Teismas užjautė stikliuko mėgėją

Nuteistųjų elgesį prižiūri Probacijos tarnyba. Deja, nemažai atliekančių bausmę nevykdo paskirtų įpareigojimų bei nustatytų pareigų. Šių metų rugpjūčio 4 d. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Giedrė Kairienė išnagrinėjo Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriaus teikimą dėl nuteistajam Rimantui P. paskirtos laisvės apribojimo bausmės pakeitimo areštu. Toks teikimas pateiktas dėl to, kad Rimantas P. pažeidinėjo jam paskirtą draudimą – vartojo alkoholį.

Teistas už sveikatos sutrikdymą

Rimantas P. buvo nuteistas praeitų metų rugpjūčio 6 d. baudžiamuoju įsakymu dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo ir jam paskirta 1 metų laisvės apribojimo bausmė. Vyriškis įpareigotas per 3 mėnesius nuo bausmės vykdymo pradžios neatlygintinai išdirbti 60 valandų įstaigose ar organizacijose, kurios rūpinasi pagalbos reikalingais žmonėmis, be to – 2 mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programoje. Taip pat nuteistajam uždrausta bausmės vykdymo laikotarpiu vartoti psichiką veikiančias medžiagas, įskaitant alkoholį.

Prokurorė prašė netenkinti

Prokurorė Indira Danauskienė prašė teikimo netenkinti, motyvuodama tuo, kad Rimantas P. įvykdė kitas dvi teismo paskirtas pareigas – dirbo nemokamus darbus, dalyvavo elgesio pataisos programoje. Teigiamai įvertinta tai, kad nuteistojo atžvilgiu nėra pradėta naujų ikiteisminių tyrimų, jis nėra padaręs naujų administracinių nusižengimų. Rimantas P. turi tris nepilnamečius vaikus, registruotas Užimtumo tarnyboje, o alkoholio vartojimo problemą bando spręsti.

Ir gėrė, ir gydėsi

Probacijos tarnyba teismui pateikė dokumentus, iš kurių matyti, kad pirmą kartą nuteistasis buvo įspėtas šių metų vasario 24 d., kadangi apsilankymo gyvenamojoje vietoje metu Rimantui P. buvo nustatytas 1,04 promilių girtumas. Po to nuteistasis keletą mėnesių lankėsi psichikos sveikatos centre, bet ir vėl netrukus paslydo ir birželio 14 d. atvyko į Probacijos skyrių išgėręsbuvo nustatytas 0,80 promilių girtumas. Ir vėl nuteistasis gydėsi, šį kartą priklausomybės ligų centre. Liepos mėnesio viduryje Rimantas P. namuose vėl rastas išgėręs – gal ir nedaug, nes nustatytas 0,66 promilių girtumas.

Įvertintos pastangos

Teismas nusprendė, kad pažeidimus Rimantas P. padarė ne piktybiškai – visi jo padaryti nusižengimai susiję su alkoholio vartojimo problema, kurios nuteistajam nepavyksta išspręsti. Buvo įvertinti nuteistojo bandymai pasveikti nuo priklausomybės alkoholiui – jis gydėsi tiek psichikos sveikatos centre, tiek priklausomybės ligų centre. Teigiamai įvertinta tai, kad nustatytu terminu Rimantas P. neatlygintinai išdirbo 60 valandų ir dalyvavo smurtinį elgesį keičiančioje programoje. Nors ir girtuokliavo, bet vyro atžvilgiu naujų ikiteisminių tyrimų nebuvo pradėta. Priimta nutartimi teikimas buvo atmestas, nes, teismo vertinimu, šiam asmeniui tikslinga gydytis, o nurodytos aplinkybės nėra pakankamas pagrindas taikyti pačią griežčiausią priemonę ir pakeisti laisvės apribojimo bausmę į areštą. Nutartis yra neįsiteisėjusi ir gali būti skundžiama per įstatymo numatytą laikotarpį.  

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts