Socialiniai tinklai

Aktualijos

Už kyšius nuteistas konservatorius Tarybos narys Kęstutis Dainius

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono konservatoriai vienas po kito atsisėda į teisiamųjų suolą. Teismo slenksčius mynė konservatorius tarybos narys E. Pranevičius, konservatorius Radviliškio miesto seniūnas E. Mončauskas, konservatorius A. Juodis ir, aišku, konservatorių vadas A. Čepononis. Šį kartą Temidė buvo negailestinga Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariui konservatoriui K. Dainiui.

Šiaulių apylinkės teismas skyrė bausmes penkiems teisiamiesiems nuo 10 iki 120 MGL, o vienam kaltinamajam paskirta laisvės atėmimo bausmė 6 mėnesiams, kurios vykdymas atidėtas metams.

Tris kartus kyšį iš pacientų paėmusiam privačios klinikos ir Respublikinės Šiaulių ligoninės neurologui 61 metų Kęstučiui Dainiui teismas skyrė 120 MGL (4519,20 euro) dydžio baudą ir konfiskavo 60 eurų valstybės nuosavybėn kaip nusikalstamos veikos padarymo priemonę.

Už mediko papirkimą bei sukčiavimą nukentėjo ir pacientai. 78 metų Saša Karpenka teismo sprendimu privalės sumokėti 100 MGL (3766 eurų) baudą ir dar 1323,56 eurų vyras turės „atseikėti“ „Sodrai“.

Kartą jau teistas 55 metų Sigitas Šimkus už kyšio davimą medikui sumokės 100 MGL (3766 eurų) baudą. Radviliškio Tarybos nario K. Dainiaus „paslaugomis“ susigundė ir devynis karts teistas recidyvistas V. Baranauskas. Už kyšio davimą medikui teismas jam skyrė 70 MGL (2636,20 euro) dydžio baudą.

Subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu, šiam „Šiaulių princui“ paskirta galutinė laisvės atėmimo bausmė pusei metų ir 4586,31 euro bauda. Laisvės atėmimas V. Baranauskui atidėtas vieneriems metams, įpareigojant neišeiti iš namų nuo 22 iki 6valandos, jei tai nesusiję su darbu.

Kartą medikui kyšį davusiai 41 metų Inai Andriuškienei teismas skyrė 10 MGL (376,60 euro) baudą, ją subendrinus su ankstesne bausme, paskirta galutinė 15MGL (564,90 euro) bauda.

Kyšį davusiam 66 metų Valdemarui Zakarui paskirta 50 MGL (1883 eurų) dydžio bauda. Kaltę dėl mediko K. Dainiaus papirkimo pripažino tik du kaltinamieji – I. Andriuškienė ir S. Karpenka. Beje, S. Karpenka dėl sukčiavimo savo kaltės nepripažino.

Kiti kaltinamieji savo kaltės dėl kyšio davimo nepripažino, tačiau ji buvo įrodyta byloje esančiais ir teismo posėdžio metu ištirtais įrodymais.

Teismas konstatavo, kad atlikus patikrinimą dėl kelių asmenų: kaltinamųjų V. Baranausko, I. Andriuškienės ir S. Šimkaus žmonos I. Š. darbingumo lygio pagrįstumo, nustatyta, kad Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (toliau – NDNT) priimti sprendimai yra teisėti ir pagrįsti. Todėl asmenų veiksmai paperkant medikus neturėjo įtakos dėl darbingumo lygio nustatymo.

Teismas nustatė, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos 2017 m. pirmoje pusėje Šiauliuose, vienoje privačioje medicinos klinikoje, gydytojo darbo kabinete. Gydytojas K. Dainius iš trijų pacientų paėmė po 20 eurų kyšį už medicininę konsultaciją ir vienu atveju – dar ir už vaistų išrašymą. Nuosprendis priimtas pirmoje instancijoje.

Parengta pagal Šiaulių apylinkės teismo medžiagą

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Neblaivus radviliškietis ,,auklėjo” sugyventinę

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 2 d., 08.15 val., Radviliškyje, Širvintų g., namuose, neblaivus (0,47 prom.) vyras, gim. 1980 m., sumušė neblaivią (1,92 prom.) sugyventinę, gim.1990 m. Nukentėjusioji į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Tarybos narys savivaldybei pasiūlė pagalbą

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje karantino metu įkurtas Ekstremalių situacijų centras, kurio veiklą atsisakė koordinuoti meras ir vairą perdavė nepatyrusiam  savivaldybės direktoriaus pavaduotojui Justinui Praniui. Radviliškiečiai tikėjosi, kad karantino metu ekstremali situacija rajone bus valdoma, tačiau realybė kitokia..

Puslapyje „Labas. radviliškis“ – pasenusi informacija

Daugelis Lietuvos savivaldybių stengiasi  gyventojus informuoti apie viruso plitimą bei užsikrėtusiųjų skaičių  savo internetinėje erdvėje. Tik ne  Radviliškio rajono savivaldybė. Karantino laikotarpiu sukurtame puslapyje „Labas. radviliškis“  patalpinta sena, neatnaujinama informacija apie  padėtį rajone. Rajono gyventojai apie užsikrėtusiųjų virusu skaičių pirmiau sužino iš vietinės bei respublikinės spaudos; pavėluoti pateikiama informacija apie sergančiųjų skaičių; nepateikiama informacija, kiek šiuo metu  rajono gyventojų yra karantine, saviizoliacijoje, kiek dar planuoja grįžti iš užsienio.

J. Pranys, turintis būti visų įvykių sūkuryje, „Facebook“ paskyroje informuoja, kad pasirūpino, jog karantinuojami asmenys  tvarkingai išneštų šiukšles, pasidžiaugia, kad pagerėjus orams vėl bus dezinfekuojamos miesto gatvės, palaido ironiškas pastabas apie būsimą nuotolinį  Tarybos posėdį  ir … visiems praneša, kad  grįžta prie skaitomos knygos!

Kitu metu toks administracijos direktoriaus pavaduotojo poelgis galbūt sukeltų šypseną, tačiau  esant įtemptai situacijai, gyventojai pasipiktinę dėl valdininkų neveiklumo

Ar  rajone problemų nebėra?

Rajone dar nėra karščiavimo klinikos ir neaišku, kada ji atsiras, radviliškiečiai  priversti važiuoti į Šiaulius. Dėl šių klinikų steigimo Sveikatos apsaugos ministerija seniai pateikė įsakymą, o kitose savivaldybėse jos jau dirba.

Į savaitraščio redakciją kreipėsi pasipiktinusi radviliškietė Angelė B., kodėl nedezinfekuojamos daugiabučių namų laiptinės – juk prie turėklų galėjo liestis ir  sergantis žmogus. Beje, ir Aplinkos ministras K. Mažeika spaudos konferencijoje sakė, kad dezinfekuoti daugiabučių laiptines bus privaloma. Gyventojai norėtų sužinoti, kada ši paslauga bus teikiama, tačiau ir vėl – tyla.

Radviliškiečiai taip pat norėtų sužinoti, kur šiandien įsigyti  apsauginių kaukių – be jų į kai kurias parduotuves žmonės neįleidžiami. Ir šios informacijos informaciniame puslapyje nėra patalpinta.

Ir dar. Rajono savivaldybė skelbiasi aktyviai kovojanti su  koronavirusu, tačiau kažkodėl nepaviešina informacijos, kokių priemonių įsigyta, kada jos bus gautos, kiek tai kainavo biudžetui. Juk visiems rajono gyventojams įdomu sužinoti, kiek pražūtingas virusas bei karantinas kainuos mokesčių mokėtojams.

Tad plika akimi matyti, kad  sukurtas Ekstremalių situacijų valdymo centras situacijos apskritai nevaldo.

Tarybos narys kreipėsi į merą bei savivaldybės administraciją

Neapsikentęs informacijos slėpimo bei savivaldybės  administracijos neveiklumo, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius kreipėsi į rajono merą A. Čepononį bei savivaldybės administraciją siūlydamas pagalbą – į Ekstremalių situacijų komisiją įtraukti  ir Tarybos narius. „Kadangi dėl situacijos rajone gaunu ypač daug radviliškiečių nusiskundimų, o taip pat Tarybos nariai negauna informacijos apie atliekamus darbus, susijusius su karantinu, ir matydamas, kad  Ekstremalių situacijų komisijai trūksta kompetencijos, kreipiausi raštu į merą bei savivaldybės administraciją, pasiūlydamas, kad į komisijos sudėtį būtų įtraukti Radviliškio rajono savivaldybės tarybos frakcijos, grupės seniūnai arba frakcijos, grupės įgalioti asmenys. Tada bendromis jėgomis su komisijos pirmininku bei kitais jos nariais spręstume karantino metu iškilusias problemas, operatyviai priimtume rajonui svarbius sprendimus ne tik komisijoje, bet ir Taryboje“,-  sakė nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, atstovaujantis visuomeniniam komitetui UŽ GERESNĮ GYVENIMĄ VISIEMS.

Ar savivaldybės administracija ir meras priims Tarybos narių siūlomą pagalbą, informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019