Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Vandentiekio įvedimo prioritetas – partiškumas?

Avatar

Paskelbta

data

Redakciją laikas nuo laiko pasiekia vis daugiau skundų dėl savivalės įvedant vandentiekio ir kanalizacijos tinklus. Ypatingai skausminga problema yra Radviliškio miesto sodų bendrijose. Gresiant Europos Komisijos sankcijoms dėl vandentvarkos srityje nepasiektų tikslų bei rodiklių, Savivaldybės įmonės „Radviliškio vanduo“ vadovai griebiasi abejotinų metodų. Pasirodo, kad įmonė tapo medžiagų sandėliu, kur net nereikia susimokėti už vamzdžius ir kitas būtinas detales. Dar daugiau. Išaiškėjo, kad nevengiama ir naudotis pareigybėmis.
Darbuojasi mėgėjai
Kaip „Radviliškio krašto“ redakciją informavo nenorėjusi savo pavardės skelbti moteris, sodų bendrijoje „Ąžuolas“ mėgėjai kasa griovius ir tiesia vamzdžius. Ji nuogąstavo dėl darbų kokybės ir garantijos. Patikrinus faktus vietoje, informacija pasitvirtino. Prie griovių sutiktas jaunas vyras neslėpė namuose norintis turėti vandentiekį ir kanalizaciją. Jis teigė, kad tinklus pačiam įsivesti rekomendavo Savivaldybės įmonės esami ir buvę specialistai: „Čia daug proto nereikia – imi ekskavatorių ir kasi griovį. Sujungi vamzdžius ir užkasi žemes.“ Maža to, įmonė savo sąskaita jam duoda vamzdžius, teikia konsultacijas, atlieka suvirinimo darbus, vykdo techninę priežiūrą. Tad kooperuojantis plečiamas įmonės vandentvarkos sistemos tinklas.
Neteisėta, bet naudinga
Paklaustas apie tokią praktiką, įmonei vadovaujantis Egidijus Barčkus gerokai sutriko. Vėliau raštu atsiuntė paaiškinimą, kuriame teigė, kad „už neįvykdytą direktyvą gresia ES sankcijos Radviliškio ir Šeduvos miestams.“ Direktorius patvirtino, kad yra palaikomos gyventojų iniciatyvos patiems įsivesti vandentiekio ir kanalizacijos sistemas – tik vėliau visa tai be jokių gyventojų teisių pereina į įmonės balansą. Ar tokią tvarką yra patvirtinusi Radviliškio rajono savivaldybės Taryba, ir kodėl nesilaikoma politikų nustatyto eiliškumo, vadovas atsakyti negalėjo. Tuo tarpu inžinierius investicijoms Jonas Povilaitis situacijos komentuoti nebuvo linkęs: „Aš nesiveliu į tuos žaidimus.“ Vėliau jis užsipuolė žurnalistus retoriškai klausdamas, ar stengiamasi rasti procedūrinių pažeidimų, ar padėti gyventojams. Paklaustas, kodėl būdamas valdančiojoje daugumoje nesiekia dalies rajono biudžeto lėšų skirti tinklų plėtrai, „valstiečių“politikas nebebuvo toks kalbus.
Miesto seniūno peripetijos
Redakcijos žiniomis, Radviliškio miesto seniūnijai vadovaujantis Ernestas Mončauskas taip pat veda vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžius. Tiesa, nors greta gyvenantys sodų bendrijos „Bitutė“ gyventojai kone kasdien mato kaimynystėje namą statantį valdininką, šis apsimeta nieko nežinantis. Paprašytas pakomentuoti situaciją, seniūnas raštu atsakė, kad ten ne jo turtas. Pasirodo, kone visas miestas kalba, kur namą statosi valdininkas – tik jis vienas nežino. Net seniūnui priklausantis visureigis stovi statomo namo kieme, bet ir to nepakanka žinojimui. Registrų centro duomenimis, naujai pastatyto namo sklypas priklauso seniūno motinai. Tokia pasirinkta nežinojimo taktika padeda mėtyti pėdas – į pateiktus klausimus, kiek prisideda Savivaldybės įmonė, galima nebeatsakyti. E.Mončauskas net nebepastebi, kad prie naujos statybos vandentiekio trasų netikėtai atsiranda Savivaldybės įmonės darbuotojai. Sodų bendrijos gyventojai pastebi, Savivaldybės įmonės vadovas pastebi, o pats seniūnas – ne.
Pasipylė grasinimai
Pakartojus klausimus apie Aronijų gatvėje vykstančias namo statybas, seniūnas E.Mončauskas prisiminė teisę į privatų gyvenimą. Valdininkas nebuvo sužavėtas, kad juo ir jo artimaisiais vėl susidomėjo žiniasklaida. Atsiųstame atsakyme valstybės tarnautoju esantis E.Mončauskas rašė: „ Mano motina yra privatus asmuo ir aš negaliu teikti jokios informacijos apie privataus asmens gyvenimą, nes tokiu būdu pažeisčiau jos teisę į privatų gyvenimą ir jo slaptumą. Jūs savo veiksmais galimai pažeidžiate mano mamos teisę į privatų gyvenimą ir jo slaptumą, nes renkate informaciją ir stebite jos privatų gyvenimą. Apie Jūsų užklausą būsiu priverstas informuoti asmenį, kurio teisės galimai yra pažeidžiamos.“ Galime priminti, kad būdamas pilnametis dabartinis seniūnas E.Mončauskas nelabai galvojo apie privačių asmenų teises – su sėbrais apvogdamas automobilius ir nuimdamas padangas, radviliškiečių automobilius palikdavo stovėti ant tuščių šampano butelių.


Vieni lygesni už kitus
Vandentvarkos įmonės direktorius E. Barčkus patvirtino, kad jo vadovaujami darbuotojai vyko į Aronijų gatvę, kurios pabaigoje yra minėtas namas. Kokia darbų vertė, vadovas patvirtinti negalėjo nurodęs, kad darbai nėra galutinai pabaigti. Tačiau ši situacija, kai neaiškiomis aplinkybėmis kai kuriems asmenims suteikiamos itin palankios sąlygos įsivesti vamzdynus, nėra pirmoji. Įmonės vyr. inžinierius Mindaugas Gapšys nenorėjo atskleisti, kaip vanduo atsirado jo tėvams priklausančiame sodo namelyje. Taip pat niekas nesiaiškino, kad jo pirmtako Kęstučio Pranskevičiaus sodo namelyje neaiškiomis aplinkybėmis ir nežinomu finansavimu buvo įvestas vanduo, nors tam reikėjo poros šimtų metrų ilgio trasų. Visus šiuos atvejus sieja bendras vardiklis – narystė partijoje. Žinoma, ne bet kokioje, o „teisingiausioje“. Nors yra patvirtinta Tarybos tvarka, tačiau Savivaldybės įmonė ar kiti asmenys rajono Taryboje nėra nesuinteresuoti jos laikytis. Matyt, drumstame vandenyje lengviau paslėpti suinteresuotumą nuo pašalinių žvilgsnių. Ar paskui kas susigaudys, kur patys gyventojai trasas įsivedė, kur Savivaldybės įmonė ūkio būdu dirbo, o kur rangovai už ES lėšas naujus vamzdžius dėjo…

Marius Aleksiūnas

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Kad vaistai netaptų kasdieniu valgiu

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Raštingiausias pradinukas Vinco Kudirkos progimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 22 dieną Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko 2-4 klasių geriausiai rašančio pradinuko konkursas ,,Branginkime gimtąją kalbą“, kuriame savo lietuvių kalbos žinias rašydami diktantą išbandė 33 mokiniai.

Savo klasių grupėse nugalėtojais tapo: Urtė Kucevičiūtė (2c kl. mokinė), Vestina Veseliauskaitė (3b kl. mokinė), Brigita Žiškytė (4a kl. mokinė).
Mes džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų šauniausiais!

Pagalbos mokiniui specialistė Jurgita Lukšienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019