Socialiniai tinklai

Aktualijos

Valdininkų beribis noras reklamuotis ženkliai tuština rajono biudžetą

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybės valdininkus galima drąsiai pavadinti tikrais narcizais. Pasitaikius menkiausiai progai jie apie savo reikšmingus rajono žmonių labui nuveiktus darbus, už kurį gauna atlyginimą, reklamuojasi   televizijos laidose, žiniasklaidos priemonėse.

Nepigi  televizija

Nedaugelis Radviliškio rajono gyventojų žiūri Šiaulių televizijos laidas. Pasak pačių Šiaulių televizijos darbuotojų, šiuo metu ji išgyvena ne pačius geriausius laikus, kaip ir visiems trūksta lėšų, tad  ir ieškoma dosnių rėmėjų. O tokių atsiranda. Radviliškio rajono savivaldybė už panegirikos pilnas laidas bei parengtas mėnesines laidas „Radviliškis šiandien ir rytoj“  VšĮ „Šiaulių regiono televizijai“ per trejus metus sumokėjo beveik 35 tūkst. eurų. 2018 metais šios televizijos paslaugos rajono savivaldybei kainavo 13 024,74 eurus, 2019 metais – 11 949 eurus, na, o  iki šių metų rugpjūčio mėnesio už reportažus jau sumokėti  9 626 eurai. Metai dar nesibaigė, tikėtina, kad ši suma išaugs dar keliais tūkstančiais eurų. Nepigus tas valdininkų reklamavimasis per regioninę televiziją. Gerai dar, kad neužsisako siužetų  populiariose  televizijose ir žiūrimiausiu metu – tokiu atveju mokesčių mokėtojų kišenės dar labiau patuštėtų.

Rajono valdininkų bei politikų reklamai buvo pasitelkta ir VšĮ „Aukštaitijos RTR“. 2018 metais iš rajono biudžeto „Aukštaitijos RTR“  „nubyrėjo“ 1700 eurų, o praėjusiais metais ši suma žymiai išaugo  – net iki 12 000  eurų. Kas galėtų paneigti, kad tai susiję su būsimais rinkimais bei mero noru patapti Seimo nariu?

Brangus „mero laikraštis“

Valdininkai bei politikai savo gerus darbus rajono žmonių labui reklamuoja ir savivaldybės finansuojamame laikraštyje „Radviliškio naujienos“. Įdomiausia tai, kad Radviliškio rajono savivaldybė šiame savaitraštyje yra  išsipirkusi tik vieną puslapį – biuletenį „Radviliškio
rajono savivaldybės aktualijos“. Turbūt šis puslapis aukso vertės, nes  per trejus metus iš rajono biudžeto savaitraščiui „Radviliškio naujienos“ sumokamos nemenkos sumos. Štai  rajono gyventojams savivaldybės naujienos 2018 m. kainavo  32 728 eurus, 2019 metais – 35 421eurą, 2020 metais iki rugpjūčio mėnesio 18 325 eurai.

Tik įdomu, ar ne per brangi tokia informacija rajono mokesčių mokėtojams – juk Radviliškyje  nėra net šio savaitraščio redakcijos, į kurią gyventojai galėtų kreiptis dėl  įvairių problemų sprendimo. Bet gal ir nesikreiptų, nes savaitraštis, gaudamas dosnų  finansavimą iš savivaldybės administracijos, vis tiek rajono gyventojų problemomis nelabai ir domisi…

Kitiems portalams bei savaitraščiams sumokėtos sumos kuklesnės

Portalams manokrastas.lt bei regionunaujienos.lt  buvo sumokėtos kuklesnės sumos – 2019 metais savivaldybės informacija šiems portalams mokesčių mokėtojams kainavo 1440 tūkst. eurų, o šiais metais iki  rugpjūčio mėnesio jau buvo sumokėta 180 eurų.

Nepigiai kainuoja  informacijos pateikimas  ir nemokamai savivaldybėse dalinamame žurnale „Savivaldybės žinios“ –  nuo 2018 metų, per trejus metus, šiam žurnalui iki šių metų rugpjūčio mėnesio buvo sumokėta 5654 eurai. Kadangi su šio leidinio turiniu dažniausiai gali susipažinti tik Tarybos nariai bei  savivaldybės darbuotojai, nepartinis Tarybos narys G. Lipnevičius siūlė  šio leidinio atsisakyti ir taip pataupyti biudžeto bei mokėtojų lėšas, jas skiriant darželių  grupių bei mokyklų klasių remontui. Tačiau, kai mokama ne iš savo kišenės,  rajono valdantieji konservatoriai  ir „valstiečiai“ Tarybos nario siūlymo nepalaikė.

ĮI „Saulės kvadratas“, užsiimančiai  laidų bei reportažų meniniu apipavidalinimu, 2018 metais  buvo sumokėta 5000 eurų. Turbūt labai gražiai laidos buvo apipavidalintos, kad nepagailėta tokios nemenkos sumos.
Na, o apskritai, nedetalizuojant, įvairiems leidiniams bei portalams 2018 m. buvo sumokėta 13 585 eurai, 2019 metais – 15 797 eurai, o šiais metais iki rugpjūčio mėnesio jau sumokėta  1 229 eurai. Tikėtina, kad ši suma iki spalio mėnesio vyksiančių rinkimų dar labiau išaugs – juk merui reikės dar pasireklamuoti, pasišypsoti iš televizijos ekranų ar spaudos leidinių – kaip gi kitaip pelnysi rinkėjų palankumą? O  visi kiti kandidatai, aišku, reklamuosis iš savo kišenės.

Taip ir būna Lietuvoje – vieni „tratina“ biudžeto lėšas savo reklamai, kiti – ne.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kai nepavyko pasprukti, taranavo policijos pareigūnų automobilį

Avatar

Paskelbta

data

Akmenės rajone neblaivus ir teisės vairuoti neturintis vyras, sėdęs prie AUDI A6 vairo, bandė išvengti susitikimo su policijos pareigūnais, tačiau   nesuvaldė savo transporto priemonės, trenkėsi į policijos automobilį, jį apgadino ir atsidūrė ligoninės priėmimo skyriuje. Medikai jam konstatavo krūtinės ląstos sumušimą ir šonkaulio lūžį. Į klausimą, kodėl jis stabdomas nestojo, o spruko, pareigūnams atšovė: „o kodėl jūs mane stabdėt“.

Lapkričio 29-osios vidurdienį  Akmenės rajone, Žerkščių k., dirbusių policijos pareigūnų dėmesį atkreipė automobilis AUDI A6. Tiksliau – jo vairuotojas, kuris, pamatęs policijos automobilį, savąjį pristabdė ir  pravažiavo sulėtintai bei slėpdamas veidą. Kilo įtarimas, kad vairuotojas gali būti neblaivus. Įjungę specialiuosius šviesos ir garso signalus, pareigūnai priartėjo prie įtarimą sukėlusio automobilio, o jo vairuotojas, pastebėjęs, kad yra stabdomas, pradėjo didinti greitį ir tolti. Važiuodami iš paskos garsiakalbiu pareigūnai nuolat reikalavo sustoti, tačiau vairuotojas šį reikalavimą ignoravo. Jis lėkė pavojingai manevruodamas, nerodydamas posūkių, įvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą. Pasičiupęs mobilųjį telefoną, bandė  su kažkuo užmegzti ryšį. Vienu momentu jis nebesuvaldė automobilio ir šis apsisuko 180 laipsnių. Tačiau tai vairuotojo nesustabdė jis  vėl nuspaudė akceleratoriaus pedalą. Kai priešakyje pamatė kolegoms į pagalbą atskubėjusį kitą stovintį policijos ekipažą, bėglys sustojo. Jį persekioję pareigūnai iššoko iš tarnybinio automobilio ir norėjo atidaryti vairuotojo dureles, tačiau šis  vėl rovė į priekį ir, nesuvaldęs automobilio, trenkėsi į policijos  VW TRANSPORTER.

Pusvalandį besitęsusios bėglio gaudynės baigėsi, jam buvo uždėti antrankiai.  Paaiškėjo, kad policijos reikalavimo sustabdyti transporto priemonę nepaisė 37 metų Akmenės r., Daubiškių k., gyventojas. Jis ne tik neturi įgijęs teisės vairuoti transporto priemonių, bet buvo dar ir neblaivus – 1.39 prom. Jis vairavo transporto priemonę, kuri oficialiai priklauso kitam žmogui. Sulaikytasis teigė, kad automobilį yra nusipirkęs, nors  pirkimo-pardavimo sutarties nėra sudaręs,  ir dabar transporto priemonė  esanti jo.

Už tai, kad neturėdamas teisės vairuoti ir būdamas neblaivus, vairavo automobilį, nevykdė reikalavimo sustabdyti transporto priemonę, pavojingai manevravo, nerodydamas įspėjamojo posūkio signalo, įvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą ir keldamas  grėsmę eismo saugumui,  važiuodamas naudojosi mobiliuoju telefonu be laisvų rankų įrangos,  nepasirinko saugaus greičio ir susidūrė su tarnybiniu policijos automobiliu bei jį apgadino, vairuotojui pradėta administracinė teisena.

Už vagystes ir fizinio skausmo sukėlimą teistas Daubiškių k. gyventojas neblaivus prie transporto priemonės vairo sulaikomas ne pirmą kartą. Praėjusių metų balandį jis pareigūnams girtas įkliuvo Griežių kaime. Tada jam buvo nustatytas sunkus girtumas ir dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, po kurio teko išklausyti teismo nuosprendį. 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės vykdymas jam buvo atidėtas dvejiems metams, o transporto priemonė konfiskuota.

Tradicija neblaiviam ką nors vairuoti šiam vyrui susiformavo jau nuo 2016 metų. Tiesa, tada jis, būdamas irgi sunkaus girtumo,  „vairavo“ arklio traukiamą vežimą.

Filmuotą medžiagą rasite čia:https://youtu.be/tjlmYecPtlI

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

„Sodros“ išmokos gruodžio mėnesį – kam ir kada

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio mėnesį „Sodra“ beveik visas išmokas ir pensijas gyventojams planuoja išmokėti iki Kalėdų, o kai kurie gavėjai šį mėnesį gaus netgi po dvi išmokas.

Įprastai pirmiausia pradedamos mokėti pensijos. Pirmieji gavėjai banko sąskaitose jas ras jau kitą savaitę – gruodžio 9 – 12 dienomis. Gyventojai, kurie pensijas įprastai gauna vėliau – antroje mėnesio pusėje, bei tie, kuriems pensijos pristatomos į namus – jų sulauks iki Kalėdų. Taip pat iki švenčių į namus bus pristatytos ir šalpos pensijos.

Beveik du šimtai gyventojų, jau gaunančių pensijų anuitetų išmokas ar tų, kuriuos išmoka pasieks pirmą kartą, jas į savo sąskaitas gaus gruodžio 17 – 23 dienomis.

Vaiko priežiūros išmokos šeimas, kaip įprastai pasieks mėnesio 15 dieną. Tačiau gruodį šios išmokos mokamos du kartus. Tai reiškia, kad prieš pat Naujuosius metus, gruodžio 29 dieną, šeimos gaus dar vieną vaiko priežiūros išmoką – už sausį. Tiesa, sausį vaiko priežiūros išmokos jiems nebus mokamos.

Nedarbo išmokos pradedamos mokėti gruodžio 21 dieną ir bus išmokėtos iki mėnesio pabaigos. Lapkričio mėnesį „Sodra“ iš viso gavo apie30 tūkst. prašymų skirti nedarbo išmokas, o jų gavėjų – daugiau nei 90 tūkst.

Gruodžio 23-ąją bus išmokėtos vaiko išlaikymo išmokos, mokamos vienam iš tėvų ar globėjui, jeigu vaikui vienas iš tėvų ar abu tėvai nemoka priteistų alimentų.

Per kiek laiko gausite ligos išmoką

Kitų išmokų mokėjimo grafikas priklauso nuo to, kada gyventojui išmoka paskirta. Motinystės išmoka išmokama per 17 darbo dienų nuo prašymo su visais dokumentais pateikimo.

COVID-19 pandemijos akivaizdoje gyventojams aktualios ligos išmokos – jos taip pat pradedamos mokėti ne vėliau kaip per 17 darbo dienų nuo prašymo ir visų dokumentų gavimo.

Tiesa, daugeliui gyventojų prašymo skirti ligos išmoką teikti nebereikia, nes jie asmeninėje „Sodros“ paskyroje www.sodra.lt/gyventojui gyventojui yra užpildę neterminuotą prašymą ligos išmokai gauti. Tokiu atveju „Sodrai“ užtenka gydytojo išduoto elektroninio nedarbingumo pažymėjimo.

Jeigu žmogus serga ar šeimos narį slaugo ilgiau nei dvi savaites, ligos išmoka įprastai mokama kas 14 dienų.

Pridedame išmokų mokėjimo grafikus

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019