Vienas už visus

Antanas Stugys

Gegužės 30 d. 11 val. buvau pas dantų specialistą Š. Liukpetrį. Dantų  protezavimo konsultacijai. Malonus daktaras. Apžiūrėjo, surašė, kokias šaknis traukti. Kokius dantis gydyti. Pasiuntė pasidaryti panoraminę RO ID – 19 – 4792D nuotrauką.

Kas man nepatiko Radviliškio VšĮ Radviliškio ligoninėje kaip judėjimo negalią turinčiam asmeniui. Sėdžiu invalido vežimėlyje. Atsistoti  su  ramentais galiu. Pečiai pasikelia – kaklas sutrumpėja. Automatui, skenuojančiam galvą 180° kampu, trukdo pakelti pečiai. Jų nuleisti neįmanoma, nes pažastys remiasi į ramentus.
Rentgeno aparatas modernus ir labai reikalingas ne tik vaikštantiems radviliškiečiams. Išeitis viena. Turėti rentgeno kabinete mechaniškai arba hidrauliškai pakeliamą kėdę. Tam kontingentui, kuris fiziškai negali atsistojęs stovėti labai ribotoje erdvėje. Tai yra labai svarbu nuotraukos vaizdo kokybei. Tai ne pretenzija, tai prašymas Radviliškio rajono ligoninės administracijai. Tam reikalui labai tiktų (pvz., dantisto kabinete arba kirpykloje) kažkada naudota, koja pumpuojama hidraulinė kėdė  arba ranka sukamas sraigtinis kėdės pakėlėjas. Pas ūkiškus šeimininkus sandėlyje dar galima rasti.
Panosėse burbančių, sunkiai vaikštančių ir netaisyklingai stovinčių ateityje tik daugės. Perspektyvoje  naudinga įsigyti mechaninį arba elektrinį – padėklinį pakėlėją, ant kurio būtų galima užvažiuoti ir invalido vėžimėliu. Radviliškis, žinoma, ne Šiauliai, bet dėmesio žmogui per daug juk nebūna.

Total
0
Dalinasi
Related Posts