Socialiniai tinklai

Renginiai

Ugniagesiai bendruomenei: nuo dūmų detektorių iki deginamos žolės

Avatar

Paskelbta

data

Kokiose patalpose gyventojai privalo įsirengti dūmų detektorius, kaip prižiūrėti krosnis ir ką daryti su pernykšte žole. Į šiuos ir kitus klausimus baisogališkiams atsakinėjo Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai vyriausiasis specialistas Virginijus Ivoška ir vyresnysis inspektorius Donatas Stakvilevičius.

Kas žinotina apie dūmų detektorius

Radviliškio krašto bendruomenė toliau tęsia rajono gyventojų susitikimų su valstybės ir savivaldybės institucijų ciklą, kurio metu tiesiogiai atsakoma į rūpimus klausimus. Pastarąjį kartą susitikimas surengtas Baisogaloje, į kurį pakviesti Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) specialistai ir seniūnas Romas Kalvaitis su pavaduotoja bei kitais seniūnijos darbuotojais. Beje,Baisogalos  seniūnijos atstovų susitikime nesulaukta.

Anot Radviliškio PGT atstovų, nuo šių metų gegužės 1 dienos visuose butuose ir individualiuose gyvenamuosiuose namuose bus privaloma įsirengti dūmų detektorių, vadinamąją autonominę gaisro signalizaciją. Pasak ugniagesių, šiuos prietaisus rekomenduojama įsirengti koridoriuose ar patalpoje, kurioje miegama. Nerekomenduojama dūmų detektorių rengti virtuvėje ar katilinėje, kur jis gali suveikti. Šiuos prietaisus įsirengti gali kiekvienas gyventojas, tam nereikia specialisto.

Kraštiečiai – ant parako statinės

Ugniagesiai dar kartą priminė apie tai, kad kelia didžiausią gaisrų grėsmę, kurią galima prilyginti sėdėjimui ant parako statinės su degančia ugnimi.

Pasak vyresniojo inspektoriaus D. Stakvilevičiaus, rajono gyventojų namų krosnys ir kaminai – tragiškos būklės.

„Ugniagesiai po 30 kartų išvažiuoja gesinti degančių kaminų. Žmonės darosi remontus, prie kamino priklijuoja tapetų, prikala lentelių, nėra atotraukų ir gali atsitikti nelaimė. Dėl šių priežasčių buvo kilęs gaisras sausio mėnesį, kuris laimingai baigėsi. Reikia atsakingai išsivalyti kaminus – bent prieš kūrenimo sezoną. Kaminus rekomenduojama valyti kas tris mėnesius. Daugeliui gal tai atrodo ir brangu, tačiau, kai nelieka stogo, kainuoja brangiau“,- sakė D. Stakvilevičius.

Žolę deginti draudžiama

Artėja pavasaris, prasidės darbai soduose. Bendruomenės nariai domėjosi, kaip galima deginti augalinės kilmės medžiagas: seną žolę, lapus, šakas.

Anot ugniagesių, kaimo teritorijoje, nesant galimybei augalinės kilmės atliekų panaudoti kompostui ar biokurui, atliekas galima sudeginti. Atstumas nuo pastatų ir statinių turėtų būt ne mažesnis kaip 30 metrų.

Už žolės deginimą nesilaikant priešgaisrinio saugumo taisyklių, bauda skiriama nuo 30 iki 230 eurų ir nėra jokio įspėjimo.

Informacija – iš pirmų lūpų

„Provincijoje, kaip tai arogantiškai vadina Vilniaus politikai, žmonės palikti likimo valioje, o ir vietinei valdžiai paprastų žmonių rūpesčiai – svetimi. Tačiau iškyla daugybė gyvenimiškų klausimų, į kuriuos geriausiai atsako konkrečios srities specialistai, todėl džiaugiuosi, kad įvairių įstaigų ir organizacijų vadovai bei specialistai supranta tą informacijos ir bendravimo poreikį ir noriai dalyvauja mūsų bendruomenės organizuotuose susitikimuose“, – sako „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius. Susitikimai jau organizuoti su policijos, gydymo įstaigų ir kitų organizacijų atstovais.

Organizuoti pastarąjį susitikimą Baisogaloje padėjo „Radviliškio krašto bendruomenės“ Baisogalos skyriaus vadovė  Ona Švedienė, jos pavaduotojau Jaroslavas Šalucha ir Jadvyga Jansavičienė,  senjorų  vadovė Rimantė Radavičienė, administratorė Dovilė Dapkutė. Susitikimas vyko kavinėje „Pas Inesą“, kurioje  valgėme skanius cepelinus, o šeimininkės vaišino gardžia kava.

 

Pravartu žinoti:

  • Dūmų detektorius (kitaip tariant – jutiklis) parduotuvės kainuoja nuo 5eurų.
  • Šie prietaisai reaguoja į rusenimą ir degimą. Esant net nedideliam dūmų kiekiui, skleidžia šaižų garso signalą, kuris perspėja apie pavojų.
  • Detektorius (jutiklius) būtina įsirengti kiekviename namo aukšte.
  • Detektorius (jutiklius) būtina tikrinti kas mėnesį, paspaudus kontrolinį mygtuką. Jeigu maitinimo elementas veikia, pasigirs signalas. Jei signalo nėra – reikia keisti baterijas.
  • Rekomenduojama bent kartą per mėnesį nuo detektoriaus (jutiklio) nuvalyti dulkes.
  • Šios nedidelės pastangos kainuoja mažiau nei gaisras.

 „Radviliškio krašto“ informacija 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Renginiai

ŽEMĖS AR MOTERS?

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 26 d. 18 val. Radviliškio miesto kultūros centre geras emocijas dovanos Nacionalinio Kauno dramos teatro komedija „Žemės ar moters“ pagal Juozą Tumą-Vaižgantą.

Lietuviškos piršlybos – vienas populiariausių ir komiškiausių papročių, vaizduojamų XX a. pradžios lietuvių literatūroje. „Žemės ar moters“ – J.T. Vaižganto papasakotas anekdotas apie tai, kaip užkietėjęs senbernis žmonos ieškojo. Praktiškam ir neryžtingam jaunikiui iškyla nelengvas galvosūkis, ką pasirinkti – žemę ar moterį? Kaimo žmonių kasdienybė, spalvingi charakteriai, tradicinis liaudiškas humoras, primenantis legendinę Keturakio komediją „Amerika pirtyje“ – tiems, kas pavargo nuo postmodernaus kosmopolitizmo ir pasiilgo tautinės dvasios.

Režisierius – Tomas Erbrėderis, dailininkė – Audronė Paškonytė, koncertmeisterė – Jolanta Balnytė.

Vaidina:

Gaidys – Gintautas Bejeris

Petrutė – Aušra Keliuotytė/Martyna Gedvilaitė

Gražys – Tomas Erbrėderis

Gražienė – Daiva Rudokaitė

Karusė – Asta Mačiulytė

Rudys – Saulius Čiučelis

 

Trukmė – 1 val.

Bilietų kaina – 6, 8 Eur

Bilietus platina Radviliškio miesto kultūros centras (Maironio g. 10) ir Tiketa.

Skaityti daugiau

Renginiai

Grupės “Balius” jubiliejinis koncertas

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Skaitomiausi