Viešos patyčios atsirūgo – buvusiam ekspolitikui teks atverti piniginę

Šiaulių apygardos teismas priėmė sprendimą byloje dėl Radviliškio rajono komisaro Lino Valio įžeidimo. Administracinėn atsakomybėn patrauktas buvęs politikas Marius Aleksiūnas bus priverstas susimokėti už įžeidžiančius epitetus. Skunde pateikti jo argumentai galėtų sugluminti ne vieną jo veiklos sekėją.

Dėjosi nekaltu

M. Aleksiūnas aukštesnės instancijos teismo prašė atsižvelgti į tai, kad apylinkės teismas neleido jam pasinaudoti teise iškviesti į teismo posėdį asmenis ir apklausti juos kaip liudytojus, išėjo už jo skundo dėl skundžiamo nutarimo ribų ir nepašalino esančių prieštaravimų. Žinomas rajono veikėjas bandė įtikinėti, kad įžeidinėjimais jo asmeninėje socialinėje paskyroje svaidosi juo prisistatydamas kažkas kitas.

„Teismas nenustatė, kas iš tikrųjų parašė komentarą, nes nebuvo nustatytas IP adresas, nebuvo paneigta aplinkybė dėl sumaketavimo ir t. t., neaišku, kas darė teismui pateiktas ekrano nuotraukas“, – įtikinėjo skundo autorius. Jo suvokimu, rajono policijos komisariato viršininkas yra viešas asmuo, tad šio asmens kritikos ribos yra gerokai platesnės nei paprasto pareigūno ar privataus asmens. Suprask, tokie žmonės įžeidinėjimams turėtų būti visiškai atsparūs. (Komisaras buvo išvadintas žodžiu, neigiamai nusakančiu vyro lytinį pajėgumą – red. past.).

Pramanyta versija subliuško

Teismo neįtikino M. Aleksiūno pateikta versija, kad patyčias jo vardu socialinėje erdvėje organizuoja kažkas kitas, o ne jis. „Duomenų, kad minėtą žeminantį pasakymą komentare būtų parašęs koks nors kitas asmuo, taip pat, kad šis komentaras būtų „sumaketuotas“ byloje nėra, tokių duomenų nepateikė ir pats apeliantas. Šiame kontekste būtina pastebėti ir tai, kad apylinkės teisme vykusio teismo posėdžio metu M. Aleksiūnas į klausimą, ar jis parašė minėtą tekstą, atsakė: „dėl teksto nieko nesakau“, tačiau nepaneigė, kad tekstą rašė ne jis.  Apelianto nurodytos aplinkybės, kad L. V. yra viešas asmuo ir jis kritikuojamas būtent dėl jo veiklos, nereiškia, kad pastarojo atžvilgiu galima išsakyti žeminančius žodžius ir taip žeminti jo garbę bei orumą, ir M. Aleksiūno kaltės padarius jam inkriminuotą administracinį nusižengimą nepaneigia“, – pasisakė Šiaulių apygardos teismas.

Teks mokėti baudą

Atsiliepimu į apeliacinį skundą Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas, atliekantis skyriaus viršininko funkcijas, prašė skundo netenkinti ir palikti anksčiau priimtą Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų sprendimą palikti nepakeistą.

Ankstesnis teismo sprendimas, kuriuo M. Aleksiūnui skirta 115 Eur bauda, nepakeistas. Šis nutarimas neskundžiamas, tad patyčių rengėjui teks papurtyti savo piniginę. M. Aleksiūnui jau ne pirmą kartą tenka prisiimti atsakomybę už viešai paleistus įžeidžiančius sąmojus. Visai neseniai Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmai iš dalies tenkino Radviliškio ligoninės direktoriaus Vaido Smalinsko ieškinį civilinėje byloje dėl garbės ir orumo pažeidimo. Iš radviliškiečio ligoninės direktoriaus naudai priteista apie 1300 eurų. Taip pat ne taip seniai jam buvo surašytas protokolas ir už savivaldybės darbuotojo įžeidimą.

Gerimantas Gudauskas

Total
1
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts