Socialiniai tinklai

Radviliškio krašto bendruomenė

V. Uspaskich: „Daiktus visada vadinu tikraisiais vardais“

Avatar

Paskelbta

data

Gegužės 20 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose, bendruomenės pirmininko ir Tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus kvietimu, lankėsi Darbo partijos pirmininkas, europarlamentaras Viktoras Uspaskich. Svečias pristatė savo knygą „Mano ligos ir priešai – mano geriausi mokytojai“, atsakė į bendruomenės narių klausimus.
Kaip gyventi iki 150 metų
Svečias susitikimą su bendruomenės nariais pradėjo nuo pokalbio apie sveiką gyvenseną: „Mano knygoje rasite daug paslapčių: kaip gyventi iki 150 metų, kaip iki 100 metų daryti ir gimdyti vaikus, kaip būti laimingam ir sveikam. Ligos yra prisigalvotos, tai simptomai dėl nepadarytų darbų, nepastebėtų signalų iš išorės. Jeigu neklausai savo organizmo, ateina liga. Labai naudinga gyventi pagal gamtos dėsnius“. Pasak V. Uspaskich, jis savo knygą rašė dvejus metus, pasidalinti savo pasiekimais dvasiniame lygmenyje paskatino jo mokytoja. „Prieš 10 metų į vaistinę ėjau kaip į parduotuvę, to stengiausi neparodyti kitiems – norėjau atrodyti stiprus. Buvo daug ligų, 3-4 kartus per metus  kankino klastinga liga podagra. Buvo nedidelis akių piktybinis auglys, prasidėjo nervinis tikas ir man niekas nebegalėjo padėti. Tačiau dabar 5 metus nevartoju vaistų, save  užprogramavau gyventi iki 100  metų. Savo žinių ir patirties niekam neperšu, kalbu tada, kai žmonės klausia, visada dovanoju galimybę  susipažinti su savo patirtimi. Šiuo metu turiu daug energijos, atrodau jauniau nei prieš 10 metų“, – sakė politikas.
Veikla Europos Parlamente
Popietės dalyviams V. Uspaskich pristatė savo veiklą Europos Parlamente: „Lietuva turi 11 europarlamentarų, aš atstovauju liberalų – demokratų grupei kartu su P. Auštrevičiumi, V. Mazuroniu. Kadangi Europos Parlamente prašoma pasisakymus pateikti raštu, aš pateikiau 496 raštiškus pasisakymus. Jeigu nori, kad tavo pasiūlymus europarlamente įtrauktų į įstatyminius aktus, reikia siųsti juos komitetams, sukūriau 13 rezoliucijų. Parašiau nemažai straipsnių į Europos Parlamento spaudą. Ši veikla daroma tyliai, nerėkiant. 
Kreipiausi į ES komisiją dėl pensijų ir minimalus atlyginimo padidinimo, nes didžioji dalis įstatymų eina iš šios komisijos. Minimalus atlyginimas turėtų būti ne mažiau  kaip 700 eurų. Prancūzijos prezidentas E. Makronas pareiškė, kad minimalus atlyginimas turėtų būti  ne mažiau kaip 700 eurų,  nes labai negražiai atrodome pasaulyje. Tai įmanoma įgyvendinti, nes kai Prancūzijos prezidentas su savo komanda taip kalba, kitos šalys neprieštaraus. Jeigu toks teisės aktas bus priimtas Europos parlamente, Lietuva  turės jį vykdyti, nes pasirašytas fiskalinės  drausmės susitarimas, kurį privalu  vykdyti.  
Pasisakiau dėl vienodų visoje Europoje socialinių garantijų visiems studentams bei vienodų darbo sąlygų – tai labai svarbu. Pavyzdžiui, Lietuvos prekybininkai turi savo prekei uždėti 21 proc. PVM, o pardavėjams iš kitų šalių tai negalioja – jie išsiperka patentą ir gali prekes pardavinėti pigiau. Prieš metus atidarėme įmonę Lenkijos teritorijoje, vienas kilometras  nuo Lietuvos sienos. Lietuvoje pagamintas produktas ten tampa 30 proc. pigesnis ir ten važiuoja žmonės iš Lietuvos apsipirkti. Reikia kažką daryti, galvoti, kad taip nebūtų. Gamybos įmonių pelningumas  3- 3,5 proc., verslininkai negali mokėti didesnių atlyginimų darbuotojams, o dar reikia modernizuoti įmones, kad neatsiliktum.
Būtinos vienodos konkurencijos sąlygos visoje ES. Lietuvos įstatymai neleidžia įmonėms kooperuotis, susijungti. Prekybos tinkle „Lidl“ prekės vokiškos, nėra lietuviškų, o kur dėti lietuvišką produkciją?  Būtina apsaugoti ES rinką nuo produkcijos iš trečių šalių, kuriose nėra socialinių garantijų: Tailando, Indijos. Šie produktai žlugdo ES verslininkus bei rinką. Jeigu norime turėti pensijas ir socialines garantijas, reikia  apsaugoti rinką. ES ekonomika auga tik 1 proc., verslas pradeda  kurtis ten, kur pigiau, daugelis šalių yra prasiskolinusios. 
Visi parlamentarai palaiko pasiūlymą  padidinti išmokas žemdirbiams, tačiau ne visada derybos duoda norimą rezultatą. Pavyzdžiui, stojant į ES buvau LR Seimo Ekonomikos komiteto pirmininku. Atominę elektrinę siūliau ne uždaryti, o tik sustabdyti, už tai nubalsavo LR Seimas. Sutartį į Briuselį nuvežė R. Paksas, tada buvęs prezidentu. Kai sutartis grįžo, pamačiau, kad  viena formuluotė išbraukta ir  parašyta  atominę elektrinę  uždaryti. Tai buvo padarytas nusikaltimas, Lietuvai kainavęs 10 mlrd. eurų.
ES komisijai teikiau pasiūlymą suvienodinti  baudžiamosios atsakomybės teisės aktus ir žmogaus teises teisinėje bazėje. Šis pasiūlymas bus svarstomas kitoje kadencijoje.
Siūlau suformuoti vieningą užsienio politiką, kad nebūtų iš mūsų šalies agresyvių pareiškimų. Vokiečiai, italai dirba su Rusija, o nuo mūsų politikų agresyvių pareiškimų kenčia ekonomika. Iš Lietuvos negalima daryti buferinės zonos – tai pavojinga. Jeigu Rusija ir Amerika norės pamatuoti savo jėgas, tai  vyks kitoje teritorijoje. Kai Sirijoje susirėmė Amerika ir Rusija, nedidelės gyvenvietės buvo nutrintos nuo žemės. Lietuva turi pasauliui siųsti taikos signalus. Baltarusijos prezidentas pasisodino Prancūzijos, Ukrainos, Rusijos prezidentus, Vokietijos kanclerę ir pasirašė Minsko sutartį – visame pasaulyje savaitę Baltarusija buvo žvaigždė. Kodėl tai nedarė mūsų prezidentė? Pas mus sąlygos geresnės, mes – ES šalis. Agresyvi politika nenaudinga, reikia bausti ją propaguojančius išsišokėlius“.
Visuomenės nuomonės formavimas
V.Uspaskich bendruomenės nariams papasakojo apie visuomenės nuomonės formavimo mechanizmą: „2004  m. kilo Darbo partijos reitingas ir buvo sukurtas įstatymas, skirtas specialiai man, kad   politinės partijos vadovas vienasmeniškai atsako už partijos buhalteriją. Pagal šį įstatymą,  ką bepadarytų buhalteris, atsako pirmininkas. Po 11 metų trukusio teismo proceso buvau išteisintas – man skirta 1 mėnesio dydžio atlyginimo bauda. Atlaikyti šiam teismo procesui reikėjo daug jėgų ir sveikatos. Buvo neapskaičiuoti rėmėjų pinigai, bet nepadaryta jokio nuostolio valstybei ir žmonėms. Vieno straipsnio išspausdinimas man kainuoja  1000 eurų, o kas sumokėjo už 8 tūkst. straipsnių apie Darbo partijos bylą ir apie mane? O  TV laidos dar brangesnės – visuomenė buvo  dezorientuota. Kandidatavau į Vilniaus miesto merus, turėjau daug gerų idėjų, tačiau visas jas  nutrina priminimas apie šią bylą. Žmonės skundžiasi, kad blogai, nori permainų, tačiau renka  vis tuos pačius politikus.
Klausimai apie politiką ir tikėjimą
Susitikimo metu V.Uspaskich sakė, kad jam nėra nepatogių klausimų, į visus jis gali atsakyti. Bendruomenės nariai svečiui uždavė klausimų ir apie politiką, ir apie tikėjimą, ir apie vaikų auklėjimą. 
Apie nuomojamą laivą ir paskolą
Bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius klausė: „Kokia jūsų nuomonė apie Lietuvos išsinuomotą laivą „Independence“,  kodėl jo nepirkome kartu su lenkais, estais, latviais, o nuomojamės?“
Pasak V. Uspaskich, toks pat laivas stovi kitoje Baltijos jūros pusėje,  Kaliningrade. Tik Rusijos laivas kainavo  280  mln. eurų, o Lietuvos – 340 mln. Per 10 metų už laivo nuomą sumokėta daugiau kaip 400 mln. eurų, baigiasi nuomos sutarčiai jį  valstybė turi išpirkti, o jis kainuos 2,5 kartų brangiau nei stovintis Kaliningrade. Lietuva patirs žalos – mokam trigubai daugiau už energiją nei kitos šalys. 
„Krizės metu 2009 m. Lietuva pasiskolino pinigų  už 10 proc. palūkanų iš komercijos banko, kai kitos šalys skolinosi  už 3 proc.,  buvo patirta 2 mlrd. eurų žalos. Kas dėl to  kaltas?“,- pateikė klausimą G. Lipnevičius.
„Krizės metu 2009 m. Lietuva turėjo skolintis iš Tarptautinio valiutos fondo už 3 proc., ne iš komercijos banko. Šios paskolos reikalavo prezidentė D. Grybauskaitė, finansų ministre tuo metu buvo  I. Šimonytė, premjeru –  V. Kubilius. 2008 m. valstybės skola buvo 16,5 mlrd., o  išėjus V.Kubiliui, ji siekė  48 mlrd. D. Grybauskaitė per savo kadenciją  šią skolą 4 kartus padidino. Valstybė šiuo metu yra praskolinta. Tačiau manau, jeigu D. Grybauskaitei būtų  leista kandidatuoti, dauguma balsuotų jau už ją – žmonėms patinka užsiiminėti mazochizmu.“,- atsakė V.Uspaskich.
Ateitis valdant konservatoriams
Bendruomenės nariai domėjosi, kokią Lietuvos ateitį mato europarlamentaras valdant konservatoriams.
„Dabar ne konservatoriai valdžioje, o  per 2,5 metų nebuvo padaryta nei vieno kardinalaus sprendimo, kurie pakeistų ekonomiką iš esmės. Per rinkimus eisiu į Seimą kaip kandidatas į premjerus. Būti Seime ir neturėti sprendžiamojo balso nėra prasmės,  reikia turėti daugumą, nes premjeras ir dauguma turi 99 proc. galios“,- sakė politikas.
Apie viešuosius pirkimus
G. Lipnevičius teiravosi, kokia svečio nuomonė apie viešuosius pirkimus, kai  kėdės baseinui buvo pirktos po 750 eurų už vienetą. 
„Tai jūs patys dėl to  kalti, tai jūsų nusikaltimas. Priežastis esate jūs, kad  patinka toks meras“,- „tiesiai šviesiai“ atsakė V.Uspaskich.
Bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius taip pat pasiteiravo, iš kur atsirado įžymioji frazė „tupas žurnalistas“.
„Aš visus daiktus vadinu  savo vardais. Kai buvau Seime, vienas žurnalistas to paties klausimo klausė tris kartus. Man atsibodo ir pasakiau: „ Gal tu tupas, juk jau tris kartus atsakiau. Tai pateko į eterį“,- atsakė europarlamentaras.
Apie dotacijas
„Kodėl nevyriausybinių organizacijų nariai privalo mokėti nario mokesčius kaip ir politinių partijų, kurios gauna dotacijas iš biudžeto, nariai? Kodėl nevyriausybinės organizacijos negauna jokių dotacijų?“  – klausė bendruomenės senjorų vadovė Rimantė Radavičienė.
„Yra galimybių skirti 2 proc. nevyriausybinėms organizacijoms, o partijoms dotacijos skiriamos   dėl skaidrumo. Pagal konstituciją, tik politinėms organizacijoms suteikta galimybė formuoti vyriausybę, jos turi būti pačios skaidriausios. Partijos turi išlaikyti būstines, mokėti darbuotojams. Anksčiau buvo leista lėšų gauti iš rėmėjų, dabar tai uždrausta – politinių partijų negali remti fiziniai ir juridiniai asmenys“,- atsakė politikas.
G.Lipnevičius pasidomėjo, kokia V.Uspaskich nuomonė apie visuomeninius rinkimų komitetus. 
„Manau, kad visiems turi būti vienodos sąlygos. Politinėse organizacijose, kad jos galėtų dalyvauti rinkimuose, turi būti  3 tūkst. narių, o  komitetuose – 20, taip pat komitetams  nėra griežtos finansinės  atskaitomybės. Turi būti vienodos sąlygos ir komitetams, ir partijoms“,- sakė Darbo partijos pirmininkas.
„Radviliškio rajono  savivaldybės taryboje yra Darbo partijos narių ir jų nuomonė kartais  kai kuriais klausimais skiriasi nuo bendruomenės nuomonės. Ar galima kreiptis į jus, kad  kaip partijos pirmininkas jiems nurodytumėte, kaip balsuoti vienu ar kitu klausimu?“,- klausė G.Lipnevičius.
„Aš negaliu vadovauti, tik galiu rekomenduoti ir patarti“,- atsakė Darbo partijos pirmininkas.
Apie tikėjimą
„Ar jūs tikintis ir kokią įtaką jūsų gyvenimui turėjo tikėjimas?“,- teiravosi popietės dalyviai.
„Aš esu tikintis ir labai giliai. Nuo pamatų pastačiau 2 bažnyčias, kurias pašventino Šventasis tėvas.  Vieną bažnyčią pastačiau  Archangelsko srityje – ten gimiau ir išaugau tremtyje, o ištremti buvome dėl to, kad mama sudegino komjaunimo bilietą. Naktį matydavau, kaip mama ištraukdavo ikoną ir melsdavosi. Šioje srityje buvo pastatyta bažnyčių, tačiau nei viena nebuvo pašventinta Šventojo tėvo. Patriarchas  sakė: „Nesuprantu, kaip atsidūriau tokiame užkampyje, neįsivaizduoju, ką tau reikėjo padaryti, kad čia atsidurčiau“. 
Tėvas Stanislovas pats mane surado –  atėjo pas mene į koncerną ir pasakė: „Būsiu tavo dvasinis Tėvas“. Aš restauravau Dotnuvos, Paberžės bažnyčias, Paberžėje Tėvui Stanislovui pastatėme namą –  arkivyskupas S.Tamkevičius buvo sumanęs Tėvą Stanislovą išsiųsti į vienuolyną, surinkome parašus, kad neišsiųstų. Kai jam gyventi buvo likusios 3-4 valandos, pakvietė atsisveikinti, pasakė, kas su manimi bus ir beveik viską teisingai. Buvau bedievis, man taip atsiliepė. Supratau, kad tikėjime reikia būti ir jau 10 metų neišeinu iš namų be dvasinės praktikos. Jos metu kalbu su Dievu apie aktualijas, dėkoju už tai, ką turiu: už gimines, draugus, kad vaikštau šia žeme, prašau palaiminimo. Nepriklausau jokiai religijai, priklausau Dievui, bendrauju su juo tiesiai, be tarpininkų“,- į klausimą atsakė V. Uspaskich.

Kokia nauda būti ES?
Popietės dalyviai teiravosi, kokia yra Lietuvos įmoka į ES biudžetą.
„Lietuva moka 1,2 proc. nuo Bendrojo vidaus produkto, o gauna 5 kartus daugiau. Iš viso Lietuva iš ES jau gavo 100 mlrd. eurų. Tai didelė nauda, kad esame ES“,- sakė europarlamentaras.
Apie rinkimus į Seimą 
Pasak V.Uspaskich, jis už tai, kad rinkimai į Seimą vyktų pavasarį – tada nauja dauguma galėtų formuoti biudžetą. Susitikimai su kandidatais vyktų žiemą, tada gali dalyvauti daugiau rinkėjų. G.Lipnevičius teiravosi, ar politikas  už Seimo narių skaičiaus mažinimą.
„Seimo narių skaičiaus mažinimas neduotų naudos. ES institucijos reikalauja didesnio bendravimo, o sumažinus Seimo narių skaičių, būtų lėtesnis sprendimų priėmimas. Tas mažinimas – populistinis dalykas“,- sakė V. Uspaskich.
Apie mokyklas
Bendruomenės nariai klausė europarlamentaro nuomonės, kodėl Lietuvoje sparčiai smunka mokinių mokymosi rezultatai.
„Pasaulis eina į priekį, buvusi sistema: mokykla, mokinys ir mokytojas jau atgyveno. Šiandien reikia mokyti motyvacijos – kokiu tikslu reikia nueiti iš taško A  į tašką B. Vaikui reikia padėi orientuotis informacijos sraute, mokyti, kaip atsirinkti, kuri geresnė. Mūsų koncernas atidarė mokyklą „Lyderystė ir asmenybės ugdymas“ – šiandien turime auginti asmenybę“,- sakė svečias.
„Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai svečiui gausiais aplodismentais padėkojo už skirtą laiką.
„Kavos popietės“ dalyvius kava vaišina  bendruomenės pirmininkas, Tarybos narys G.Lipnevičius, organizuoti popietes jam padeda bendruomenės nariai: S. Skorkaitė, R. Radavičienė, V.Aleknienė A.Litinskas, I.Grakauskienė, B.Krikščiukaitienė, V.Girštautienė, T.Kojelienė, V.Goštautienė, O.Kazlovskaja, G.Chodosovskaja.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Radviliškio krašto bendruomenė

Didžiausia Lietuvos bendruomenė keliavo po Druskininkų kraštą

Avatar

Paskelbta

data

Rugpjūčio 10 dieną „Radviliškio krašto bendruomenės“ skyrių vadovai, pavaduotojai bei aktyviausi nariai vyko į pažintinę kelionę, kuri driekėsi nuo Merkinės piramidės iki Druskininkų kurorto. Kelionę bendruomenės aktyvistams organizavo pirmininkas G. Lipnevičius, jo pavaduotoja V. Aleknienė, bendruomenės administratorė S. Skorkaitė ir kelionės siela –  gidas A. Vitartas.
Merkinės piramidė – dvasinio pažinimo erdvė
Keliautojai, atvykę į sodybą, kurioje stovi garsioji Merkinės piramidė, pirmiausia išvysta tris  kryžius – tai vartai, vedantys  piramidės link. „Labai rekomenduoju šioje sodyboje palikti neigiamas mintis ir emocijas, jas atiduoti Žemei“,- sakė Merkinės piramidės kūrėjas Povilas Žėkas.  Išsivadavę nuo vidinių negatyvių minčių, keliautojai patraukė piramidės link. Tai tribriaunė aliumininė karkasinė stiklinė konstrukcija, kurios  viduje yra du kryžiai, atliekantys svarbią energinę funkciją. Pačios piramidės pagrindas – lygiakraštis trikampis, o jame trys koncentriniai ratai: išorinis – baltai violetinis, vidurinis – žaliai geltonas, bei centrinis – raudonasis (su pačiame piramidės centre pavaizduotu širdies ženklu).
Į piramidę suėjus  keliautojams, atėjo jos įkūrėjas P. Žėkas – jis pagiedojo, papasakojo šio įspūdingo statinio atsiradimo istoriją. Po pokalbio bendruomenės nariai iš šalia piramidės esančio pastato prisipildė talpas šventinto vandens. „Šioje piramidėje apėmė toks ramybės bei dvasinės pilnatvės jausmas, kad net norėjosi verkti“,- įspūdžiais iš šios dvasingos vietos dalinosi bendruomenės nariai.
Apsilankymas etnografinėje sodyboje
Toliau keliautojų kelias driekėsi Antano Česnulio sodybos link.  A. Česnulis – vienas geriausių Dzūkijos skulptorių. Jo sodyboje esantys medžio drožiniai ar kompozicijos – tik dalis kūrybos per 30 metų, o sodybos kieme stovi paties šeimininko suręstas vėjo malūnas, kurio keturiuose aukštuose išdėstyta drožinių ekspozicija. Už malūno driekiasi per dešimtmetį įkurtas parkas, savo grožiu nustebindamas ne vieną lankytoją. Kupinas kūrybinės energijos menininkas nė dienos neleidžia laiko veltui. Keliautojus sutikęs medžio drožėjas greitakalbę papasakojo apie savo kūrinius ir palinkėjo atsipūsti įspūdingoje sodybos aplinkoje.
„Talentingo medžio drožėjo sodyboje praleistas laikas buvo išties puikus – pabuvome gamtoje, pasigrožėjome įspūdingomis skulptūromis bei gražiai sutvarkytu sodybos parku“,- įspūdžiais dalinosi „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai.
Apsilankymas šakočių muziejuje
Bendruomenės nariai be dėmesio nepaliko ir vienintelio pasaulyje šakočių muziejaus, įkurto 2015 m. gegužės mėnesį. Šiame muziejuje iki šiol eksponuojamas analogų neturintis šakotis – Gineso rekordininkas. Šio šakočio aukštis – net 3 m 72 cm, o sveria šis milžinas beveik 86 kg!

Muziejuje eksponuojami lietuviško šakočio analogai, kepami užsienio šalyse: Vengrijoje, Švedijoje, Japonijoje, Lenkijoje ir kitur. Ekskursijos metu  sužinota, kuo kitų šalių šakočiai skiriasi nuo lietuviškojo, taip pat buvo galima pamatyti daugybę senovinių indų ir įrankių, naudotų šakočių gamybai. Pasirodo, į lietuviško šakočio receptūrą įeina nuo 40 iki 80 kiaušinių! Atidžiausiai gido pasakojimo klausę ekskursijos dalyviai R. Radavičienė ir A. Vitartas buvo apdovanoti miniatiūriniais šakočiais, o kiti keliauninkai jų galėjo nebrangiai įsigyti šalia esančioje parduotuvėje.
„Labai džiaugiamės nusipirktais minkštais ir skaniais šakočiais“,- įspūdžiais dalinosi bendruomenės nariai.
Bekeliaujant atėjo ir pietų metas, tad ekskursantai papietavo Šakočių muziejus restorane. „Valgėme labai skanią sriubą, buvome sužavėti kepsniais su voveraitėmis. Pietų metu buvo patiektas labai skanus karštas obuolių  pyragas, jo neliko nei trupinėlio“,- sakė praalkę keliautojai.
Kelionė virš Nemuno
Po skanių pietų bendruomenės nariai kėlėsi lynų keliu virš Nemuno. „Nors reikėjo laukti ilgokai, vaizdas buvo įspūdingas – matėsi medžių viršūnės, Nemuno kilpa. Nuo Sniego arenos grįžome kitu keltuvu, po šios kelionės aplankėme Druskininkų kurorto centrą“,- įspūdžiais dalijosi keliauninkai.
Grojantis fontanas sužavėjo visus
Paskutinis kelionės taškas buvo Druskininkų kurorto grojantis fontanas. Gidas Albertas Vitartas užsakė M. K. Čiurlionio  simfonijos „Jūra“ ištrauką, o bendruomenės nariai galėjo palyginti Radviliškio ir kurortinio miesto fontanus.
Pasiklausę muzikos ir pailsėję, keliautojai pasuko namų link. Pakely, radę gražią  poilsiavietę, jie sustojo pailsėti ir pasivaišinti sudėtinėmis vaišėmis, o bendruomenės pirmininkas su bendruomenės skyrių vadovais, pavaduotojais bei aktyvu trumpai aptarė praėjusius rinkimus, būsimus bendruomenės renginius, darbus ir keliones.
Bendruomenės nariai į namus grįžo kiek pavargę, tačiau pilni gerų emocijų ir įspūdžių, o už įspūdingą bei gerai organizuotą kelionę keliauninkai dėkingi bendruomenės vadovams. Taip pat keliautojai dėkingi vairuotojui Valerijui už kantrybę bei saugią kelionę. 
Už skirtą autobusą „Radviliškio krašto bendruomenė“ dėkoja Radviliškio rajono savivaldybės administracijai.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ informacija
Skaityti daugiau

Radviliškio krašto bendruomenė

P. Urbšys: „Lietuvoje žmonės niekada nepraranda vilties“

Avatar

Paskelbta

data

Rugpjūčio 12 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose, bendruomenės pirmininko ir Tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus kvietimu, lankėsi LR Seimo narys, buvęs STT vadovas Povilas Urbšys.
Kas pasikeitė per metus?
„Prieš metus mes bendravome įvairiomis temomis: suskystintų dujų terminalas „Independence“, brangus skolinimasis, o kas pasikeitė per metus?“- LR Seimo nario klausė bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius.
„Jūs patys tęsiate šias popietes, vadinasi, yra prasmė susitikti, bendrauti. Politikoje žmogui didelę įtaką daro valdžia ir pinigai. Žmonės, einantys į valdžią, neturi siekti jėgos. Rinkimų metu sakoma, kad  tiesa yra jėga, o kai politikai įgauna jėgos, sakoma, kad jėga yra tiesa. Didžiausias privalumas politikoje – turėti savo nuomonę.  Užsirašiau 7 numeriu, bet  žmonės mane reitingavo.  Aš buvau išrinktas kaip save išsikėlęs, buvau visiškai nepriklausomas LR Seimo narys. Politika nėra tik vienos spalvos. Prieš šiuos  rinkimus tikėjosi didelį palaikymą turėti konservatoriai, tarp jų ir Gabrielius, kuris jau matavosi premjero kėdę. Gabrielius kėlė sąlygas – pateikti pažymas iš saugumo, kad esame patikimi, ne valstybės priešai, koalicijoje turėjo dirbti ir liberalai. Jeigu būtų laimėję konservatoriai, būtų sudarę koaliciją su liberalais, Gabrielius derino sąlygas su Kurlenskiu susitikimo metu, o liberalai būtų buvę jų pagrindinis ramstis, „MG Baltic“ būtų išsaugojusi visus savo projektus. Reikia pažymėti, kad didžiausius pelnus „MG Baltic“ susižėrė iš AB „Lietuvos geležinkeliai“ užsakymu, Kubiliaus premjeravimo metu. Gal atėjo laikas, kad Kubilius atsakytų, kokie vyko susitikimai su MG Baltic vadovais? Tuo metu nebuvo liečiamas ir „Lietuvos geležinkelių“ vadovas  Dailydka. Tas nelietimas valstybei kainavo apie milijardą litų – buvo nurėžti atlyginimai, pensijos.
Ši valdžia socialiai jautresnė
Pasak P. Urbšio, politikoje dažnai būna dvigubi standartai, o rinkėjai tai greitai pastebi. Pensijų bei atlyginimų didėjimas priklauso nuo visuomenės išsivystymo lygmens. Kai yra verslo  problemų, nei pensijos, nei atlyginimai nedidėja. Ši valdžia yra jautresnė socialiniais klausimais, tą parodė ir prezidento rinkimai. Žmonės patikėjo juo, kai jis kalbėjo apie gerovės valstybės kūrimą, kurioje gera gyventi ne būtų tik išrinktiesiems. Rinkėjas grįžta prie savo pasirinkimų.
„Valstiečių“ partijai meškos paslaugą daro Karbauskis, savo asmenines ambicijas iškeldamas kaip valstybės reikalą. „Valstiečiai“ išsiskaidė, kai politikai neturi valdžios galių, jų klausa yra jautresnė, o kai įgyjama valdžia, su žmonėmis pradedama kalbėti iš aukštai. Pavyzdžiui, kalbama apie ligoninių optimizavimą, o iš tikro – apie uždarymą, politikai mano, kad žmonės tamsuoliai ir nesupras. Politikų nesąžiningumas atsiliepia visiems, šiuo metu valstybėje yra prasta, tačiau stabili situacija“,- sakė LR Seimo narys.

Visai neseniai vicemeras M.Pauliukas diskutavo apie kaimų medicinos punktų optimizavimą, kas sukėlė kaimų gyventojų didelį pasipiktinimą.
Politikai turi tarnauti žmogui
Bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius paklausė Seimo nario P. Urbšio, buvusios prezidentės D. Grybauskaitės skirstymo politikų į „viršūnėles“ir „šakneles“, prie ko jis save priskirtų politikoje – prie „viršūnėlių“ ar „šaknelių“?
„Jaučiuosi kaip balta varna. Aš turiu principus, laikausi žmonėms duoto žodžio ir jo nekeičiu.  Konstitucijoje įrašyta, kad valdžia turi tarnauti žmonėms. Mes esame žmonių tarnai, jūsų samdomi. Kai prieš rinkimus ėjau rinkti parašų, sakiau, kad atėjau pas darbdavį – rinkėją, nes sudarau su juo terminuotą darbo sutartį. Politikas yra  žmonių valios vykdytojas, jis atstovauja žmonėms“ – savo nuomonę apie politikų misiją išdėstė svečias.
Apie komitetų finansavimą
Bendruomenės pirmininkas bei Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo svečio, ar nenumatoma ateityje finansuoti ne tik partijų, bet ir nepartinių rinkimų komitetų. „Akivaizdu, kad diskriminuojami komitetai. Finansavimas iš valstybės biudžeto būdavo skirdamas pagal laimėtas vietas. Finansavimas ne nuo išrinktų politikų, o nuo balsavusiųjų piliečių skaičiaus suteikia galimybę gauti finansavimą rinkimuose dalyvaujančioms partijoms. Puteikis darė sąrašus ir sudarė žmonėms galimybę balsuoti – jo partija gauna 70 tūkst. iš valstybės biudžeto. Šiuo metu dėl komitetų – geležinė uždanga, nes partijos į juos šnairuoja – komitetai joms sudaro konkurenciją, jų negali kontroliuoti“,- atsakė P. Urbšys.
 Tarybos narys G. Lipnevičius paantrino LR Seimo nariui ir atkreipė dėmes į tai, kad partijų skyriai rajonuose turi valdžią Vilniuje ir jas  galima paspausti, o komitetų ne.
„Seimo narį, jeigu jis ne taip balsavo, galima iš frakcijos išmesti. Partijų nariai yra sraigteliai, kurie turi visų klausyti, o nepriklausomi  LR Seimo nariai  yra ne frakcijų, o tautos atstovai. Kai LR Seimo narys turi laisvą mandatą, jo negalima kontroliuoti – jeigu jis nebevykdys pažadų, jo nebeišrinks“,- sakė P. Urbšys.
LR Seimo nariui paantrino  Tarybos narys G. Lipnevičius: „Mūsų nepartinis komitetas „Už geresnį gyvenimą  visiems“ šiuo metu Taryboje turi 2 mandatus, mes atstovaujame Radviliškio krašto bendruomenei“  žmonėms. Po rinkimų savo  rinkėjų neišdavėme ir savo rinkiminės programos nepakeitėme, tik dar labiau stengiamės dirbti žmonių labui, nes turime daugiau galimybių“.
Apie tyrimus Seime
Bendruomenės pirmininkas pasiteiravo LR Seimo nario apie šiuo metu vykdomus tyrimus Seime. „Po „MG Baltic“ veiklos tyrimo, Bakas sakė, kad bendrovė padarė žalą valstybei, kurią reikia išieškoti. Ar vyksta išieškojimas? Įrodyti, kad buvo padaryta žala, – misija neįmanoma, byloje  atsiranda daugiau įtariamųjų. Kai buvo svarstoma, ar reikia komisijos, buvau pesimistas, kad pateiks informaciją, kuri suderinta su prezidente. Vykstant bet kokiems tyrimams,  žiniasklaidos dėmesys padidėja, o  politikams atsiranda galimybė save parodyti“,- apie šiuo metu vykstančius tyrimus atsakė svečias.
Pralaimėti rinkimai į Panevėžio mero postą
Bendruomenės pirmininkas bei Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, kodėl, P. Urbšio nuomone, jo komitetas pralaimėjo rinkimus į Panevėžio miesto mero postą.
„Žinau, kad žmonės nepatenkinti Panevėžio miesto meru, tačiau merą Račkauską palaikanti publiką suprato, kokią gali turėti naudą ir – buvo pasakyta: „Su Urbšiu nesusitarsi,jis net smėlio kišenėje neleis išsinešti“, tad buvo mobilizuotos jėgos. Norint parodyti, kaip keičiasi miesto įvaizdis, net trinkelės Panevėžyje buvo klojamos esant pašalui,žiemą. Žmonėms noriu pasakyti – nemiegokite ant kelio, kelkitės. Kai  pradedamas matuoti valdžios gerumas asfaltu ir trinkelėmis, tai aš nebetinku. Aš esu išrinktas Seimo nariu Vakarinėje apygardoje, rinkimuose naudojau savo asmenines lėšas, žmonės yra mano darbdavys, o aš – jų samdinys. Iki šiol nesu išdavęs nei vienos savo vertybės, jeigu būčiau lojalesnis, gal būčiau tapęs ir ministru “,- sakė politikas.
„Panašiai buvo meluojama  ir Radviliškio rajone, sakė, kad, kai ateis Lipnevičius, atleis biudžetininkus iš darbo. Nors tai visiškas melas, bet tiktai buvo patikėjusiųjų “,- svečiui paantrino bendruomenės pirmininkas.
Apie duodamus nurodymus ir viešuosius pirkimus
Bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius pasiteiravo, ar meras gali tiesiogiai savivaldybės darbuotojams duoti žodinius nurodymus. „Gali, tačiau žiūrint, kokie tie nurodymai. Jeigu jie sukelia neteisėtas pasekmes, tai jau tas žmogus, kuris juos vykdė, turės atsakyti. Jūsų rajone buvo atvejis, kad susirinkę ponai sprendė, kas turi laimėti konkursą. Konkursą laimėjo numatyta įmonė, bet ji neturėjo pinigų. Po to tie dalykai turi būti įvilkti į teisinį pagrindą, o tai padaryti turi savivaldybės klerkas, kuris tampa už konkursą atsakingas. Klerkas yra priklausomas nuo darbdavio, nes jeigu prieštaraus – neteks darbo“,- apie savivaldybių užkulisius papasakojo P. Urbšys.
„Ar reikia pokyčių viešuosiuose pirkimuose?“,- pasiteiravo svečio G. Lipnevičius.
„Be abejo reikėtų, nes atsiradus pokyčiams, sumažėtų galimybės piktnaudžiauti, būtų didesnė atsakomybė, kuo mažiau būtų taikomi dvigubi standartai. Pavyzdžiui, prokuroras, tyręs jūsų mero bylą, nuslepia informaciją, kad jo tėvai geri draugai su teisiamuoju. Kiekviena byla turi savo stiprią ir silpną pusę. Prokuroras už tuos ryšius gavo pastabą, bet kad gynyba bedė į silpniausią vietą, akivaizdu, ją galėjo nurodyti tas pats prokuroras. STT vykdžius tyrimą, nebuvo nurodytas kabineto numeris, vadinasi, neteisėtai buvo klausomasi pokalbių ir dokumentai iš bylos išimti,- sakė LR Seimo narys.

Ši svečio išsakyta informacija apie mero ir kitų konservatorių vyksią bylą ypač sudomino bei nustebino susitikimo dalyvius. 
Apie kolektyvinę atsakomybę
G. Lipnevičius pasiteiravo popietės svečio, kokia jo nuomonė apie kolektyvinę atsakomybę ir ar ji reikalinga. „Demokratinė visuomenės priiminėja kolegialų sprendimą, o demokratinė širma priiminėja sau palankius sprendimus. Kolektyvinis sprendimas priimamas kartu, dar nėra išspręstas klausimas dėl asmeninės atsakomybės“,- sakė politikas
Susitikimo pabaigoje LR Seimo narys P. Urbšys  išreiškė nuostabą Lietuvos žmonėmis, kurie  niekada nepraranda vilties, o tai – fantastinis dalykas. Seimo nariams rinkėjai duoda vilties mandatus, tad galime turėti valstybę, vertą jos žmonių, ir už tą  viltį reikia dėkoti žmonėms.
Susirinkusieji į popietę iškėlė klausimą,  kodėl renkami susikromitavę politikai, kaip, pavyzdžiui, konservatoriai Radviliškio rajone. Į šį klausimą turėtų atsakyti šios partijos rėmėjai.

Susitikimo pabaigoje bendruomenės pirmininkas  padėkojo LR Seimo nariui P. Urbšiui už nuoširdų pokalbį,o popietės dalyviai padėkojo gausias aplodismentais.
Bendruomenės narius kava vaišina pirmininkas G.Lipnevičius, jam padėjo bendruomenė nariai G. Chodosovskaja, V.Goštautienė, V.Girštautienė, D.Sopina.
Kitoje „Kavos popietėje“, rugpjūčio 19 d., 12 val., svečiuosis  „Euro vaistinės“ vedėja D. Rakutienė, su  kuria bus diskutuojama apie vaistus bei sveikatą.
 

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019