Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vaiko teisių gynėjai: dažniausiai vaikus reikia apsaugoti nuo neblaivių tėvų

Avatar

Paskelbta

data

Visi specialistai, kurie dirba su šeimomis, vienija jėgas, kad tiek vaikai, tiek visi šeimos nariai nekentėtų nuo žmogaus, kuris serga priklausomybe. Tai dažniausiai būna girtavimas. Klausiama ir vietos bendruomenių nuomonės, nes jos gali duoti naudingų patarimų, pastebėti, kokie metodai neveikia, o kokie veiksmingesni, taip kartu geriau galima padėti šeimoms.

Statistika atskleidžia tikrąją padėti, nuo 2020 m. sausio iki rugpjūčio mėnesio Akmenės rajone gauti 353 pranešimai apie galimus vaiko teisių pažeidimus; 47  vaikai paimti iš nesaugios aplinkos ir laikinai apgyvendinti saugioje aplinkoje; 39  vaikai perduoti įstatyminiams atstovams; 8  kartus vaikams nustatyta laikinoji globa (rūpyba). Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, matyti, kad skaičiai auga.  Pernai per pirmus aštuonis mėnesius gauti 305 pranešimai apie galimus vaiko teisių pažeidimus; 33  vaikai paimti iš nesaugios aplinkos ir laikinai apgyvendinti saugioje aplinkoje;  31 vaikas perduotas įstatyminiams atstovams;  2  vaikams nustatyta laikinųjų globų (rūpybų).

Vaiko paėmimo iš nesaugios aplinkos Akmenės rajone priežastys:

  • Neblaivūs, apsvaigę nuo narkotinių medžiagų – 70%
  • Smurtas artimoje aplinkoje – 20%
  • Vaikai likę be įstatyminių atstovų ar su kitais asmenimis, kurie neužtikrina vaikams saugios aplinkos – 5%
  • Netinkamas vaiko elgesys (neblaivumas; apsvaigimas nuo narkotinių medžiagų) – 5%
  • Kitos priežastys.

Policijos pareigūnai pabrėžia, kad smurto protrūkių beveik negalima atsieti nuo girtavimo – galima teigti, kad apie 90% vaiko paėmimo iš nesaugios aplinkos atvejų yra susiję su įstatyminių atstovų girtavimu.

Panaši statistika dėl vaiko paėmimo iš nesaugios aplinkos dominuoja ir kituose apskrities rajonuose – 70-80% visų atvejų, kada vaikui prireikia pagalbos, yra tie, kuomet už jį atsakingi asmenys šeimoje girtauja.

Akmenės rajono Vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) patarėja Rūta Amražūnė sako, kad priklausomybių tema yra opi, skaudi ir specialistams žinoma ne pirmą dešimtmetį.  „Būtina parodyti, kokie tai mastai ir kokios pasekmės, o taip pat priminti, kad tiek VTAS, tiek socialiniai darbuotojai, atvejo vadybininkai tarpininkauja ieškant pagalbos priklausomiems asmenims, tai gali būti psichologo, psichiatro konsultacija, pagaliau reabilitacijos programos“, – sako R. Amražūnė.

Būtent mobiliosios komandos specialistai yra tie vaiko teisių gynėjai, kurie skuba į pagalbą, kai šeima patenka į gilią krizę – kai tenka priimti sprendimą, bent laikinai vaikus perkelti į saugią aplinką. Mobiliojoje komandoje dirba ir psichologas, ir priklausomybių specialistas, kurie ne tik konsultuoja, bet ir suteikia platesnę informaciją dėl kitų pagalbos būdų.

,,Kai į šeimą ateina tokia nelaimė, kaip priklausomybė, visų pirma reikia ne bijoti, o kreiptis pagalbos. Mūsų tikslas ne atriboti vaikus nuo šeimos, o šeimai rasti geriausią pagalbos pasiūlymą“, – sako VTAS vyr. specialistė Ingrida Mockutė. Pagalba gali būti įvairi: psichologo konsultacijos, psichiatro pagalba, priklausomybių ligų specialisto vizitai. Tokioms šeimoms ranką tiesia ir labdaros ir paramos fondas ,,Prieglobstis“.

,,Didelė užduotis šeimoms, ypač stengiantis dėl vaikų ateities, išeiti iš užburto rato, kurį sukelia priklausomybė. Mes, VTAS specialistai, matome, kad užburtas ratas sukasi ne tik ,,geriu, nes neturiu darbo, neturiu darbo, nes geriu“, bet nutinka kur kas blogiau – vaikai, užaugę šeimose, kur girtaujama, smurtaujama, nesirūpinama vienas kitu, tokį pat gyvenimo modelį atsineša į savo kuriamas šeimas“, – tokie pastebėjimai skambėjo Akmenės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro, policijos pareigūnų, bendruomenės ir VTAS susitikime.

Silva Šimkevičienė

Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius

Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyrius

Šiaulių apskrityje

Tel. 861830722

El.p.  silva.simkeviciene@vaikoteises.lt

Asociatyvi nuotr.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje – Covid -19 viruso protrūkis

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai Radviliškio ligoninė išgarsėjo dėl šioje įstaigoje išplitusios niežų epidemijos, rugsėjo 14 dieną redakciją  pasiekė  ligoninės  darbuotojų  informacija dėl Covid – 19 virusu  užsikrėtusių ligonių bei darbuotojų.

Covid – 19 viruso židinys – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje

Į savaitraščio  redakciją kreipėsi Radviliškio ligoninės darbuotojos dėl Covid -19 viruso plitimo šioje įstaigoje. Pasak besikreipusiųjų, šią informaciją ligoninės vadovas V. Smalinskas bando nuslėpti, o pačioje ligoninėje kilusi didelė sumaištis.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija  nedelsiant kreipėsi į Radviliškio ligoninės vadovą V. Smalinską  dėl  situacijos paaiškinimo, tačiau  net kitą dieną atsakymo dar nebuvo gauta. Tikimės, kad direktorius turi svarbesnių reikalų, nei informuoti radviliškiečius apie niežų ir koronaviruso epidemijas Radviliškio ligoninėje.

Savaitraščio redakcija  kreipėsi ir į Sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą bei Radviliškio rajono savivaldybės  vadovus, prašydama patikslinti informaciją dėl koronaviruso paplitimo ligoninėje.

Atsitiktinumas, ar ne, bet tik  pateikus užklausą Sveikatos apsaugos ministerijai, po kurio laiko rajono savivaldybė savo socialinėje paskyroje pranešė apie Covid – 19 virusu užsikrėtusį Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientą bei darbuotoją.

Iš savivaldybės atsiųstame rašte informacija apie koronavirusą ligoninėje buvo patvirtinta: „Šiuo metu testuojami tiek skyriuje dirbantys slaugos darbuotojai, tiek pacientai, aiškinamasi ligos išplitimo mastas. Susirgęs pacientas išvežtas į Šiaulių infekcinę ligoninę tolesniam gydymui“.
Rugsėjo 16 dieną buvo pranešta, kad užfiksuoti dar du Covid-19 ligos atvejai Radviliškio rajone. Vienas atvejis iš užregistruotųjų siejamas su Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriumi. Susirgę asmenys izoliuoti. Asmenys, turėję kontaktų su susirgusiaisiais, įspėti dėl būtinybės izoliuotis. Vadinasi, Covid – 19 virusas Radviliškio ligoninėje  bei  rajone žaibiškai plinta.

Informacijos skelbti nebuvo reikalo?

Pasiteiravus savivaldybės vadovų, kodėl informacija apie Covid – 19 viruso židinį Radviliškio ligoninėje buvo paskelbta tik 15 valandą, kai ligoninės personalo darbuotojai panikuoti pradėjo daug anksčiau. Pasak  rajono vadovų, „informacija apie naujus COVID-19 atvejus paskelbiama visuomenei tuomet, kai ji būna gaunama iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kai ji yra tiksli ir aiški. Grėsmę pacientams ir darbuotojams labiau kelia skleidžiami gandai, kurie sėja baimę ir paniką“. 
Tikėtina, kad  labiau paniką ir baimę sėja nežinomybė apie viruso paplitimo mastą bei jo ištakų vietą ir laiku nepateikta savivaldybės valdininkų  informacija. Pakalbinti radviliškiečiai buvo sunerimę, kodėl nei meras, nei Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius E. Pranys laiku nepranešė apie koronaviruso plitimą pačios ligoninės viduje.

Ligoninėje pacientų lankymas draudžiamas

Pasiteiravus, ar dėl  koronaviruso  išplitimo Radviliškio ligoninėje ji bus uždaryta, buvo atsakyta, kad to daryti nėra būtinybės. Šiuo metu pacientai aptarnaujami Radviliškio konsultacinėje poliklinikoje, o ligoninės stacionare gulinčių pacientų lankymas  uždraustas.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio geležinkelio stotyje rastas baltarusiškų rūkalų krovinys

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio geležinkelio stotyje pasieniečiai aptiko, įtariama,
krovininiu traukiniu iš Baltarusijos atgabentus 8 tūkst. pakelių
kontrabandinių cigarečių.

Ketvirtadienį Radviliškio geležinkelio stotyje Valstybės sienos
apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai kartu su AB
„Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento
darbuotojais rado 30 polietilenu apvyniotų paketų. Jie gulėjo šalia
geležinkelio bėgių prie krovininio traukinio sąstato, kuris prieš
kelias valandas atvyko į šią stotį iš Baltarusijos.

Aptikti paketai buvo drėgni, nes, manoma, buvo į Lietuvą atgabenti
cisternoje su skystomis trąšomis.

Išardę paketus pasieniečiai rado 7000 pakelių cigarečių „Fest“
ir 1000 pakelių cigarečių „NZ Gold“, paženklintų
baltarusiškais akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis
Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Cigaretės saugomos Pagėgių pasienio rinktines Šiaulių pasienio
užkardoje.

Aistė Žalnieraitienė

Valstybės sienos apsaugos tarnybos

prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pagėgių pasienio rinktinės

Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė

  +370 46 397849

  Gintaro g. 1, LT-92237 Klaipėda

aiste.zalnieraitiene@vsat.vrm.lt

http://www.pasienis.lt

 

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019