Socialiniai tinklai

Aktualijos

Tradicinė sporto šventė Beinoravoje sukvietė šimtus žmonių

Avatar

Paskelbta

data

Rugpjūčio 19 d. Beinoravoje vyko jau tradicija tapęs renginys – „Beinoravos sporto šventė 2017. Dienos svajonės pildosi“. Šventėje, kurią organizavo kraštietė, Lietuvos ultramaratonininkė, tarptautinės futbolo federacijos teisėja Vaiva Kurpytė-Skipitienė, dalyvavo Beinoravos kaimo bendruomenės nariai, bibliotekos ir kultūros namų darbuotojai, daugiau nei 200 kaimo gyventojų ir svečių. Tai vienas didžiausių renginių Beinoravos krašto istorijoje.

Iškilmingas šventės atidarymas prasidėjo buvusios Labučių pagrindinės mokyklos stadione, kur  grupelė bėgikų su Lietuvos trispalve bėgo garbės ratą aplink stadioną. Vėliau vyko įvairios sportinės varžybos, kuriose dalyvavo sportininkai ne tik iš Beinoravos krašto, bet ir iš Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Pakruojo, Šilutės, Smilgių, Sidabravo, Naujamiesčio, Perekšlių, Pociūnų, Palonų, Vadaktų, Prasčiūnų. Dalyviai rungėsi bėgimo, krepšinio, futbolo, tinklinio, bauduko, rankų lenkimo, šaudymo, stalo teniso, kvadrato, svarčių kilnojimo, maišų nešimo rungtyse. Visoms sporto rungtims teisėjavo profesionalūs teisėjai, tarp kurių buvo ir Rasa Imanalijeva – Lietuvos moterų futbolo žvaigždė, spėjusi susirinkti visus aukščiausius įvertinimus Lietuvos futbole kaip žaidėja, o dabar siekianti aukštumų ir pripažinimo teisėjavimo srityje.

Varžybų metu skambėjo Beinoravos moterų ansamblio „ Atgaiva“ dainos (vadovė Emilija Bieliūnienė), o joms armonika pritarė muzikantas Vidmantas Baltrūnas.

Kol suaugusieji ir vyresni vaikai dalyvavo sportinėse varžybose, mažiausieji džiaugėsi atrakcionais bibliotekos kiemelyje, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse, išmėgino rankos taiklumą smiginio-loterijos rungtyje, vikrumą komandinėse estafetėse, dalyvavo „Escape room“ pramogoje. Tačiau daugiausiai džiaugsmo vaikams teikė pripučiamas batutas. Susirinkusieji į šventę vaikai buvo nemokomai vaišinami cukraus vata, kitais saldumynais bei vaisvandeniais.

Nuobodžiauti šventėje nebuvo kada, nes tie, kurie nepanoro sudalyvauti sporto rungtyse, turėjo laiko išmėginti laikinųjų tatuiruočių meną. Beinoraviškės menininkės Akvilė Salikaitė ir Akvilė Lukoševičiūtė chna dažais ant kūno piešė įvairiausius raštus vaikams ir suaugusiesiems.

Vakare vyko kiek oficialesnė renginio dalis, kurios metu buvo minimos 431-osios Beinoravos vardo metinės. Ta proga buvo pasveikinti šiais metais gražaus jubiliejaus sulaukę beinoraviškiai, taip pat šiais metais mažylių susilaukusios šeimos bei būsimieji pirmokai. Beinoravos seniūnaitė Rūta Jelinskienė ir Beinoravos bendruomenės pirmininkas Jonas Vilčiauskas jiems visiems įteikė padėkos raštus ir dovanėles. Bendruomenės pirmininkas J. Vilčiauskas dėkojo ir kraštietei sportininkei Vaivai Kurpytei-Skipitienei, kuri jau trečius metus iš eilės rūpinasi kaimo jaunimu ir vaikais, organizuodama jiems daug gražių ir įspūdingų renginių. Antroje vakaro dalyje visus linksmino Radviliškio miesto liaudiškos muzikos kapela „Seni pažįstami“.

Kitą šventės dieną, sekmadienį, parapijiečiai ir kaimo svečiai rinkosi į Dievo Apvaizdos atlaidus Dapšionių bažnytėlėje, kurioje šventas mišias aukojo parapijos klebonas Remigijus Jurevičius. Po mišių skambėjo kraštietės, šiuo metu dainuojančios Kauno valstybiniame chore ir Panevėžio muzikiniame teatre, Elenos Kalvaitytės-Vitkauskienės atliekamų kūrinių muzika, giedojo jungtinis Sidabravo-Dapšionių parapijos bažnytinis choras (vadovas Eugenijus Janeliūnas).

 

Beinoravos bibliotekininkė Rima Lukoševičiūtė

Nuotraukos autorės ir Rimanto Ožalinsko

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kontrolės komitete išspręstų problemų nėra, nors dirbama korektiškai

Avatar

Paskelbta

data

Tarybos posėdyje tvirtinimui buvo pateikta Kontrolės komiteto darbo ataskaita. Ataskaitoje rašoma, jog 2020 m. buvo organizuoti trys Kontrolės komiteto posėdžiai.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, kokius darbus Kontrolės komitetas pabaigė 2020 metais.

Į šį klausimą K.Račkauskis atsakė, jog visi pradėti darbai buvo pabaigti. Pasak komiteto pirmininko K. Račkauskio, dėl  mokinių maitinimo neekologiškais maisto produktais buvo kreiptasi į tarnybas ir gautas atsakymas, kad jos tyrimo nepradės ir nevykdys.

Tarybos narius nustebino toks atsakymas – pasak pirmininko, jis nebesirūpins  vaikų  maitinimu, o darbų, kuriuos neva atliko, taip ir nesugebėjo įvardinti.

Pirmininkui taip pat paantrino šio komiteto narė Z. Žvikienė – į kiekvieno gyventojų prašymą buvo reaguota, visi suplanuoti darbai pabaigti ir dar pridūrė, jog dirbo korektiškai. Bet ji  taip pat pamiršo įvardinti, kokius darbus padarė  ar  kokias problemas išsprendė Radviliškio rajono gyventojams. 

Taip ir liko neaišku, ką  Kontrolės komitetas dirbo, kaip dirbo, ką  padarė, kad  Radviliškio rajono gyventojams būtų  geriau. Bet svarbiausia, kad Kontrolės komiteto nariai žino, kad  kažką dirbo.

Jonas Petrikas


  

Skaityti daugiau

Aktualijos

Smulkus verslas klupdomas ant kelių maldai

Avatar

Paskelbta

data

Lietuvoje nebeliko stipraus, nuoseklaus vadovo su aiškia vizija, platforma, konkrečiais įsipareigojimais, terminais.

Vėl peštynės, nesusikalbėjimas, prezidentūra už didesnį savarankiškai dirbančių apmokestinimą, koalicija lyg ir muistosi tam, bet, neabejotinai, dėl akių.

Viskas  Lietuvoje yra sumodeliuota, suredaguota  kaip  Šveicarijoje, kur už žmones valdžia net sumoka metinius mokesčius ir šie sau gali kojas mirkyti šiltų fiordų srovėse.

Nebeverta aušinti burnos dėl tarimosi su pilietine visuomene. Vien tai, kad  PSO  primygtinai ragina pradinukus leisti į mokyklas, o lokdauninio režimo prievaizdai spjauna ant įstatymų ir suponuoja aiškų faktą, kad be protestų ši gvardija nenurims.

– Nebijokite, kaukių dėvėtojai,- ramina liaudį senmergaitė premjerė, –  pirmadienį svarstysime verslo atlaisvinimo planus, atminkite, kad akmens plokštėje nesame iškalę korono valdymo scenarijaus.

Žodžiu, dirbsime va bank principu, kaip diena – taip naujas varžtų atsisukimas ribotų smegenėlių vingiuose. Statistikos departamentas baugina kvailučius 3 banga, nes vangiai testuojasi,  NVSC  transliuoja depešą, kad, ką  jūs – nėra jokių simptomų. Tą patį porina vienintelė epidemiologė  Loreta  Ašoklienė.  Po valandos statistai, duomenų analitikai atsiprašo naivuolių, kad galbūt perspausta su konstatavimu.

Tai smulkus versliukas lyg ir įkvėpė oro gurkšnelį.  Bet su juokinga laisve, erdve, nuostatomis.

Kirpykloje 10 metrų plotas su 1 kirpėja, kuri turi dėvėti 3 kaukes vienu metu, o įėjęs klientas privalo pasirašyti, kas toks yra ir nurodyti telefoną, kad po to  Razmuvienė galėtų atsekinėti galus,  kas besimptominis, kas su virusu…

Proto genialumas.  Jau lyg ir atsidaro drabužių parduotuvėlės, bet lankytojai įleidžiami po vieną – esant sniegui, krušai, vėtrai šnirpškite nosimi lauke, žmogaus teisės yra  Laisvės partijos vizitinė kortelė.
Tačiau išgerti arbatos, kavos senamiestyje šiukštu negalima, nes  „Bisau  Gvinėjos 2147“ viruso mutantas smogs nepakeliamai.

Nuo šiol mūsų viltis yra  Zemlys –  Balevičius, tik jo matematiniai koeficientai duos nurodymą parduoti gėlių puokštes turgelyje.

Ruslanas  Baranauskas, LMS  narys

Skaityti daugiau

Skaitomiausi