Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vaiko teisių gynėja: ,,Mokytojai yra lyg antrieji tėvai, kurie vaikus per gyvenimą veda su meile“

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS) su Tarptautine mokytojų diena pasveikino Šiaulių Sporto gimnazijos, kuri išskirtinė mieste, nes čia mokosi vaikai iš visos Lietuvos, pedagogų kolektyvą.

Nuoširdžius sveikinimus nuo viso Šiaulių apskrities VTAS Šiaulių Sporto gimnazijai perdavusi Šiaulių apskrities VTAS teisininkė Laura Škielaitė – Tiškevičienė sakė, kad mokytojo profesija – viena nuostabiausių, bet reikalaujanti ir didelio pasiaukojimo.

,,Jūs, mokytojai, auklėtojai, socialiniai pedagogai, treneriai, esate vaikams lyg antrieji tėvai. Jūs kiekvieną vaiką matote kaip asmenybę, kaip pavasarinį gėlės pumpurą, iš kurio auginate gražiausias gyvenimo gėlės – mūsų vaikus“, – pažymėjo Laura Škielaitė – Tiškevičienė.

,,Didžiuojuosi ir dėkoju likimui, kad pasirinkau pedagogo profesiją. Mūsų mokykloje gera dirbti, branginame savo darbą, padedame vieni kitiems, matome kiekvieną vaiką ir puoselėjame gerus visų tarpusavio santykius, todėl mokykloje dirbti norinčių pedagogų netrūksta ir visi jie yra Mokytojai iš didžiosios raidės“, – sako Šiaulių Sporto gimnazijos direktorė Irma Abromaitienė.

Šiaulių apskrities VTAS pristatyta gimnazijos kasdienybė – čia mokosi vaikai iš visos Lietuvos. Šiuo metu Šiaulių Sporto gimnazijoje mokosi 200 gimnazistų, čia vyksta net 14-kos sporto šakų treniruotės. Mokytojams tenka būti ir mamomis, ir tėčiais, ir seneliais, nes didžioji dauguma gimnazistų gyvena čia pat esančiame mokyklos bendrabutyje ir visą savaitę jų šeima – tai mokyklos bendruomenė.

,,Man pedagogo profesija taip pat artima. Taigi, malonu žinoti, kad kiekvienas vaikas bet kurioje mokykloje yra saugus, gauna žinių ir vysto savo talentus. Už tai dėkoju savo mokytojams, savo vaikų mokytojams ir visiems, kurie dirba pedagoginį darbą“, – sako Šiaulių apskrities VTAS teisininkė Laura Škielaitė – Tiškevičienė.

Sporto gimnazijos direktorė pasidžiaugė, kad pedagogų kolektyvas darnus, todėl padėti vaikams visada yra pasiruošusių.

,,Ačiū, kad vaiko teisių apsaugos specialistai visada dirba kartu. O maloniausia susitikti, aišku, per šventes, taigi sveikinimai ir padėkos už gerą darbą iš Šiaulių apskrities VTAS mums labai svarbūs“, – sako Šiaulių Sporto gimnazijos direktorė Irma Abromaitienė.

Tarptautinė mokytojų diena minima spalio penktąją. Šią dieną mini apie 100 pasaulio šalių.

Silva Šimkevičienė
Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyrius
Šiaulių apskrityje
Tel. 861830722
El.p.  silva.simkeviciene@vaikoteises.lt

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Asfaltas Polekėlė – Šilėnai darosi nesaugus

Avatar

Paskelbta

data

Visi laukėme asfalto ant kelio  Polekėlė – Šilėnai, svajojome, kaip bus gerai, kai jį išlies. Iš tiesų teko laukti ilgai, buvo galvojama, jog tai ir liks tik svajonė.

Na, jau turime asfaltą daugiau nei trejus metus. Kad ir su broku išlietas, tačiau vis tiek jis yra. Jau ir vidury asfalto punktyrinė linija nudažyta. Vadinasi,  mūsų asfaltą priėmė  jį  tikrinusi komisija, tačiau  broko nesurado. Mano manymu, viskas  buvo gražiai užglaistyta ir nebėra nei vieno kalto – juk visiems reikia kažkokios naudos – mes, lietuviai, jau tokie  esame.  Ir niekam visiškai nesvarbu, kad turime  banguotą asfaltą,visi tyli, visiems gerai.
Tik iškyla dar viena, galima sakyti, didelė bėda – mes asfalto visiškai nesaugome. Kiekvieną rudenį ir pavasarį mūsų asfaltas teršiamas  purvu. Šalia asfaltuoto kelio yra dirbami laukai, iš kurių išrieda
traktoriai  dumblinais ratais ir padargais. Ūkininkai  ir darbininkai nepasirūpina  nusivalyti savo technikos – ir pirmyn per asfaltą, kuriuo  purvas driekiasi net po keletą kilometrų. O jei palijo, pabandyk užvažiavęs ant purvo juostos pastabdyti – gali griovyje greitai atsidurti. Štai taip mes saugome savo turtą: išsiliejame lauktą asfaltą, o po to „riaumojame“ per dumblynus. Kada pagaliau  visa tai baigsis?
Žmonės mišką vežė, krovė rąstus, atrodo, prišiukšlino, tačiau pravažiavus po valandos gražu žiūrėti: sutvarkyta, nušluota. Kodėl vieni galime po darbų susitvarkyti, o kitiems visiškai tvarka nerūpi?
Na, manau, reikia tai išsiaiškinti. Nuvykau į Radviliškio rajono policijos komisariatą.  Komisariate sutikau vyriausiąjį patrulį R. Janušką su kitu pareigūnu ir jiems ir išdėsčiau visą situaciją. Nieko daug negalvojęs, R. Januška pasakė, kad turi būtinai kelią sutvarkyti prišiukšlinę vairuotojai.  Pareigūnas pasakė,  kad reikia internetu  www.e-policija.lt  užrašyti tokį įvykį ir jie ryte radę  pranešimą  greitai sureaguos, nuvažiuos apžiūrėti, nustatys kaltininkus ir nubaus tokius netvarkingus vairuotojus.  Manau, kad  perskaitę laikraštyje šią informaciją žmonės pradės  tvarkytis ir  visi supras, kad negalima asfalto teršti, jį reikia saugoti.

Saulius TaločkaSkaityti daugiau

Aktualijos

Sveikatos piramidė

Avatar

Paskelbta

data

Yra visokių piramidžių: poreikių, finansinių ir pan. Į savotišką piramidę man panaši Radviliškio poliklinika. Kodėl? Pabandysiu paaiškinti.
Kaip ir kiekviena piramidė, taip ir poliklinika, turi papėdę, kurią prižiūri ir puoselėja šios srities profesionalai. Poliklinikos aplinka – viena gražiausių mieste, kitoms gydymo įstaigoms iki jos toloka, tektų pasitempti. Ir apskritai pradedu nuo piramidės papėdės, o ne nuo viršaus, kaip būdavo priimtina tarybiniais laikais. Be to, be ūkio dalies  jokia įstaiga funkcionuoti negali.
Kaip piramidę, polikliniką supa kiti svarbūs jos funkcionavimui statiniai. Tai Šaukoto, Šiaulėnų, Tyrulių ambulatorijos ir 11medicinos punktų. Atskiras buveines turi Psichikos sveikatos centras ir odontologai. Kasdien tūkstantinius klientų srautus aptarnauja 29 gydytojai, per šešiasdešimt vidurinio personalo darbuotojų.
Pirmajame piramidės (poliklinikos) aukšte pacientų laukia rūbinė, registratūra, elektrokardiogramų, procedūrinis ir profilaktinių apžiūrų kabinetai. Atskirai paminėsiu statistikos,Tiesiogiai stebimų trumpo gydymo kurso (DOST) kabinetą, vaistinę, aptarnaujančia klientus nuo 8 iki 19 val., bei įspūdingai skambantį „Izoliatorių“. Į jį (izoliatorių) pro atskirą įėjimą patenka sunkiomis užkrečiamomis ligomis sergantys ligoniai. Pirmajame aukšte rasite chirurgus, ginekologus ir šeimos gydytojus.
Antrasis aukštas dėl poliklinikos architektūrinių ypatumų neturi lifto, bet esant reikalui kiti specialistai nusileidžia pas lankytojus. Antrasis aukštas – šeimos ir vaikų gydytojų karalija. Čia taip pat yra buhalterija, administracija (direktorius direktoriaus pavaduotojas medicinai, vyr. slaugytoja-slaugos administratorė ir kt. asmenys, atsakingi už poliklinikos darbą). Sutikite, panašumas su piramide yra, bet šis straipsnelis ne tam.
Poliklinika, arba oficialiai VšĮ Radviliškio r. Pirminis sveikatos priežiūros centras, yra sudariusi sutartį vykdyti vyrų ir moterų kraujo profilaktinius tyrimus. Taikomos didelės nuolaidos. Jie tiems, kurie nori itin išsamaus savo sveikatos žemėlapio ir prognozių. Šie tyrimai nepriklauso prie nemokamų tyrimų kategorijos, tačiau, kaip patys suprantate, sveikata – didžiausias turtas. Pridursiu dar vieną pliusą- odontologų paslaugos nemokamos, teks susimokėti tik už medžiagas ir visa paslauga bus pigiausia rajone. Kviečiame kreiptis į mūsų specialistus, adresas: Gedimino g. 9 B, Radviliškis.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019