Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vaikų maitintojus tiria prokurorai

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą  rašė apie skandalingai pagarsėjusį mokinių maitinimo paslaugos pirkimą, vykdytą konservatorių.

Radviliškio rajono mokinių maitinimo paslaugos pirkimą laimėjo VšĮ „Bruneros“, įsipareigojusi mokinius maitinti ekologišku maistu. Deja, ekologiško maisto produktų mokyklų valgyklose nesulaukta, o nuo 167 tūkst. eurų iki 1 mln. 127 tūkst. eurų pabrangusi mokinių maitinimo paslauga sukėlė nemažai klausimų. Beje, reikia pažymėti, kad paslaugos milijonu pabrango rajone sumažėjus mokinių skaičiui.

Tyrimą vykdyti dėl nekokybiškos mokinių maitinimo paslaugos ėmėsi Kontrolės komitetas, vadovaujamas socialdemokrato K. Račkauskio, tačiau pabaigti tyrimo, pradėto dar praėjusiais metais, taip ir nesugebėjo. Tik socialinėje erdvėje vis tikina, kad kažką veikia, bet rezultatų kaip nėra, taip nėra – sutartis lig šiol nenutraukta, o žala dėl neekologiškų produktų tiekimo nei paskaičiuota, nei išieškota.

Po Tarybos nario raštų – spec. tarnybų desantas

Prašydamas ištirti skandalingą mokinių maitinimo paslaugos pirkimą, raštais į Specialiųjų tyrimų tarnybą, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą bei Generalinę prokuratūrą kreipėsi nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius.

Tarybos narys kreipėsi į spec.  tarnybas, išdėstydamas galimus  mokinių maitinimo sutarčių pažeidimus: net milijonu eurų pabrangusį vaikų maitinimą, vietoj ekologiškų tiektus neekologiškus maisto produktus ir daugelį kitų.

Iš Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus  gauta žinia, kad tyrimas pagal Tarybos nario kreipimąsi dėl mokinių maitinimo pradėtas, o tyrimą planuojama baigti birželio 19 dieną.

Beje, Viešųjų pirkimų tarnyba rekomendavo nutraukti šią skandalingą sutartį, tačiau šios rekomendacijos rajono vadovai kol kas nevykdo. O iš Kontrolės komiteto kol kas jokios naudos.

O ir mero bei jo bendrapartiečių paviešinta nuomonė daugiau nei šokiruoja – A. Čepononis ir jo bendrapartietis V. Jakavičius, ŠSPC direktorius, nemano, kad kompetentingos institucijos specialistų parengtas dokumentas yra vertas dėmesio. Lyg susitarę, jie viešoje erdvėje  vis kartoja: “tai tik Viešųjų pirkimų tarnybos rekomendacija, kurios neprivalu laikytis.”

Komentaras

„Grubius paslaugos pirkimo pažeidimus nustatė Viešųjų pirkimų tarnyba, rekomendavusi nutraukti sutartį su vaikus maitinančia VšĮ „Bruneros“. Tačiau man jau iš anksto buvo aišku, kad rezultato iš mūsų socialdemokratų „kontrolierių“ neaišku, kada sulauksi, ir ar išvis sulauksi. Nesiklausydamas jų „pasakėlių“ apie vykdomą tyrimą, kreipiausi į teisėsaugą su daugeliu klausimu, kad būtų vieną kartą išsiaiškinta, kas kaltas, kad mūsų vaikai  valgo neekologišką maistą, kodėl reikia už tokį maistą mokėti MILIJONU daugiau ir daugelį kitų partiniams nelabai patinkančių klausimų. Kovoju už radviliškiečių gerovę, o už vaikų sveikatą galiu ir su dviguba jėga“,- situaciją pakomentavo nepartinis  Tarybos narys G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi