paaiškėjo, kad tai Lukas K. Jam du kartus patikrintas blaivumas. Pirmą kartą jis įpūtė 2,36 promiles, o antrą – net 2,53 promiles. Lukas K. girtumo rezultatų neginčijo. Nors teisme Lukas K. nurodė, kad automobiliu važiavo vienas, iš policijos patrulio parodymų aišku, kad sustabdytame automobilyje buvo ir du keleiviai, kurie sėdėjo automobilio gale. Keleiviai atrodė stipriai neblaivūs, tačiau jiems blaivumas patikrintas nebuvo, nes jie to vengė, be to, trukdė dirbti pareigūnams. Buvo iškviestas kitas policijos ekipažas ir pareigūnai, tarsi rūpestingi dėdės, neblaivius piliečius parvežė namo. Na, o Lukas K. atsidūrė areštinėje.

Išvada – netinkamai vertina savo gyvenimo būdą

Teismas nuosprendyje pažymėjo, kad prieita išvados, kad Lukas K. yra linkęs daryti nusikaltimas veikas, turi klaidingus moralinius įsitikinimus, netinkamai suvokia savo elgesį ir gyvenimo būdą, nors ir teisiamas, savo elgesio nekeičia, todėl skirtinos griežčiausios bausmių rūšys – laisvės atėmimas ir areštas. Bausmės už Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalies ir 243 straipsnio  pažeidimą buvo subendrintos ir paskirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė. Kadangi buvo taikytas sutrumpintas įrodymų tyrimas, ši bausmė mažinta trečdaliu. Lukas K. buvo neatlikęs jam Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų 2021 m. balandžio 30 d. nuosprendžiu paskirtos bausmės, todėl bausmė subendrinta dar ir su šiuo nuosprendžiu bei skirta galutinė subendrinta bausmė – 1 metai 10 mėnesių laisvės atėmimo. Taip pat Lukas K. patirs ir kitas įstatymų numatytas pasekmes, kurios kyla dėl automobilio vairavimo, esant neblaiviam. Jam skirtos dvi baudžiamojo poveikio priemonės – uždrausta vairuoti kelių transporto priemones 4 metams bei konfiskuotas faktiškai nuteistajam priklausantis automobilis. Nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas įstatymų nustatyta tvarka.

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts