Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vaiko teisių gynėja: ,,Mokytojai yra lyg antrieji tėvai, kurie vaikus per gyvenimą veda su meile“

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS) su Tarptautine mokytojų diena pasveikino Šiaulių Sporto gimnazijos, kuri išskirtinė mieste, nes čia mokosi vaikai iš visos Lietuvos, pedagogų kolektyvą.

Nuoširdžius sveikinimus nuo viso Šiaulių apskrities VTAS Šiaulių Sporto gimnazijai perdavusi Šiaulių apskrities VTAS teisininkė Laura Škielaitė – Tiškevičienė sakė, kad mokytojo profesija – viena nuostabiausių, bet reikalaujanti ir didelio pasiaukojimo.

,,Jūs, mokytojai, auklėtojai, socialiniai pedagogai, treneriai, esate vaikams lyg antrieji tėvai. Jūs kiekvieną vaiką matote kaip asmenybę, kaip pavasarinį gėlės pumpurą, iš kurio auginate gražiausias gyvenimo gėlės – mūsų vaikus“, – pažymėjo Laura Škielaitė – Tiškevičienė.

,,Didžiuojuosi ir dėkoju likimui, kad pasirinkau pedagogo profesiją. Mūsų mokykloje gera dirbti, branginame savo darbą, padedame vieni kitiems, matome kiekvieną vaiką ir puoselėjame gerus visų tarpusavio santykius, todėl mokykloje dirbti norinčių pedagogų netrūksta ir visi jie yra Mokytojai iš didžiosios raidės“, – sako Šiaulių Sporto gimnazijos direktorė Irma Abromaitienė.

Šiaulių apskrities VTAS pristatyta gimnazijos kasdienybė – čia mokosi vaikai iš visos Lietuvos. Šiuo metu Šiaulių Sporto gimnazijoje mokosi 200 gimnazistų, čia vyksta net 14-kos sporto šakų treniruotės. Mokytojams tenka būti ir mamomis, ir tėčiais, ir seneliais, nes didžioji dauguma gimnazistų gyvena čia pat esančiame mokyklos bendrabutyje ir visą savaitę jų šeima – tai mokyklos bendruomenė.

,,Man pedagogo profesija taip pat artima. Taigi, malonu žinoti, kad kiekvienas vaikas bet kurioje mokykloje yra saugus, gauna žinių ir vysto savo talentus. Už tai dėkoju savo mokytojams, savo vaikų mokytojams ir visiems, kurie dirba pedagoginį darbą“, – sako Šiaulių apskrities VTAS teisininkė Laura Škielaitė – Tiškevičienė.

Sporto gimnazijos direktorė pasidžiaugė, kad pedagogų kolektyvas darnus, todėl padėti vaikams visada yra pasiruošusių.

,,Ačiū, kad vaiko teisių apsaugos specialistai visada dirba kartu. O maloniausia susitikti, aišku, per šventes, taigi sveikinimai ir padėkos už gerą darbą iš Šiaulių apskrities VTAS mums labai svarbūs“, – sako Šiaulių Sporto gimnazijos direktorė Irma Abromaitienė.

Tarptautinė mokytojų diena minima spalio penktąją. Šią dieną mini apie 100 pasaulio šalių.

Silva Šimkevičienė
Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyrius
Šiaulių apskrityje
Tel. 861830722
El.p.  silva.simkeviciene@vaikoteises.lt

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Neblaivus „zuikis“ ne tik norėjo apgauti kontrolierių, bet jį dar ir sumušė

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 1-osios ryte Šiauliuose, 4-ojo maršruto miesto autobuse, įvykęs incidentas tarp keleivio ir kontrolieriaus, baigėsi ikiteisminiu tyrimų dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Nusikalstama veika įtariamas neblaivus vyras (0,98 prom.) atsidūrė areštinėje, o bilietus tikrinęs kontrolierius – pas medikus. Jam diagnozuotas nubrozdinimas ir kaklo suspaudimas,po medikų apžiūros jis  gydosi ambulatoriškai.

Į Bačiūnų gatve važiavusį autobusą patikrinti, ar nėra juo važiuojančių „zuikių“, su kolege įlipo kontrolierius ir paprašė pateikti bilietus. Vienas keleivių, nuo kurio trenkė alkoholiu, kontrolieriui pateikė elektroninį bilietą, tačiau, jį nuskenavus, pastebėta, kad bilietas – lengvatinis. Kontrolierius paprašė keleivio pateikti galimybę naudotis tokiu bilietu suteikiantį dokumentą. Kai keleivis ėmė atsikalbinėti, atidžiau elektroninį bilietą apžiūrėjęs kontrolierius pastebėjo, kad jis priklauso ne vyrui, o moteriai. Keleivio buvo pareikalauta ne jam priklausantį elektroninį bilietą atiduoti kontrolieriui. Tačiau šis, pasakęs, kad  bilietas priklauso jo draugei, nesutiko su kontrolieriaus reikalavimu. Dėl to ir kilo konfliktas, pasibaigęs smurto protrūkiu.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėja, atliekanti ikiteisminį tyrimą, siekdama nustatyti tikslias įvykio aplinkybes,  prašo atsiliepti autobusu važiavusius ir konfliktą mačiusius keleivius ir paskambinti jai telefonu (8 700) 61454 arba parašyti elektroniniu paštu rasa. preimontiene@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

VVSSF skelbia papildomos informacinės kampanijos konkursą

Avatar

Paskelbta

data

Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) taryba paskelbė dar vieną socialinės informacinės kampanijos projektų finansavimo konkursą. Taip siekiama užtikrinti kuo platesnę objektyvios informacijos sklaidą apie koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo suvaldymą šalyje. Šiai naujai informacinei kampanijai skiriama 500 tūkst. eurų iš 2020 metų VVSSF skirtų lėšų, kurias Finansų ministerija skyrė kaip papildomą finansavimą.

VVSSF tarybos pirmininkė Gražina Belian teigia, kad ši informacinė kampanija leis užtikrinti aktyvesnę informacijos sklaidą visuomenės informavimo priemonėse apie koronaviruso infekcijos valdymą šalyje, emocinės pagalbos galimybes ir kitais aktualiais klausimais.

„Tikimąsi, kad ši informacija bus skelbiama patrauklia forma, aktuali, patikima bei moksliškai pagrįsta ir taps atsvara plintančiai melagingai informacijai „fake news“. Koronaviruso infekcija kelia grėsmę ne tik fizinei sveikatai, ji taip pat daro įtaką kasdieniam kiekvieno žmogaus gyvenimui. Tad  svarbu ne tik šviesti visuomenę apie asmeninę atsakomybę siekiant suvaldyti šią infekciją, bet ir informuoti žmones apie tai, kaip jie gali apsisaugoti ir kokios pagalbos sulaukti“, – teigia G. Belian.

Kampanijos pagrindinis tikslas yra siųsti aiškią žinią, kad siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos plitimą šalyje, kiekvienas žmogus turi jaustis atsakingas už savo ir artimųjų bei kitų aplinkos žmonių ateitį ir sveikatą. Kiekvienas gyventojas turėtų sugebėti įvertinti esamą padėtį, prisitaikyti prie pokyčių, suprasti vykdomus prevencinius veiksmus, atsižvelgti į specialistų rekomendacijas ir gebėti jas taikyti asmeniniame gyvenime bei imtis aktyvių prevencinių veiksmų.

Projektų paraiškų laukiame iki birželio 23 dienos. Daugiau informacijos: http://sam.lrv.lt/2020-m-socialines-informacines-kampanijos-koronaviruso-covid-19-informacijos-sklaida-salies-ziniasklaidos-priemonese-konkurso-dokumentai

Apie Valstybinį visuomenės sveikatos stiprinimo fondą:

Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas veiklą pradėjo 2016 metais. Jo lėšos naudojamos visuomenės sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veikloms, įskaitant prevencinius projektus, socialinę reklamą, mokslinius tyrimus.

Sprendimus dėl fondo lėšų skyrimo priima fondo taryba, kurios sudėtį 5 metams tvirtina Vyriausybė. Tarybą sudaro 14 narių, tarp jų – ministerijų, savivaldos, žiniasklaidos, nevyriausybinių organizacijų, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Nacionalinės sveikatos tarybos atstovai.

Taryba tvirtina Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis remiamų projektų sritis ir jų prioritetus, skelbia konkursus projektams atrinkti, nustato projektų atrankos kriterijus, priima sprendimus skirti arba neskirti lėšas pateiktiems projektams.

Fondo lėšas sudaro Vyriausybės nustatytas praėjusių metų faktinių įplaukų procentas iš akcizo pajamų, gautų už parduotus alkoholinius gėrimus, apdorotą tabaką, bei įplaukų iš lėšų, gautų iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019