Socialiniai tinklai

Aktualijos

Teismas svarstė, kas gėrė prie Dubysos

Avatar

Paskelbta

data

Praėjusį penktadienį teismas pradėjo nagrinėti administracinių nusižengimų bylą pagal Antano Čepononio pareiškimą. Radviliškio rajono savivaldybės meras jaučiasi pažemintas, nes žurnalistas Marius Aleksiūnas aprašydamas valdininkų išgertuves prie Dubysos upės paminėjo ir jį. Tad mero persekiojamas žurnalistas atsidūrė teisme. Politikas nepatingėjo prirašyti gausybę skundų į kone visas įmanomas instancijas. Tiesa, ne pats asmeniškai, bet per teisininkus ir administraciją.

Bylą nagrinėjanti Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Edita Jusevičienė į posėdį išsikvietė liudyti mero sutuoktinę Nijolę Čepononienę, juristą Arnoldą Matuzevičių, kurį galimai skęstantį ištraukė kolegos. Liudyti pakviestas ir Justinas Pranys, kuris, kaip ir bendrapartietis A. Čepononis, yra pateikęs skundą Visuomenės informavimo etikos komisijai.

Administracijos, kuri surašė protokolą dėl valstybės politiko įžeidimo, atstovas Remigijus Rudžianskas teismo prašė atidėti posėdį, kol žurnalistų etikos sargai išnagrinės mero skundą Visuomenės informavimo etikos komisijoje. Tokiam prašymui prieštaravo administracinėn atsakomybėn traukiamas žurnalistas. Anot jo, administracinė atsakomybė ir etikos svarstymas dėl publikacijos yra du skirtingi dalykai. Teisėja E. Jucevičienė netenkino administracijos juristo prašymo ir pradėjo posėdį.

Nagrinėjant bylą paaiškėjo, kad būtina paimti garso įrašą, darytą Visuomenės informavimo etikos komisijos posėdyje. Jo metu A. Čepononis tvirtino, kad ėjo svirduliuodamas dėl sunkių motociklininkų batų. Nors R. Rudžianskas prieštaravo, teismas palaikė žurnalisto prašymą ir nusprendė išsireikalauti minėtą garso įrašą.

Duodamas parodymus, rajono vadovas prisipažino, kad beveik nesinaudoja socialiniu tinklu „Facebook“. Kam yra sukurta jo vardo paskyra, dabar jau tėra tik retorinis klausimas. Meras bandė suminkštinti Temidės širdį, esą, jis buvo apjuodintas ir apšmeižtas. Prisimindamas birželį vykusį incidentą, pasak politiko, jis atvyko pas pažįstamus ir gerus draugus į privatų vakarėlį. Jame buvo vartojamas alkoholis ir valdininkai viešoje vietoje elgėsi netinkamai. Anot jo, jis su žmona norėjo tik pasveikinti ir nieko daugiau.

Paaiškėjo, kad privataus renginio metu buvo krikštijami „naujokai“. Įsižeidęs A. Čepononis patvirtino buvus tokią procedūrą, bet neigia vartojęs alkoholinius gėrimus – ten esą buvo pienas. Kartu su Jolanta Margaitiene ant scenos, pasak Čepononio, jie pakrikštijo du naujus Administracijos darbuotojus. Beje, panašu, kad vienas jų ištraukė iš Dubysos upės ant kojų nebepastovintį A. Matuzevičių.

Kolegų iš vandens ištrauktas akivaizdžiai sutrikusios koordinacijos A. Matuzevičius, pasak jo, išgėrė vos porą alaus ir jį pakirto karštis. Kodėl pablogėjus sveikatai, kaip liudininkas pats tvirtina, nesikreipė į medikus, atsakymą numano tikriausiai kiekvienas. Toliau teismui jis sakė nematęs išgeriančio ar svirduliuojančio mero. Belieka spėlioti, kas galėtų atsakyti į klausimą, kai nuo menamo karščio, ar „padauginus“ tik du butelius alaus nebepastovi ant kojų taip, kad nebesugeba išlipti iš vandens, ar kiti žmonės matosi svirduliuojantys, ar ne. Teismas to net nesiims vertinti, nes tai jau priklausomybę nuo „baltosios karštinės“ gydančių ekspertų sritis.

Liudydamas J. Pranys – tas pats, kuris vandenyje „saikingai vartojo“ alkoholį, taip pat nematė vynelį siurbiančio ar iš alaus butelio traukiančio mero. Nors paklaustas prisipažino, kad nebudėjo prie jo visą laiką. Tiesa, juk ir negalėjo, nes labiau rūpėjo jaunų moterų kompanija. Net mero sutuoktinė N. Čepononienė nestovėjo prie politiko visą apsilankymo laiką. Ką veikė atvykusi policija, politikas su sutuoktine sako nežinantys – abu teigė, kad jie išvažiavo dar prieš pasirodant pareigūnams.

Teismas atidėjo posėdį iki gruodžio 19 dienos. Tik įdomu, ar į teismą atvyks byloje  nukentėjusiuoju įvardintas  rajono meras, nes  tą pačią dieną jis turėtų pirmininkauti Tarybos posėdžiui.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Sukčiavimu įtariamą užsienietį Šiaulių policijos pareigūnai surado Vokietijoje

Avatar

Paskelbta

data

Prieš ketvertą metų Lietuvoje iš banko klientų vogęs mokėjimo kortelių duomenis ir pasisavinęs sąskaitose esančius pinigus Rumunijos pilietis buvo surastas Vokietijoje, ekstradijuotas į mūsų šalį  ir netrukus stos prieš Šiaulių teismą.

2015 metų sausio pradžioje banko mokėjimo kortelių duomenų apdorojimo centras pastebėjo, kad kai kurie vieno Lietuvos banko klientai vykdo netipines operacijas. Savo pastebėjimu jie pasidalino su banku, kuris nustatė, kad Radviliškyje, Dariaus ir Girėno g., esančiame bankomate nenustatyti asmenys neteisėtai sumontavo  magnetinių mokėjimo kortelių duomenų nuskaitymo ir vaizdo fiksavimo įrangą, kurios pagalba buvo pagrobti   552 svetimų mokėjimo kortelių ir jų PIN kodų duomenys, pakankami finansinėms operacijoms inicijuoti. Paaiškėjo, kad minėti duomenys buvo panaudoti Indonezijoje, Kinijoje ir Jamaikoje. Iš 45 klientų   sąskaitų buvo atlikti pinigų nuskaitymai už pirktas prekes ar paslaugas. Iš viso iš Lietuvos piliečių sąskaitų išplaukė  18 037 eurai.

Tų pačių metų gegužės 23 d. analogiškas įrenginys mokėjimo kortelių duomenims nuskaityti buvo rastas Šiauliuose,  prekybos ir laisvalaikio centre „Tilžė“ esančiame bankomate.  Jis buvo  aptiktas   inkasacijos metu. Šįkart nusikalstama veika įtariamam asmeniui  svetimų magnetinių mokėjimo kortelių   duomenų įgyti nepavyko, nes įrenginys buvo išmontuotas.

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnams, pradėjusiems šių nusikalstamų veikų ikiteisminį tyrimą, pavyko gauti nelegalios įrangos sumontavimu įtariamo asmens atvaizdą, kurį užfiksavo vaizdo kameros. Įtariamojo atvaizdas buvo išplatintas visais žiniasklaidos kanalais, tačiau atpažinusių jį nesulaukta. Kilo įtarimas, kad tai – ne Lietuvos pilietis, todėl įvykio vietoje rasti biologiniai pėdsakai buvo įlieti į tarptautinę DNR bazę.

2018 metų gegužę iš Lietuvos kriminalistinių tyrimų centro buvo gauta žinia, kad įvykio vietoje rastas DNR sutapo su Vokietijoje sulaikyto nusikalstama veika įtariamo asmens DNR. Paaiškėjo, kad tai – šiuo metu jau 54 metų sulaukęs vyras iš Rumunijos. Asmuo pagal Europos arešto orderį buvo išduotas Lietuvos Respublikai ir šių metų rugpjūtį parvežtas į Šiaulius. Rugpjūčio 20 d. sankcionuotas rumuno suėmimas. Jam pareikšti įtarimai dėl svetimos elektroninės mokėjimo priemonės įgijimo ir laikymo, neteisėto elektroninių mokėjimo priemonių duomenų įgijimo ir jų panaudojimo, sukčiavimo.  Ikiteisminis tyrimas jau baigtas ir artimiausiu metu rumunas stos prieš teismą.                                                                 

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio muzikos mokykla šventė jubiliejų

Avatar

Paskelbta

data

2019 metų lapkričio 26 dieną Radviliškio kultūros centro didžioji scena buvo pilna šurmulio, nerimo, jaudulio, puikios nuotaikos ir spalvingų gėlių puokščių bei padėkos žodžių. Ir ne be reikalo, juk Radviliškio muzikos mokykla šventė savo 55-rių metų jubiliejų. Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis iš mero fondo mokyklai padovanojo šventinį koncertą.

Tai edukacinis projektas, kuriame profesionalai – Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis) – groja kartu su gabiausiais Šiaulių miesto, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Joniškio ir Radviliškio rajonų muzikos ir meno mokyklų mokiniais. Koncertų ciklas „Muzikiniai rudenys“, kurį organizuoja Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, – jau vienuoliktą kartą pradžiugino Šiaurės Lietuvoje muzikuojančius vaikus ir jų mokytojus, o Radviliškio žiūrovai ir muzikuojantys vaikai jame dalyvavo antrą kartą.

Koncerto pirmojoje dalyje Šiaulių kamerinis orkestras atliko muzikinę programą su profesionaliais atlikėjais. Klausytojus džiugino V. Čepinskio, M. Bačkaus ir V. Genytės atliekami kūriniai.

Antrojoje dalyje mokyklos jubiliejui skirtą šventinę koncertinę programą atliko Radviliškio muzikos mokyklos mokiniai. Savo ugdytinius paruošę, ištikimai lydėję bei palaikę mokytojai tikina, kad tai yra išskirtinis edukacinis projektas ir neįkainuojama dovana suteikianti galimybę patiems jauniausiems atlikėjams pasirodyti akomponuojant profesionaliam orkestrui.                  

„Jaunieji muzikantai grojantys su kameriniu orkestru, išmoksta dirbti ir bendradarbiauti su didžiule grupe žmonių. Kartu mokosi elgtis scenoje – kaip reikėtų paduoti dirigentui ranką, nusilenkti publikai, pasidžiaugti jos palaikymu ir plojimais“, – sakė koncertų vedančioji Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos mokytoja R. Sližienė.

Scenoje pasirodė patys geriausieji M. Rimkūnas, E. Jasiūnas, P. Butvilaitė, A. Motekaitytė, E. Grebliauskas, K. Korsakas, A. Korsakaitė, A. Dic, D. Dargytė, A. Mikalajūnas, E. Molis, E. Dambrauskaitė, E. Čapaitytė, A. Asačiovaitė, A. Meškauskaitė, N. Andzelytė, R. Zalencaitė, R. Deltuvaitė, Radviliškio zuikos mokyklos jaunučiu ir jaunių chorai. Juos ruošė mokytojai: I. Petrauskienė, R. Borusevičius, V. Silickaja, J. Stakvilevičienė, V. Barzinskis, M. Atstopas, A. Stončiuvienė, I. Lipinskienė, D. Baltutis, R. Apšegienė, V. Cirkelis, D. Sabulienė, G. Staleriūnas.

Kūrinius keitė sveikinimo kalbos. Mokyklą jubiliejaus progra pasveikino ir visokeriopos sėkmės kūrybiškumo kelyje linkėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikienė, Šiaulių koncertinės salės „Saulė“, „Muzikinių rudenų“ projekto koordinatorė Natalija Borgerdt, Radviliškio kultūros centro, Radviliškio švietimo įstaigų, Radviliškio rajono viešosios bibliotekos, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro  vadovai. Daina mokyklai svečius sveikino buvusios mokyklos mokinės T. Pauraitė, R. Jurpalytė ir V. Domrina.

Jaunių chorui sudainavus baigiamąją koncerto dainą „Mūsų dienos kaip šventė“ mokyklos direktorė pasidžiaugė mokyklos ugdytinių sėkme, pasveikino visus su švente ir tarė Ačiū visiems už gražius ir prasmingus darbus ir toliau pakvietė eiti tobulėjimo keliu.

„Nes – yra tik du būdai gyventi: Vienas – galvoti, jog stebuklų nebūna. Kitas – galvoti, jog viskas yra stebuklas.”

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019