Socialiniai tinklai

Aktualijos

Valdininkų beribis noras reklamuotis ženkliai tuština rajono biudžetą

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybės valdininkus galima drąsiai pavadinti tikrais narcizais. Pasitaikius menkiausiai progai jie apie savo reikšmingus rajono žmonių labui nuveiktus darbus, už kurį gauna atlyginimą, reklamuojasi   televizijos laidose, žiniasklaidos priemonėse.

Nepigi  televizija

Nedaugelis Radviliškio rajono gyventojų žiūri Šiaulių televizijos laidas. Pasak pačių Šiaulių televizijos darbuotojų, šiuo metu ji išgyvena ne pačius geriausius laikus, kaip ir visiems trūksta lėšų, tad  ir ieškoma dosnių rėmėjų. O tokių atsiranda. Radviliškio rajono savivaldybė už panegirikos pilnas laidas bei parengtas mėnesines laidas „Radviliškis šiandien ir rytoj“  VšĮ „Šiaulių regiono televizijai“ per trejus metus sumokėjo beveik 35 tūkst. eurų. 2018 metais šios televizijos paslaugos rajono savivaldybei kainavo 13 024,74 eurus, 2019 metais – 11 949 eurus, na, o  iki šių metų rugpjūčio mėnesio už reportažus jau sumokėti  9 626 eurai. Metai dar nesibaigė, tikėtina, kad ši suma išaugs dar keliais tūkstančiais eurų. Nepigus tas valdininkų reklamavimasis per regioninę televiziją. Gerai dar, kad neužsisako siužetų  populiariose  televizijose ir žiūrimiausiu metu – tokiu atveju mokesčių mokėtojų kišenės dar labiau patuštėtų.

Rajono valdininkų bei politikų reklamai buvo pasitelkta ir VšĮ „Aukštaitijos RTR“. 2018 metais iš rajono biudžeto „Aukštaitijos RTR“  „nubyrėjo“ 1700 eurų, o praėjusiais metais ši suma žymiai išaugo  – net iki 12 000  eurų. Kas galėtų paneigti, kad tai susiję su būsimais rinkimais bei mero noru patapti Seimo nariu?

Brangus „mero laikraštis“

Valdininkai bei politikai savo gerus darbus rajono žmonių labui reklamuoja ir savivaldybės finansuojamame laikraštyje „Radviliškio naujienos“. Įdomiausia tai, kad Radviliškio rajono savivaldybė šiame savaitraštyje yra  išsipirkusi tik vieną puslapį – biuletenį „Radviliškio
rajono savivaldybės aktualijos“. Turbūt šis puslapis aukso vertės, nes  per trejus metus iš rajono biudžeto savaitraščiui „Radviliškio naujienos“ sumokamos nemenkos sumos. Štai  rajono gyventojams savivaldybės naujienos 2018 m. kainavo  32 728 eurus, 2019 metais – 35 421eurą, 2020 metais iki rugpjūčio mėnesio 18 325 eurai.

Tik įdomu, ar ne per brangi tokia informacija rajono mokesčių mokėtojams – juk Radviliškyje  nėra net šio savaitraščio redakcijos, į kurią gyventojai galėtų kreiptis dėl  įvairių problemų sprendimo. Bet gal ir nesikreiptų, nes savaitraštis, gaudamas dosnų  finansavimą iš savivaldybės administracijos, vis tiek rajono gyventojų problemomis nelabai ir domisi…

Kitiems portalams bei savaitraščiams sumokėtos sumos kuklesnės

Portalams manokrastas.lt bei regionunaujienos.lt  buvo sumokėtos kuklesnės sumos – 2019 metais savivaldybės informacija šiems portalams mokesčių mokėtojams kainavo 1440 tūkst. eurų, o šiais metais iki  rugpjūčio mėnesio jau buvo sumokėta 180 eurų.

Nepigiai kainuoja  informacijos pateikimas  ir nemokamai savivaldybėse dalinamame žurnale „Savivaldybės žinios“ –  nuo 2018 metų, per trejus metus, šiam žurnalui iki šių metų rugpjūčio mėnesio buvo sumokėta 5654 eurai. Kadangi su šio leidinio turiniu dažniausiai gali susipažinti tik Tarybos nariai bei  savivaldybės darbuotojai, nepartinis Tarybos narys G. Lipnevičius siūlė  šio leidinio atsisakyti ir taip pataupyti biudžeto bei mokėtojų lėšas, jas skiriant darželių  grupių bei mokyklų klasių remontui. Tačiau, kai mokama ne iš savo kišenės,  rajono valdantieji konservatoriai  ir „valstiečiai“ Tarybos nario siūlymo nepalaikė.

ĮI „Saulės kvadratas“, užsiimančiai  laidų bei reportažų meniniu apipavidalinimu, 2018 metais  buvo sumokėta 5000 eurų. Turbūt labai gražiai laidos buvo apipavidalintos, kad nepagailėta tokios nemenkos sumos.
Na, o apskritai, nedetalizuojant, įvairiems leidiniams bei portalams 2018 m. buvo sumokėta 13 585 eurai, 2019 metais – 15 797 eurai, o šiais metais iki rugpjūčio mėnesio jau sumokėta  1 229 eurai. Tikėtina, kad ši suma iki spalio mėnesio vyksiančių rinkimų dar labiau išaugs – juk merui reikės dar pasireklamuoti, pasišypsoti iš televizijos ekranų ar spaudos leidinių – kaip gi kitaip pelnysi rinkėjų palankumą? O  visi kiti kandidatai, aišku, reklamuosis iš savo kišenės.

Taip ir būna Lietuvoje – vieni „tratina“ biudžeto lėšas savo reklamai, kiti – ne.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Palinko kryžius šalia kelio…

Avatar

Paskelbta

data

Į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių bei savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją  kreipėsi  Kaulinių kaimo gyventojai dėl prie pat kelio stovinčio avarinės būklės kryžiaus.

„Kauliniu kaime stovi avarinės būklės kryžius, kone šimto metų senumo. Jį  šiuo metu kažkoks geras žmogus parėmė kuolu. Iki nelaimės vienas žingsnis! Bet kuriuo metu jis gali užgriūti ar ant automobilio, ar ant praeivio – gali būti neišvengta ir aukų. Gal seniūnija ar kitos institucijos turėtų pasirūpinti? Ir dar Lietuva vadinama Marijos žeme…“,- skundėsi gyventojas.

Kito gyventojo skundas, cituojame: „Šiaip čia rimta problema. Paremtas pora metų. Klausimas, kiek dar laikys tas parėmimas. Buvom sakę seniūnei šitą problemą. Atkirto, kad ne seniūnija pastatė ir ne seniūnijos reikalas“
Savaitraščio redakcija kreipėsi į Aukštelkų seniūnijos seniūnę A. Kubilinskienę su paklausimu, kada bus sutvarkytas grėsmę keliantis kryžius. Pasak gyventojų, taip kuolu paremtas kryžius stovi jau pora metų.

Kryžius bus pakeistas, tik kada?

Aukštelkų seniūnė atsakė, jog kryžius bus pakeistas: „Yra pagamintas naujas kryžius, šiuo metu daromi tvirtinimo elementai. Kai viskas bus suruošta, kryžius bus pakeistas“.

Beje, pasak seniūnės, gyventojai į ją nesikreipė dėl pasvirusio seno kryžiaus, o ji savo iniciatyva kalbėjusi su gyventojais: „Gyventojai nesikreipė, praeitais metais pati kalbėjausi su gyventojais,
kuriems tai rūpi ir yra svarbu. Ir buvo rastas sprendimas“.
Įdomu, kas sako netiesą – seniūnė, kad į ją gyventojai nesikreipė, ar gyventojai, kad prašė seniūnijos pagalbos? Paliekame spręsti skaitytojams.

Lauks operatyvaus problemos sprendimo

Problemą dėl pasvirusio kryžiaus Kaulinių kaime savo socialinėje paskyroje paviešino ir Tarybos narys G. Lipnevičius. Jį stebina toks seniūnės neveiklumas ir nesirūpinimas savo seniūnijos gyventojų saugumu: „Kaip matote, net dvejus metus Aukštelkų seniūnija trypčioja ir nesiima priemonių problemai spręsti. O juk gali nukentėti ne tik transporto priemonės, bet ir mūsų vaikai. Kadangi valdininkai skaito mano paskyrą, kreipiuosi draugiškai viešai: „Seniūne, atkreipkite dėmesį ir imkitės priemonių šiai problemai spręsti. Lauksiu problemos sprendimo rezultatų. Iš anksto dėkoju“.

Belieka tikėtis, kad  po tokio problemos paviešinimo grėsmę keliantis kryžius operatyviai bus pašalintas, o jo vietoje pastatytas naujas.

P.S.

Seniūnė dar padėkojo savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai: „Labai malonu, kad matote ir rūpinatės“. Tik įdomu, kur buvo ilgesniam laikui išvykusi pati seniūnė, jeigu net dvejus metus nematė grėsmę keliančio pakrypusio seno kryžiaus.  

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šalyje per vakar parą patvirtinti 73 atvejai

Avatar

Paskelbta

data

Per vakar parą Lietuvoje patvirtinti 73 atvejai. Iš jų 31 Kauno, 22 Šiaulių, 14 Vilniaus, 3 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Tauragės apskrityse.

23 žmonės koronavirusine infekcija užsikrėtė ne židiniuose

3 įvežtiniai atvejai patvirtinti iš Baltarusijos, Rusijos Federacijos ir Vokietijos Federacijos atvykusiems asmenims.

Šiuo metu aštuonių asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, tačiau aiškinantis užsikrėtusiųjų maršrutus, informacija gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

Dvylika COVID-19 ligos atvejų per vakar parą patvirtinti asmenims, kurie užsikrėtė po kontakto, tačiau ne židiniuose.

Iš 73 atvejų 50 atvejis patvirtintas židiniuose

Didžiausias atvejų skaičius per vakar parą užfiksuotas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Čia patvirtinta 12 atvejų ir su šiuo židiniu jau siejama 14 atvejų.

8 koronavirusinės infekcijos atvejai vakar buvo patvirtinti Raseinių savivaldybėje. Per kelias dienas čia užfiksuota jau 11 atvejų.

VšĮ Radviliškio ligoninės židinyje užfiksuoti dar 7 atvejai ir su šiuo židiniu iš viso jau yra siejama 74 atvejai.

5 COVID-19 infekcijos atvejai nustatyti vieno choro muzikantams. Su šiuo židiniu siejama 6 atvejai.

K. Griniaus progimnazijoje Kaune buvo patvirtinti 4 atvejai vienos klasės mokiniams. Iš viso su šiuo židiniu siejami 5 atvejai.

VšĮ Raseinių ligoninėje patvirtinti 3 atvejai. Čia jau užfiksuota 14 atvejų.

Raseinių rajone taip pat po 2 atvejus buvo patvirtinta Blinstrubiškių socialinės globos namuose ir Viduklės ambulatorijoje.

Kupiškio rajone 2 atvejai užfiksuoti viename ūkyje ir 1 atvejis, patvirtintas per vakar parą, yra siejamas su baldų gamybos įmone.

Vilniaus apskrityje City Dance protrūkyje patvirtintas vienas antrinis atvejis ir su šiuo židiniu siejama 17 atvejų.

Po vieną atvejį patvirtinta ir kituose židiniuose Vilniaus apskrityje: ledo ritulio treniruotės, vienos transporto ir vienos mokėjimo apdorojimus vykdančios įmonės.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 3932 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1581 asmenys, 2246 – pasveiko.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019