Už bate slėptus narkotikus – laisvės apribojimas

Nežinia, ar policijos pareigūnams buvo labai netikėta, kai jie šių metų sausio 15 d., vidurnaktį, apžiūrėdami keturis vaikinus, sėdėjusius automobilyje „Opel Astra“ Velžių kaime, Radviliškio rajone, prie Arimaičių ežero esančioje stovėjimo aikštelėje, pas vieną iš jų rado narkotikų. Vien pašnekinus vaikinus, kilo įtarimas, kad Eitvidas M. yra pernelyg sunerimęs. Netrukus paaiškėjo jo nerimo priežastis.

Narkotikus slėpė bate

Atvykę į automobilių stovėjimo aikštelę, policijos pareigūnai pastebėjo ten stovintį automobilį, kuriame sėdėjo keturi jauni vaikinai. Paklausti, ar su savimi neturi draudžiamų medžiagų, visi jie atsakė neigiamai. Jaunuoliai buvo apžiūrėti. Asmens apžiūros metu 21 metų Eitvidas M. labai jaudinosi, drebėjo. Policininkams pareikalavus, kad vaikinas nusimautų kairės kojos batą ir jam tai padarius, iškrito permatomas polietileninis maišelis. Jame – trys į foliją susuktos pakuotės, kuriose buvo baltos spalvos biri medžiaga. Pareigūnai iš karto spėjo, kad tai – galimai amfetaminas. Ir iš tiesų, vėliau specialistai nustatė, kad lankstinukuose buvo 0,073 g. narkotinės medžiagos metamfetamino. Eitvidas M. iš karto prisipažino, kad narkotinės medžiagos yra jo nuosavybė, o draugai apie jo „turtą“ nieko nežinojo. Vaikinas buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Narkotines medžiagas pirko sau

Dirbantis, gyvenantis pas dėdę, Eitvidas M. buvo neseniai grįžęs iš užsienio. Jis, duodamas parodymus ikiteisminio tyrimo metu, prisipažino, kad narkotines medžiagas kartais vartoja. Jo žodžius patvirtino ir narkotikų testas – šlapimo mėginyje rasta amfetamino bei marihuanos. Kaip pareigūnams pasakojo Eitvidas M., amfetaminą prieš dieną iki jį sulaikant vaikinas buvo pirkęs kitame mieste iš nepažįstamo vaikino. Anot Eitvido M., jis šį vaikiną galėtų atpažinti. Už tris lankstinukus su baltais milteliais Eitvidas M. sumokėjo 40 eurų.

Važinėdamiesi leido laiką

Kaip užfiksuota ikiteisminio tyrimo metu duotuose parodymuose, vaikinai važinėjosi automobiliu šiaip sau, tiesiog leisdami laiką. Kiti trys kompanijos nariai apie jokius narkotikus nežinojo. Jie visi sėdėjo automobilyje prie ežero, galvojo, ką įdomaus nuveikus. Atvažiavo policijos pareigūnai, kuriems stovintis automobilis sukėlė įtarimų. Jie visus jaunuolius išlaipino ir ėmė daryti kratas. Įtarimai pasitvirtino.

Padarytas baudžiamasis nusižengimas   

Eitvidui M. pareikšti kaltinimai dėl to, kad jis neteisėtai įgijo, gabeno ir laikė nedidelį kiekį psichotropinės medžiagos, neturėdamas tikslo jos parduoti ar kitaip platinti. Ši nusikalstama veika numatyta Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 2 dalyje. Už šį baudžiamąjį nusižengimą numatyta bausmė – viešieji darbai arba laisvės apribojimas, arba bauda, arba areštas.

Skirtas pusės metų laisvės apribojimas

Prieš bylai patenkant į teismą, Eitvidas M. sutiko, kad byla būtų išnagrinėta supaprastinto proceso būdu, nekviečiant jo į teismo posėdį ir raštu išsprendžiant bausmės klausimą. Su prokurorės pasiūlyta bausme jis sutiko. Teismui beliko tenkinti prokurorės prašymą ir skirti jos siūlomą bausmę – laisvės apribojimą. Teismo baudžiamuoju įsakymu, kuris priimtas 2022 m. balandžio 5 d., Eitvidui M. skirta 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant jį neatlygintinai išdirbti 60 valandų per 5 mėnesius sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis, dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų. Šis teismo baudžiamasis įsakymas nėra įsiteisėjęs, tad nuteistasis gali nesutikti su paskirta bausme bei prašyti surengti žodinį bylos nagrinėjimą teisme. 

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
12
Dalinasi
Related Posts